fbpx

Instagram Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanmak

Instagram, geniş kitleler tarafından tercih edilen sosyal medya platformlarından biri olma özelliğine sahip. Bu nedenle, ticaret deyince artık aklımıza Instagram üzerinden satış yöntemi de gelmeye başladı. Tabii bu satış yönteminin de kendine has yöntemleri var. Sizler bu yöntemleri doğru bir şekilde kullanarak kazancınızı katlayabilirsiniz. Yazının ilerleyen bölümlerinde bu ayrıntılara değineceğiz.

Genellikle, küçük işletmelerin kullandığı bu yöntem ile kitlenizi genişletebilir, satışlarınızı arttırabilirsiniz. Bu konunun en güzel örneklerini, Instagram butikleri oluşturuyor. Biz de bu konu hakkındaki detaylı bilgileri, başarılı butiklerin izlediği stratejiler üzerinden vereceğiz.

Instagram Butikleri Analizi

Instagram üzerinden satış yöntemi ile en çok parayı butikler kazanıyor. Peki, bu kadar parayı Instagram üzerinden nasıl kazanıyorlar? İzledikleri strateji nedir?

Etkileyici Pazarlama Nedir? Satışlarınızı Arttırın >>

Bu soruların cevabından önce, nasıl bir hesaba sahip olmalısınız onu konuşalım. Öncelikle, bir işletme hesabınızın olması gerekiyor. Bu işletme hesabınızda bilgileriniz doğru olması gerekiyor. Ayrıca, daha güvenilir bir imaj çizmek için kurumsal bir isim ve logo kullanmanızda fayda var. Hesap bilgilerinizi ayrıntılı girdikten sonra, birden fazla iletişim bilgisi girin. Bu bir pazarlama ilkesidir. Çünkü, satın alan kişinin güveni artıyor. Genelde, Instagram butikleri bu yolu izliyor.

Instagram’da yer alan istatistik bölümünden, verilerinizi analiz edebilirsiniz. Bu bölümde kullanıcıların, yaş aralıkları, konumları ve daha birçok bilgi bulunuyor. Bunları, iyice analiz ederek daha iyi bir pazarlama stratejisi uygulayabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri tamamladıysanız teknik açıdan hazırsınız demektir. Öteki aşamaya geçelim.

Instagram Üzerinden Satış Yapmak

Tüm hazırlık işlemleriniz bittiyse bu bölümde, Instagram üzerinden satış yapmayı öğreneceksiniz.

Öncelikli olarak ürünlerinizin görsellerini, net bir şekilde paylaşmalısınız. Hatta, biraz düzenleme ile daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Instagram butikleri sayfalarına baktığınızda daha iyi kavrayacaksınız. Instagram’dan satmak istediğiniz ürün ile alakalı bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde görselin altına yazmalısınız (açıklama kısmına).

Profesyonel Olmak İçin Bu Adımlar Gerekli >>

Bu adımları başarılı bir şekilde uyguladıktan sonra. Dm veya telefon üzerinden size siparişler gelecektir. Nazik olmaya özen gösterin. Müşteri memnuniyeti çok önemlidir. Müşteri ile konuşurken sorularını, ciddi bir şekilde cevaplandırın ve fiyat hakkında açıklamada bulunun.

Ürünlerinizi, şeffaf kargo kullanarak göndermeye özen gösterin. Çünkü, şeffaf kargo ile müşteriniz, ikilemde kalmadan, huzur içinde ürününü alacaktır. Unutmayın ki mutlu bir müşterinin, size tekrardan dönme olasılığı çok yüksektir.

Eğer bu konu hakkında daha detaylı bilgiler istiyorsanız, bunu kendiniz gözlem yaparak bulabilirsiniz. Instagram butikleri gözlem yapmanız için uygundur. Üslubunu, hareketlerini takibe alın. Uyguladıkları indirimleri, kampanyaları ve fırsatları takip edip, kendinize uygulamaya çalışın. Pazarlama stratejilerini, iyice analiz etmeye çalışın.

Bu adımları uyguladıktan sonra satış yapmaya başlayın. Satışlarınızı güçlendirmek için reklam vermeyi de unutmayın. Tüm bu öneriler doğrultusunda Instagram üzerinden satış yaptığınızda başarılı olma ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. Ahlak ve etik kurallarını da benimseyerek kitlenizi genişletip, kazancınızı arttırabilirsiniz.

İnsanların Sizden Alışveriş Yapmasını Sağlayın | Satış Sırları >>

Önceki İçerikStres Nedir?
Sonraki İçerikMutluluk Kilidinin Anahtarı Nedir?
Birol Ateş
Birol Ateş
Own dreams follower Electrical Engineer / Social Media Manager Networker and Learner

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Yeşil Rengin Anlamı Ve Psikolojik Etkileri

Yeşil rengin anlamı ve psikolojik etkileri nelerdir? Bir önceki yazımızda sarı, kırmızı ve mavi renge yer vermiştik. Bu yazımızda da tıpkı mavi gibi sakinleştirici...

Pazarlama Nedir?

Pazarlama denilen olay, Hizmetlerin veya ürünlerin, tüketici isteği ve ihtiyaçlarına göre organize edilip, tüketiciye ulaştırılmasıdır. Ayrıca, bu ulaştırma süresince en yüksek verim hedeflenir. Son...

İşinizi Ve İşyerinizi Seviyor Musunuz?

İşinizi ve iş yerinizi seviyor musunuz? Yapılan işle, çalışılan iş yeri ayrı kavramlar gibi görünüyor. Birbirinden farklılıkları var elbet! Yapılan işin doğru iş, çalışılan...

Instagram Satış Yöntemi İle Kitlenizi Genişletin

Bu makalede, sizlere Instagram satış yöntemi ile Instagram’dan para kazanma yolları üzerine tespit ettiğim analizlerimden bahsedeceğim. Tabii bu analizlerimi yapmamda instagram butikleri çok yardımcı...

Satış Kapatma Teknikleri Nelerdir?

Satış kapatma teknikleri, satış yapanların eksik olduğu noktalardan birisi. Türkiye’de pazarlamacıların ‘çekimser’ kalmaları ve satışı kapatamamalarını büyük bir sorun olarak görüyoruz. Bu bağlamda da...

Evden Çalışma – Verimliliği En Üst Düzeye Çıkarmanın 5 Yolu

Ülkemiz, dünyadaki ülkelerin çoğu ve iş dünyasının geri kalanı için, evden çalışma, görünürde öngörülebilir bir sonu olmayan yeni bir norm haline geldi. Günler anlık...