fbpx

Instagram Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanmak

Instagram, geniş kitleler tarafından tercih edilen sosyal medya platformlarından biri olma özelliğine sahip. Bu nedenle, ticaret deyince artık aklımıza Instagram üzerinden satış yöntemi de gelmeye başladı. Tabii bu satış yönteminin de kendine has yöntemleri var. Sizler bu yöntemleri doğru bir şekilde kullanarak kazancınızı katlayabilirsiniz. Yazının ilerleyen bölümlerinde bu ayrıntılara değineceğiz.

Genellikle, küçük işletmelerin kullandığı bu yöntem ile kitlenizi genişletebilir, satışlarınızı arttırabilirsiniz. Bu konunun en güzel örneklerini, Instagram butikleri oluşturuyor. Biz de bu konu hakkındaki detaylı bilgileri, başarılı butiklerin izlediği stratejiler üzerinden vereceğiz.

Instagram Butikleri Analizi

Instagram üzerinden satış yöntemi ile en çok parayı butikler kazanıyor. Peki, bu kadar parayı Instagram üzerinden nasıl kazanıyorlar? İzledikleri strateji nedir?

Etkileyici Pazarlama Nedir? Satışlarınızı Arttırın >>

Bu soruların cevabından önce, nasıl bir hesaba sahip olmalısınız onu konuşalım. Öncelikle, bir işletme hesabınızın olması gerekiyor. Bu işletme hesabınızda bilgileriniz doğru olması gerekiyor. Ayrıca, daha güvenilir bir imaj çizmek için kurumsal bir isim ve logo kullanmanızda fayda var. Hesap bilgilerinizi ayrıntılı girdikten sonra, birden fazla iletişim bilgisi girin. Bu bir pazarlama ilkesidir. Çünkü, satın alan kişinin güveni artıyor. Genelde, Instagram butikleri bu yolu izliyor.

Instagram’da yer alan istatistik bölümünden, verilerinizi analiz edebilirsiniz. Bu bölümde kullanıcıların, yaş aralıkları, konumları ve daha birçok bilgi bulunuyor. Bunları, iyice analiz ederek daha iyi bir pazarlama stratejisi uygulayabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri tamamladıysanız teknik açıdan hazırsınız demektir. Öteki aşamaya geçelim.

Instagram Üzerinden Satış Yapmak

Tüm hazırlık işlemleriniz bittiyse bu bölümde, Instagram üzerinden satış yapmayı öğreneceksiniz.

Öncelikli olarak ürünlerinizin görsellerini, net bir şekilde paylaşmalısınız. Hatta, biraz düzenleme ile daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Instagram butikleri sayfalarına baktığınızda daha iyi kavrayacaksınız. Instagram’dan satmak istediğiniz ürün ile alakalı bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde görselin altına yazmalısınız (açıklama kısmına).

Profesyonel Olmak İçin Bu Adımlar Gerekli >>

Bu adımları başarılı bir şekilde uyguladıktan sonra. Dm veya telefon üzerinden size siparişler gelecektir. Nazik olmaya özen gösterin. Müşteri memnuniyeti çok önemlidir. Müşteri ile konuşurken sorularını, ciddi bir şekilde cevaplandırın ve fiyat hakkında açıklamada bulunun.

Ürünlerinizi, şeffaf kargo kullanarak göndermeye özen gösterin. Çünkü, şeffaf kargo ile müşteriniz, ikilemde kalmadan, huzur içinde ürününü alacaktır. Unutmayın ki mutlu bir müşterinin, size tekrardan dönme olasılığı çok yüksektir.

Eğer bu konu hakkında daha detaylı bilgiler istiyorsanız, bunu kendiniz gözlem yaparak bulabilirsiniz. Instagram butikleri gözlem yapmanız için uygundur. Üslubunu, hareketlerini takibe alın. Uyguladıkları indirimleri, kampanyaları ve fırsatları takip edip, kendinize uygulamaya çalışın. Pazarlama stratejilerini, iyice analiz etmeye çalışın.

Bu adımları uyguladıktan sonra satış yapmaya başlayın. Satışlarınızı güçlendirmek için reklam vermeyi de unutmayın. Tüm bu öneriler doğrultusunda Instagram üzerinden satış yaptığınızda başarılı olma ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. Ahlak ve etik kurallarını da benimseyerek kitlenizi genişletip, kazancınızı arttırabilirsiniz.

İnsanların Sizden Alışveriş Yapmasını Sağlayın | Satış Sırları >>

Önceki İçerikStres Nedir?
Sonraki İçerikMutluluk Kilidinin Anahtarı Nedir?
Birol Ateş
Birol Ateş
Own dreams follower Electrical Engineer / Social Media Manager Networker and Learner

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,609BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,564TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Nisan Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Nisan ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Strateji Ne Demek? Stratejik Düşünme Nedir?

Strateji ne demek? Stratejik liderlik için gerekli olan stratejik düşünme ve stratejik bakış açısı nasıl geliştirilebilir? Perspektif geliştirmek liderlik konumu için son derece önemlidir....

Benlik Nedir? Yüksek Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik nedir? Benlik saygısı nasıl nedir? Yüksek özgüvene sahip olmanın önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kendinize olan saygınız, sizin hayattaki konumunuzu belirleyecektir. Peki özgüven...