En fazla motive olmuş kadın girişimci bile doğru iş fikrine karar vermekle mücadele edebilir.

Kadın Girişimciler İçin İş Fikirleri

En fazla motive olmuş kadın girişimci bile doğru iş fikrine karar vermekle mücadele edebilir. Bazı tomurcuklanan girişimciler için, fikirler özgürce akar. Diğerleri için, fikirler belirsiz ve kabataslak olduğu için atılır ve asla tam olarak araştırılmaz. Doğru iş fikrine karar vermek, bazı ruh araştırmaları yapmak gibi bir iş planı ve fizibilite çalışması oluşturmakla da ilgilidir. Serbest meslek sahibi olmak istiyorsanız ancak ne tür bir iş başlatmak istediğinizden emin değilseniz, şunları göz önünde bulundurun:

  • İşten çıkmayı neden istiyorsunuz veya ihtiyacınız var mı?
  • Ne yapmak istersin?
  • Ne yapmakta iyisin?
  • Ne yapmayı öğrenmek istersin?

İşletmeden Neden Çıkmak İstediğinizi veya İhtiyacınız Olanları Belirleyin

İkinci bir gelir mi arıyorsunuz? Kozmetiklerini, hediyelerini, sigortasını, zaman paylarını vb. Satmak için başka bir şirketi temsil etmeyi düşünün. Bir iş planı yazmanız ya da başlamak için çok fazla yatırım yapmanız gerekmeyecek ve kendi saatlerinizi çalıştırabilirsiniz.

Çocuklarınızla evde kalmak için mi bir işten ayrılıyor musunuz? Asıl motivasyonunuz çocuklarınızla daha fazla zaman geçirmekse, buna izin verecek bir iş seçin. Çocuk yetiştirirken evden 9-5 iş yapmak neredeyse imkansız. Ancak bazı iş modelleri buna çare olabilir. (Alternatif iş modeli için >>)

Dünyayı değiştirmek istiyorsanız bir kooperatif veya kar amacı gütmeyen kuruluş başlatın. Her ikisi de yoğun emek ister ancak ödüllendirici olabilir.

Topluma bir katkıda bulunmak ister misiniz? Kişisel tatmin sizin temel motivasyonunuz ise ve para kaygı verici değilse, en çok ne yapmak istediğinizi görmek için farklı organizasyonlarla gönüllü olmayı deneyin. Gönüllülük, kar amacı gütmeyen kuruluşların nasıl çalıştığını öğrenmek için harika bir yoldur ve daha sonra kendi işinizi kurmaya karar verirseniz, edindiğiniz bağlantılar ve beceriler size yardımcı olacaktır.

Girişimci olmak ister misiniz? İster sadece kendi patronunuz olmayı ister finansal olarak bağımsız olmayı isteyin, başarıya giden yol sağlam bir fikirle başlar.

Girişimci olmak için güçlü ve zayıf yönleriniz konusunda dürüst olmanız gerekir. Hangi işe başladığınızın önemi yok, aynı zamanda becerikli olmanıza ve güçlü ağ kurma becerilerine sahip olmanıza yardımcı olur.

Neyi çok yapmak istediğinizi bulun

Tutkulu olduğun bir şey seç. Kendi işinizi kurmak zaman, enerji ve fedakarlık gerektirir. Sizi ilgilendirmeyen ya da daha da kötüsü, yapmaktan nefret ettiğiniz bir şeyi seçerseniz, başarınızı zorlaştırırsınız.

Kendine sor:

  • Boş zamanınızı nasıl geçiriyorsunuz?
  • Bir işe dönüşebilecek bir hobin var mı?
  • Gönüllü iş yapmayı sever misin?
  • İstediğin bir işi yapabilseydin, ne olurdu?

Yaparken neyde iyi olduğunuzu belirleyin

Bir müzisyen, sanatçı veya fotoğrafçıysanız yetenekleriniz açık olabilir. Zaten bir mesleğiniz varsa, özel muayenehanenize hukuk, tıp veya muhasebe firması ile başlamak isteyebilirsiniz. Belki de kek veya mum yapımı gibi, pazarlayabileceğinizi bildiğiniz bir hobiniz vardır.

Bazen güçlü yönlerimizi bilmek zor olabilir. Gizli becerilerinizin ve yeteneklerinizin ne olduğundan emin değilseniz, sizi tanıyan ailenize ve arkadaşlarınıza sorun. Dikim veya defter tutma gibi belirli bir beceriye sahip olmasanız bile, onları tanımlayabildiğiniz takdirde pazarlanabilecek becerilere sahip olursunuz. Ya da kendinizde geliştirmek istediğiniz beceriler edinebilirsiniz.

Bir milyoner olmak için kullandığınız asıl iş becerisi, diğer üreticilerin ürünlerini satma fikrini kullanmak olabilir. Bir yeteneğiniz ya da hobiniz varsa, şimdi pazar ve fizibilite üzerinde çalışmaya başlayın!

Ne Yapmayı Öğrenmek İstediğinizi Belirleyin

Bazen bizi en çok ilgilendiren şeyler henüz öğrenmemiz gereken şeylerdir. Matematiği seviyorsanız, bir muhasebe kursuna katılın ve yeni becerilerinizi başkalarına vergi konusunda yardımcı olarak gelire çevirin.

Derecesi yerine bir sertifika ile girebileceğiniz birçok yeni kariyer vardır. Sertifikaların kazanılması bir yıldan az sürer ve bazı durumlarda yalnızca birkaç yarıyıl sürer. Bölgenizde hangi sertifika programlarının sunulduğunu görmek için size yakın halk eğitim kurslarına bir göz atın.

Her zaman başka bir dil öğrenmek istiyorsan, şimdi başla. Akıcı olduğunuzda, serbest çeviri hizmetleri veren serbest bir meslek sahibi olabilirsiniz. Tercümanlar yasal işlemlerde, okullarda ve seminerlerde kullanılır. İşaret dili tercümanları, sözlü tercümanlar kadar kazanabilir. Kayıtlı hemşire olmak için iki yıllık çok sayıda program vardır.

“Yeni bir beceri öğrenmek ya da eskisini parlatmak için hiçbir zaman geç değildir. Tutkunuz, pazarlanabilir bir yeteneğiniz varsa ve ne yapmak istediğinizi bilirseniz bir işe başlamak için asla geç değildir.”

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

yorum

  • Evden yapabilecceğim iş arıyordum. BUnlara bakıcam yine de yardımcı olan olursa hayır demem.

  • Kadın girişimcilerin fikirleri yarışıyor zaten. Her işte de mükemmel olunur mu? süperiz 🙂


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın