Instagram’da Reklam Vererek Satış Hacminizi Genişletebilirsiniz

Reklam vermenin, satış oranlarını ne kadar arttırdığını hepimiz biliyoruz.

Reklam vermenin, satış oranlarını ne kadar arttırdığını hepimiz biliyoruz. Ben de bu bağlamda makalemde sizlere Instagram’da reklam verme olayından bahsedeceğiz. Ardından Instagram reklam fiyatları 2020 konusuna da değineceğiz.

Instagram, geniş kitleler tarafından tercih edildiğinden dolayı, sanal ticaretin merkezi olmuş durumda. Tabii bizler de bu durumu fırsata çevirmeliyiz. Herkes, instagram üzerinden bir şeyler satma telaşında fakat başarılı olamamakta. Peki bunun sebebi ne? Ürünlerinin kötü olması mı? Bizce değil. Bu başarısızlığın sebebi kitlesine ulaşamaması. Kitlesine ulaşamadığı için ürünlerini satamıyor olması o kişinin moralini bozabilir. Tabii bu durumda da pes edebilir. Dilerseniz, her şeyin son olmadığını görelim.

Instagram Satış Yöntemi İle Kitlenizi Artırın >>

Instagram’da Reklam Vermek

Instagram’da reklam verme konusunun ne kadar önemli olduğuna yukarıda değinmiştik.

Instagram’da reklam verme konusunun ne kadar önemli olduğuna yukarıda değinmiştik. Buna bağlı olarak da bu reklamları nasıl vermeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

Bir Ürünü Nasıl Satacağınızı Biliyor Musunuz? >>

Öncelikli olarak Instagram’ın kendi bünyesi altındaki kampanyalar üzerinden reklam verebilirsiniz. Bu kampanyalar 2’ye ayrılıyor. Reklamlarınız, hikaye geçişlerinde veya gönderi aralarında görülebilir. Instagram’da reklam verirken sizden çeşitli bilgiler istenir. Bu bilgiler; hedef kitleniz, yaş kitleniz gibi bilgilerdir. Bu bilgileri detaylıca doldurursunuz ve ardından kaç kişiye ulaşmak istiyorsanız, ona paralel bir şekilde Instagram’da reklam ücreti ödemesi yaparsınız. Ancak bu reklam türü ile kitlenize tam olarak ulaşamayabilirsiniz. Kitleye ulaşmanızda diğer reklam türü daha etkili olabilir. Dilerseniz o reklam türüne geçelim;

Instagram’da sayfalara reklam verme konusu biraz detaylıdır. Çünkü burada analiz görevi size düşüyor. Hedef kitlenize en uygun Instagram sayfasını seçmelisiniz. Seçtiğiniz bu sayfa ile de ücret konusunda anlaşmalısınız. Sayfanın büyüklüğüne göre reklam ücreti değişebilir.

Bizim, sizlere naçizane önerimiz Instagram sayfalarına reklam vermenizdir. Çünkü Instagram reklam fiyatları 2020 yılında daha uygun hale geldi. Instagram üzerinde sayfaların artmasıyla birlikte, rekabet arttı. Bu nedenle de sayfalar arasında reklam fiyatlarında indirimler oldu.

Instagram’da Reklam Verirken Hangi Ödeme Yöntemlerini Kullanmalıyız?

Genellikle, Instagram’da reklam verme konusu akla gelince ilk olarak kredi kartı düşünülür. Aslında bu bir bakıma doğrudur. Çünkü, Instagram kendi yaptığı reklamların ödemelerini, kredi kartı yoluyla alıyor. Fakat sayfalara yaptığınız ödemeler, genelde eft ve havale ile oluyor.

Pazarlama İlkeleri Nelerdir? >>