Network Marketing İle Para Kazanmak Sandığınız Kadar Kolay mı?

HERHANGİ bir işletmede para kazanmanın hızlı ya da kolay olduğunu söyleyen herkes kesinlikle size yalan söylüyordur.

Network Marketing kolay para kazanma yolu mudur?

HERHANGİ bir işletmede para kazanmanın hızlı ya da kolay olduğunu söyleyen herkes kesinlikle size yalan söylüyordur. Herhangi bir türde başarılı ve kârlı bir işletme kurmak bir insanın, normalde ÇOK ÇALIŞILARAK birkaç YILINI alır. Bundan emin olmak için sadece herhangi bir girişimciye sormanız yeterlidir.

Ne yazık ki, birçok insan YANLIŞ beklentileri ile pazarlama ağı endüstrisine sponsorluk yapıyor. Ya sponsorları, hızlı para kazanma vaadiyle onları heveslendirir ya da bir iş kurmanın kolay olduğunu ve az çalışma gerektirdiğini söyler. Veya daha da kötüsü, müşterilern networkle ilgili piyango anlayışı var. Başka bir deyişle, “kaydolarak” paranın her ay banka hesaplarında sihirli bir şekilde ortaya çıkacağını düşünüyorlar.

Bu yanlış beklentiler HER ZAMAN hayal kırıklığına yol açar

Pazarlama ağı çok basit ama kesinlikle KOLAY değil. Başarılı olmak ve pazarlama ağında büyük para kazanmak çoğu insan için çok zor olacak. Güçlü bir iş ahlakına, büyük bir yanma arzusuna ve başarılı olmak için geliştirilmesi gereken bazı büyük satış ve insan becerilerine gerek duyulur. Çoğu insan bu beceri setlerine sahip değildir ve onları öğrenmeye istekli de değildir.

Bununla birlikte, hemen hemen herkesin, bazı tutarlı çalışmalarla ayda 200 ila 500 Dolar tutarında bir yarı zamanlı ağ pazarlama işi oluşturabildiğini de görmekteyiz. İyi bir oyun planı olsaydı, herkes üç ila dokuz aylık sürede beş ila yirmi müşteriyi bulabilirdi. Ve bu ekstra para, birçok insan için yaşam kalitesini arttırmak demektir.

İşin aslı, çoğu iş başarısız. Kime sorduğunuza bağlı olarak, on işletmeden dokuzu ilk beş yıl içinde başarısız oluyor. Bu başarısızlık, geleneksel işletmeleri, çevrimiçi işletmeleri, perakende satış mağazalarını vb. birçok işletme türünü içerir.

Ağ pazarlaması farklıdır ancak bu fark çok incedir. İnsanlar bu diğer endüstrilerdeki başarısızlık oranlarından nadiren şikayet ederler, ancak network marketingde her zaman büyük bir beklenti ile sürekli şikayet eder dururlar.

Dürüst olmak gerekirse, çoğu insan sektörümüzde başarısız olmuyorlar, bunun yerine çoğu insan işi bırakıyor. Evet bırakıyorlar. Zor geliyor düzenli çalışmak, kendini geliştirmek, plan yapmak, düşünmek vs. Çünkü gerçekçi olmayan beklentileri var ya da işi yapmak istemiyorlar. Lütfen başarısızlık ve bırakma arasındaki farkı karıştırmayın.

En az iki yıl boyunca sürekli olarak pazarlama ağı işinde çalışmayan hiç kimse başarısız olmaz. Ancak işi bıraktılar. Başlamadığın bir şeyi bırakamazsın. Bunu asla unutma.

Yıllar boyunca, geleneksel işletmelere, çevrimiçi işletmelere ve çeşitli ağ pazarlama işletmelerine sahip kişilerin görüşleri de bu yöndedir. İşletmelerin hiçbiri hızlı ya da kolay para kazandırmaz. Zaten yasal olarak değil böyle bir şeyin de mümkün değildir. Emeksiz kazanç fikri anca yasal ve ahlaki olmayan işlere mahsustur. Neredeyse her işletme karlı ve sorunsuz bir şekilde çalışmak için en az bir kaç yılınızı alacaktır. Bazıları sadece kâr etmek için bundan daha da fazla zaman alabilir.

Bir çok insan yanlış düşünüyor

Çoğu insan için, network marketing muhtemelen onlar için iyi bir iş fırsatı değildir. Endüstrimizdeki insanların neredeyse yüzde doksanının başlangıçta girişimci olmaması gerektiğine bile bahse girilebilir. Bu kişilerin çoğu, başarılı bir işletme kurmak için gereken sermayeye, uygun beceriye veya girişimci zihniyete sahip değildir. Bunu neden söylüyoruz? Kınamak ve küçümsemek için değil. Herhangi bir işte girişimci olarak başarılı olmak için sadece belirli bir zihin seti ve beceri seti gerektirdiği için bunu söylüyoruz.

Sektörümüze giren insanların çoğu, işsiz ya da iş yapmak için çaresiz insanlardan oluşuyor diyebiliriz. Son yıllarda network marketinge giren profesyonel meslek sahibi insanların seviyesi tabiki arttı. Ancak konu bu değil. Konu insanların nasıl bir zihniyet taşıdığı ile alakalıdır. Ancak işsiz ya da iş yapmak için çaresiz olmak, kendi işinizi kurmanız için iyi bir aday olduğunuz anlamına gelmeyecektir. Bu kategorilerden birine girerseniz, gerçekten sadece bir iş bulmalı ya da küçük bir perakende ticareti geliştirmelisiniz.

Eğer içinde bulunduğunuz durumun farkında olarak, çalışıyor, kendinizi geliştiriyor, liderlerinizi takip ederek işinizi büyütmek için çaba veriyorsanız, tabiki bu kategorinin dışında olacaksınız. Ancak belirtmek gerekir ki ünlü bir iş adamının sözü küpe niteliğindedir;

“Küçük ticaret yoktur, küçük düşünen insanlar vardır.”

Sonuç olarak

Network Marketing kolay yoldan para kazanma işi değildir. Hiçbir iş böyle değil. Fakat bu ticaretin birinin servet yaratması ve kaldıraç kullanması ve kendi işine sahip olması için harika bir yol olduğunu da bilmelisiniz. Ancak, eşsiz yeteneklere sahip özel bir insan ve en üst sıralarda yer almak için büyük bir yanma arzusu arar. Harika olan, katıldığınızda bu becerilere sahip olmanıza gerek kalmamasıdır. Sadece onları geliştirme vizyonuna, bağlılığına ve disipline sahip olmalısınız.