Hayatınıza İvme Kazandırmanın 6 Yolu

Hayatınıza İvme Kazandırmanın 6 Yolu

Güçlü hedefler koyun

Hedef koymak çok etkilidir çünkü odaklanmanızı sağlar. Hayatta istediğimiz her şeye ulaşmamız için tam olarak ihtiyacımız olan hareketleri gerçekleştirmeye odaklanma kabiliyeti verir. Hedefler harikadır çünkü bizim daha önce hiç yapmadığımız şekillerde büyümemize ve gelişmemize sebep olur. Hedeflerimize ulaşmak için daha iyi hale gelmeliyiz.

Motive olun (ve kalın)

Zirveye giden yolun hepsini almak için karar verin. Şimdiye kadar bunu düşünmüştünüz. Şimdiye kadar, bu sizin aklınızdan geçmişti. Fakat şimdi zirveye giden tüm yolu almak için kararınızı verin. Hayatınız kalkışa geçecektir.Bu en olağandışı şeydir.

Ciddiyetinizi takının. Bekleyerek daha fazla zaman harcamayın.

İyi alışkanlıkları öğrenin

Eğer iyi alışkanlıkları öğrenmezsek hayat daha zor hale gelir. Seçeneğe sahibiz: Kendimizle uğraşmak, böylece hayatın daha kolay hale gelmesi veya kendimizle geçimli olmak ve sonucunda hayatın zorlaşması.

Başarılı insanlar durgun bir hayatta iyi alışkanlıkları seçerler. İlk başta fazla bir şey başarıyormuşsunuz gibi gözükmeyebilir ama buna kanmayın. Unutmayın;

“Küçük menteşeler büyük kapıları açarlar.”

Kendinizi kişisel gelişiminize adayın

Kendinizi geliştirmenize ayıracağınız sadece 10 dakika için fazla meşgul olamazsınız. Meditasyon, yoga ve okumayla stresinizden arınabilirsiniz. Sağlıksız harcama alışkanlıklarınızı izleyin. Yeni bir dil öğrenin. Yapabileceğiniz şeyler sonsuzdur. Hayatınızın meşgul kısımlarını önceliklendirmeyi bırakın ve zihinsel, fiziksel ve duygusal sağlığınızın sürekli gelişimi gibi önemli şeyler için zaman yaratın. Unutmayın kişisel gelişiminiz her şeyden önemlidir.

Cesur davranın

Eğer korkuyorsanız 5’ten geriye sayın, 5-4-3-2-1 ve sonra cesurca hareket edin. Esasen her gün cesaretli olup olmamak bir seçimdir. 5 saniyelik bir seferde bir karar alın ve sizin için önemli olan şeyi söyleyin veya takip edin. Cesaret ve güven arasında sıkı bir bağ olması bundandır. Her şüphe duyuşunuzda, 5-4-3-2-1 arası her defasında, kendinize yeterli olduğunuzu kanıtlarsınız. Korkuyu her yenişinizde, 5-4-3-2-1 her nasılsa, içsel bir gücünüzü sergilersiniz. Her 5’ten geriye sayışınızda ve her bahanelerinizi parçalayışınızda içinizdeki duyulmak istenen büyüklüğü onurlandırırsınız.

Eğer gerekiyorsa baştan başlayın

Tam teşekküllü bir yeniden başlatma korkutucudur. Fakat bu ikinci şanslar, insanların hayatındaki anıtsal atılımlar olarak ortaya çıkıyor.

Bu korku size çarptığında uzaklaşmasını beklemeyin. Dramatik yeniden başlatmalar her zaman şüpheye, endişeye, belirsizliğe ve korkuya neden olur. Bu gerçekliği sezin ve sonra mücadeleyi şereflendirin. Orada bir zorluk olacağını bekleyin ve bunu gelişmek ve dünyaya nelere sahip olduğunuzu göstermek için bir fırsat olarak göreceğinize karar verin. Konfor alanınızın dışındaki bu büyük adımları onurlandırın çünkü sizi daha iyi yapacak olan onlardır.