Network Marketing’de Başarıyı Baltalayan 7 Büyük Hata

Neredeyse on yıl boyunca uluslararası bir Network Marketing ağı kurduktan sonra, birçok insanın mesleğimizde başarısını engelleyen 7 büyük hatayı ayırt ettim.

Neredeyse on yıl boyunca uluslararası bir Network Marketing ağı kurduktan sonra, birçok insanın mesleğimizde başarısını engelleyen 7 büyük hatayı ayırt ettim. Siz veya takım üyeleriniz bunlardan herhangi birini yapıyor mu?

  1. Neden’lerin güçlü olmaması!

Neden’in demek “seni yakan şey demek” anlamına geliyor. Bu işi kurmanızın güçlü bir sebebi yoksa, engeller sizi çok çabuk durduracaktır. Bununla birlikte, bu işi yapmak istemeniz için güçlü bir nedeniniz olduğunda, engellerin üstünden geçip geçmeyeceklerini aşmanın bir yolunu bulursunuz.

“Neden’lerin daha güçlü olursa, daha fazla başarı alacaksın.”

  1. Davet’te her şeyi anlatmak!

Davet, bir telefon görüşmesi yaptığınız zaman ve tanıtım yapacağınız kişiye, iş hakkındaki bilgileri görmeye çağırdığınız zamandır. Kavramı görsel olarak paylaşmak yerine, onlara açıklamaya çalışmak, potansiyel müşterinizin kötü bir satıcıdan uzaklaşma ihtiyacı hissetmesini sağlar. İnsanların, özellikle de arkadaşları tarafından kendilerine bir şey satılmasını sevmediklerini unutmayın. Biz bir söz var “onlara her şeyi GÖSTER, onlara bir şey söyleme” . Arkadaşlarınızı davet edin ve sunumun işini yapmasına izin verin.

“Her şeyi GÖSTEREBİLİRSİNİZ, HİÇBİR ŞEYİ söylemediğiniz sürece.”

  1. Takımı yönetme çabasına düşmek!

Pek çok insan pazarlama ağına giriyor, küçük bir ekip oluşturuyor ve ekipten birkaç kişi aldığında yönetim moduna geçiyor. İlk başladığında yaptıklarını yapmayı bıraktılar. Şimdi, ekibinizdeki her bir kişi yönetim moduna geçerse, grubunuz gerçekte ne kadar büyür?

Her günün sonunda kendinize sormanız gereken harika bir soru şudur: “Ekibim bugün tam olarak yaptığım şeyi yaptıysa, maaşım nasıl olurdu?” Takımınızı yönetmenin en iyi yolu örnek olmaktır. Takımındaki tek kişi senmişsin gibi davran. Yolunuzu açmaya devam edin, ekibiniz katlanarak büyür. Unutmayın, insanlar işinize değil, size katılırlar.

“Ekibinizi yönetmenin en iyi yolu, örnek olmaktır.”

  1. Sistemi takip etmemek!

Ağ pazarlamasının bu kadar iyi çalışmasının sebebi tamamen bir sistem olması. Bir tarif izlemeye benziyor. Bir kek pişirirseniz ve önemli malzemelerden birini pastanın dışına çıkarırsanız ne olurdu? Pasta neye benzeyecek? Pazarlama ağı ile aynı şey; basitçe sistemi takip edin.

“Ateşe yakın dur” dediğimiz gibi haftalık fırsat toplantılarına ve web seminerlerine katılın, eğitim etkinliklerine katılın. Bunlar yangının yanmasını sağlayan şey. Büyük bir etkinliğe katılırken, tıpkı sizin gibi ateşin içinde kırmızı sıcak bazı kömür parçaları var. Ancak en sıcak kömür parçasını ateşten alırsanız, ne kadar sıcak olduğu önemli değildir, dakikalar içinde soğuyacaktır. Sisteme girmeyi bıraktığınızda hayatın yoluna girmesine izin verdiğinizde olan şey budur.

“Ağ pazarlamasının bu kadar iyi çalışmasının sebebi, kendi içinde tamamen bir sistem olmasıdır.”

  1. Kendi bildiğini okumak!

Akıl hocam bana her zaman bir olasılıkla aradığın bir numaralı şeyin “yol gösterilebilir” olduğunu, ikincisinin ise açlık ve arzu olduğunu söyledi. Eğer biri koçluk yapamıyorsa, en büyük yeteneklere, en iyi becerilere sahip olmaları ya da keskin olmaları ya da profesyonel olmaları farketmez. Onlar sadece formülü takip etmeyecekler ve tekerleği yeniden icat etmeye çalışacaklar ve sonuç alamayacaklar. Öte yandan, eğer koçluk yapabiliyorlarsa ve sistemi takip ediyorlarsa, tüm becerilere sahip olmasalar bile, becerileri öğrenecekler ve kazanmaları sadece an meselesi olacaktır.

Kendinizi “Bunu biliyorum” çizgisinde bir şeyler söylerken bulursanız, fincanınız dolu demektir ve yaşamınızdaki yeni bilgilere yer bırakmazsınız.

  1. Kendinize yatırım yapmayı durdurmak!

Seminerlere katılmak ve ağ pazarlaması, kişisel gelişim, profesyonel bir ağ kurucusu olmak için ihtiyaç duyduğunuz beceriler hakkında kitaplar okumak durduğunda, ilerlemeyi bırakıyorsunuz. Büyümeyi bıraktığında, aşağı iniyorsun demektir.

“Büyümeyi bıraktığında, aşağı iniyorsun demektir.”

“Yeni Girişimciler İçin Başarıya Giden 11 Adım” adlı makalemiz için >>

  1. Bırakmak!

Çoğu insanın Network Marketing’de başarılı olmamalarının ana nedeni bırakmaları ve hayallerinden vazgeçmeleridir. Yaşam ve mazeretler tarafından fazla absorbe edilirler ve nedenleri, engelleri aşmak için onları ileriye sürecek kadar büyük değildir. Çoğu insan, ilk aslarını çekmek üzereler.

Elmas Tarlaları kitabında, ana karakter elmas aramak için dünyayı dolaştı ve aramaya devam etti. Sonunda pes etti ve eve döndü. Bir başkası en büyük elmas alanlarından birinin, o kişinin arka bahçesinde olduğunu keşfetti. Eğer vazgeçersen, senin için mümkün olan yaşam tarzını asla bilemezsin. Başarılı insanların zihniyeti, asla pes etmemek üzerinedir.

“Eğer vazgeçersen, senin için mümkün olan yaşam tarzını asla bilemezsin.”

En sevdiğim hikayelerden biri de bambu hikayesidir. Bambu tohumunu ektiğinizde 5 yıl boyunca hiçbir şey görmezsiniz. Sonra beşinci yılın sonunda, topraktan çıkar ve haftalar içinde iki, üç, dört metre yüksekliğinde büyür. Bu, şu anda bu makaleyi okuyan siz olabilirsiniz. Kitap okuyor ve harekete geçiyor olabilirsiniz, fakat şu anda istediğiniz sonuçları bulamıyorsunuz.

Doğru şeyleri yapmaya devam edin – sesleri dinleyin, kendinizi geliştirin – ve zamanla bir bambu gibi ateş edeceksiniz. Elbette kalın ve kim bilir, bir gün dünyanın dört bir yanındaki sahnelerde konuşarak şirketinizde en üst seviyeye ulaşıyor olabilirsiniz. Belki bir gün, yazı yazan veya ses kaydeden ve dışarı çıkıp yaptıklarınızı yapmak için başkalarına ilham veren lider olursunuz.