Instagram Satış Yöntemi İle Kitlenizi Genişletin

İnstagram, dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya platformu özelliğini taşıyor.

Bu makalede, sizlere Instagram satış yöntemi ile Instagram’dan para kazanma yolları üzerine tespit ettiğim analizlerimden bahsedeceğim. Tabii bu analizlerimi yapmamda instagram butikleri çok yardımcı oldu. Çünkü piyasanın işleyişini ve satış yöntemlerini bu butikler üzerinden analiz ettim.

Instagram, dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya platformu özelliğini taşıyor. Kitlesinin büyük olması sebebiyle de ticaret yapmak isteyenlerin merkezi konumuna geldi. Bu platform üzerinde her ne kadar emeği ile para kazanmak isteyenler var ise emek çalarak para kazanmak isteyenlerde vardır. Referans arayın ve dikkatli olun.

Instagram’dan Nasıl Satış Yapılır?

Genelde küçük girişimcilerin, instagram satış yöntemi ararken sıkça sorduğu sorulardandır.

Genelde küçük girişimcilerin, instagram satış yöntemi ararken sıkça sorduğu sorulardandır. Instagram’dan nasıl satış yapılır? sorusunun birçok cevabı vardır elbette. Öncelikli olarak satış pazarlama profili açarak işe başlamak gerekiyor. Kurumsal görünmek için bir logo sahibi olmalısınız. Ardından işletmenizin adını taşıyan bir profil açmalısınız. Açtığınız bu profili, işletme hesabına geçirerek daha da detaylı istatistiklere ulaşabilirsiniz. Bu istatistiklerde kullanıcıların yaşadığı şehri, yaş aralıklarını ve giriş saatlerini detaylı olarak inceleyebilirsiniz. İstatistik analizinden sonra paylaşımlarınızı daha profesyonel bir şekilde yapabilirsiniz.

En Çok Kullanılan Pazarlama Yöntemleri >>

Genelde Instagram butikleri bu yolu izliyor. İstatistikleri doğrultusunda paylaşımlarını yapıyor. Paylaşımlarını yaparken ürünün fotoğrafını net bir şekilde yüklüyor. Akılda soru işaretleri bırakmamak için.

Satış bölümüne geldiğinde ise ürün açıklamasını gönderinin altına yazıyor. Daha sonra herkesin görmesi için; o gönderiyi hikayesinde paylaşıyor veya para karşılığı, başka hesapların profillerinde paylaştırıyor. Böylece satışını arttırıyor.

Instagram satış stratejisi olarak referans ve güvenilirlik çok önemlidir. İlk başta banka yoluyla ödeme alacağınız için müşteride güven uyandırmalısınız. Bu aşamada daha önceki referanslarınızı göstermelisiniz. Biraz takipçi desteği ile profilinizi daha da güvenilir kılabilirsiniz.

Instagram’da Kitlem Nasıl Artar?

Instagram butikleri, genellikle reklam vermeyi tercih ediyor. Başka hesapların, profillerinde gönderi veya hikaye paylaştırarak hedef kitlelerini arttırmaya çalışıyorlar. Bu tarz reklamların fiyatı, sayfanın büyüklüğüne göre değişebilir.

Instagram’da kitlenizi arttırmak için doğru sayfaları bulmalısınız. Örneğin, oyuncak satıyorsanız; çizgi film hesaplarına reklam vermelisiniz. Kitlenizin nerede olduğunu iyi kestirmeniz gerekiyor. Umarım, dediklerim sizlere faydalı olmuştur. Instagram’dan para kazanmak o kadar da zor değildir. Önemli olan; ürününüzün kalitesi ve sizin verdiğiniz güvendir.

Dijital Pazarlama İle Satış Hacminizi Artırın >>