Güçlü Bir Başlangıç Ekibi İnşa Etmenin 6 Muhteşem İpucu

Ancak fikirlerini yürütecek güçlü bir ekip olmadan, işlerinde istikrarlı bir büyümeye tanıklık etmek için çok çaba göstermeleri zorunludur.

İş girişimcileri, esasen takımlarının beynidir. Ancak fikirlerini yürütecek güçlü bir ekip olmadan, işlerinde istikrarlı bir büyümeye tanıklık etmek için çok çaba göstermeleri zorunludur. İşte doğru ekibin rolü, uzmanlığı ile şirketin genel başarısı için beklenen bir çıkış sunması bununla ilgilidir.

“ Her büyük hayal, bir hayalperest ile başlar.” – Harriet Tubman

Şirketin rolüne uyan doğru insanları bulmak zor olsa da, özellikle bütçe kısıtlı olduğunda, listelenen ilk 6 ipucunu uygulamak, yeni yeteneklerin şirketin hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olabilir.

  • Organizasyonel yapınızı tanımlayın

Herhangi bir şirkette, pazarlamanın rolü, potansiyel müşterileri için ulaşamadığı veya küresel bir varlık gösteremediği için önemlidir. Yeni başlayanlar söz konusu olduğunda, sadece harika pazarlamacılar değil aynı zamanda çeşitli projelerin sorumluluğunu üstlenebilen ve her zaman işi bitirebilen mükemmel çok görevli insanlar arıyorlar. Bu sadece firma içindeki farklı seviyelerin farklı organizasyonel rollerin haritalanmasıyla tanımlanması gereken planlı bir organizasyon yapısıyla yapılabilir.

  • Sizden yetenekli adayları işe alın

Belirli bir alanda belirli bir miktarda deneyime sahip olabilirsiniz ancak farklı yeteneklere sahip bir ekip geliştirmek için, taze ve benzersiz yetenek ve becerilere sahip kişileri işe almanız önerilir. Bir satış ekibi, web sitesi geliştirme ekibi, pazarlama ekibi veya İK’nın olup olmadığına bakılmaksızın, diğer yetenekli kişileri işletmenize getirerek uzun vadede her zaman verimli olacaksınız. Bu sizin liderlik yeteneklerinizi de geliştirecektir.

  • Ne zaman ‘hayır’ diyeceğinizi bilin

‘Hayır’ demeyi öğrenmek, doğru beceri ve deneyime sahip adayların reddedilmesi anlamına gelmez. Yetersiz uyumların giderilmesiyle ilgilidir. Eğer bir aday, kendi sahip olduğu becerilerden sonra bile, uzun bir süre için başlangıçtaki özelliklerine yatırım yapıyorsa, kısacası kendini geliştirmiyor olabilir. O aday ile ilişkiyi kesme konusunda tereddüt etmemek gerekir. Aslında kendini geliştirmeye açık olan adayları işe almak akıllıca olacaktır.Bu şirketin amacıdır. Şirket de kendisini sürekli geliştirmektedir. Kendisini geliştirmeyen aday, şirketine ne kadar faydalı olabilir?

  • Başlangıçta finansal olarak istikrarlı adayları arayın

Herhangi bir yeni işin ilk yılında çalışanlara iyi bir maaş sunma sözü veremezsiniz. Bu nedenle, başlangıç aşamasında, bir tık alt yetenekteki olup hazır olan adayların işe alınması akıllı bir karardır. Bu yöntemle, işe alınan adayların istikrarını da kontrol edebileceksiniz. Bu durum sizi iş hayatınızda da başarıya götürecektir.

  • Cesaret verici bir iş kültürü sağlamak

Gelecekte büyümeye başlaması için işverenlerin, ekibine, daha uzun bir süre boyunca kalmaları için motive edilebilecekleri ve organizasyona değer katabilecekleri bir çalışma kültürü sunmaları gerekiyor.

  • İşe alım ağınızı genişletin

Mükemmel bir başlangıç ekibi oluşturmak söz konusu olduğunda, en yetenekli bireyleri bulmak zor bir oyundur. Gizli yetenek yalnızca sosyal medya platformlarında, meslek sitelerinde, sosyal referanslarda ve iş ilanı sitelerinde yayınlanan işler aracılığıyla elde edilebilir. Bu noktada, işe alım sahipleri, diğer işe alım yazılımlarına kıyasla, yetenek edinimi için en iyi yazılımlardan biri olan yetenek ağı gibi etkili araçlar da geliştirebilirler.

Yeni başlayanları geliştirmek zordur, ancak bilinmeyen bir başlangıcı saygın bir işletmeye dönüştürmek için gereken tek şey, arkasında çalışan güçlü ve yetenekli bir iş gücüdür. Bununla birlikte, bir gecede mükemmel başlangıç ekibini bulamayabilir ve oluşturamayabilirsiniz, ancak yukarıda sıralanan ipuçları, kuruluşunuz için yetenek kazanmayı kolaylaştırabilir.