fbpx

İş Teklifi Yapacağınız Biriyle Nasıl Konuşmalısınız?

Ne tür bir insansınız? Normalde pozitif, iyimser ve neşeli misiniz? Kişilik özelliklerimiz, hayata bakma şeklimiz ve başkalarıyla çalışma konusunda ne kadar başarılı olduğumuzla gerçekten ilgilidir.

Kuşkusuz, “bardağın yarısı dolu mu, bardağın yarısı boş mu?” İfadesini duymuşsunuzdur. Bu ifadeyi görmezden gelmeye çalışsanız da hayata nasıl baktığınız, karşınızdakiyle işiniz hakkında konuşmanızda büyük bir rol oynayacaktır. Bu aslında bugün herhangi bir Network Marketing eğitiminde kritik öneme sahiptir.

Network Marketing’de temel nokta

Network Marketing’de işe alacağınız insanlarla konuşmanız bir doğal süreç haline gelmeli ve bu iletişim kurallarını kullanarak doğallığı büyük ölçüde sağlayabilirsiniz.

Karşınızdaki kişiyle konuşurken, tüm bunları içeren tecrübelerinizi düşünün:

  • Tavırlarınız
  • Konuştuğun şeyler
  • Onlar hakkında nasıl konuşuyorsunuz
  • Konuşma hızınız
  • Konuştuğunuz konu
  • Dinleme şekliniz
  • Cevap verme biçiminiz
  • Ne kadar ilgileniyorsunuz
  • Ne kadar saygılısınız

Hayata nasıl baktığınız veya konuştuğunda ne hissedeceğinizden bağımsız olarak, olumlu ve inandırıcı olarak konuşmayı sürdürmeniz son derece önemlidir.

Empatinin önemi

Kişisel olarak nasıl hissettiğinizden bağımsız olarak karşınızdakinin Network Marketing işinize olan merakını ön koyuyorsanız, başkalarının hedeflerine ve isteklerine ulaşmalarına yardım etme konusunda gerçek bir istek duyuyorsanız, hevesli olmak zor değildir. Her zaman önce karşınızdaki kişinin isteklerine önem verin.

Bununla birlikte, insanları işe alma sürecinden empati de önemli bir rol oynar. Birisiyle konuştuğunuzda ve o kişi sizin kadar hevesli olmayabilir, o zaman çok zorlarsanız karşınızdaki size yabancılaşabilir ve arkadaş konumundan avcı konumuna geçebilirsiniz. Yani, her şey dengeyi kurmakla alakalı.

Karşınızdakine öncelik verin

Karşınızdaki insanla konuştuğunuzda, biraz güven ve sağlam bir pozitifliğe sahip olmanızı bekleyeceklerdir. Onlara yardım edecek doğru kişi olduğunu hissetmek isterler. Fakat eğer çok iyimser veya coşkuluysanız, bu kişi sizin farklı olduğunuzu hissedebilir ve sizinle konuşurken kendilerini rahat hissetmezler. Hatta sizden şüphelenmeye bile başlayabilirler. Bunu hiç yaşadınız mı?

Bu riskin üstesinden gelme şekliniz, sahte olmak değildir. Kendiniz olun ve başkalarının başarılı olmasına yardımcı olma konusundaki istekliliğinizden dolayı bu endüstrisinin bir üyesi olduğunuzu unutmayın. Tersine, konuştuğunuz kişinin iyimser ve iyimser olduğunu görüyorsanız ve tereddüt ederseniz, o kişiyi kaybedersiniz.

Sahte olmadan pozitif olun

Kulaklıklarında bir motivasyon kaseti varmış gibi veya olmadıkları gibi davranan insanlar görmüşsünüzdür. Bunu yapmanıza gerek yok. Sahte olmadan iyimser olabilirsiniz. Ve bu, bu yazıda anlamınızı istediğim en önemli şey istediğim şey. Sahte olmadan iyimser ve neşeli olabilirsiniz. Ve bunu potansiyel müşterinin ihtiyaç duyduğu şeyle dengelendiğinde başarılı olacaksın.

İyimserliğin ne olduğu konusunda çok net olun. “İyimserlik” iyi olanı görüyor. Bir konuda en iyi ışığı parlıyor. Ve “neşeli” olmak mutlu olacağın şeyleri bulmaktır.

Karşınızdakine gerçekten odaklandığınızda ve onların ihtiyaçlarını, isteklerini ve neleri istemediklerini açıkça belirlemeye çalıştığınızda, şüphesiz onlar için olasılıklar konusunda iyimser ve neşeli olmanıza yardımcı olacak ipuçlarını alacaksınız.

Karşınızdaki kişiyi çözdüğünüzde, sizi başarıya götürecek şey yine pozitifliktir

Şimdilik, bu yapabileceğiniz en açık ve basit şey. Ancak, gerçekten, bunu bir saniye düşünürseniz, neşeli olup olmadığınıza karar veren kişi sizsiniz. Örneğin, hava değil. Hava neşeli olup olmadığınıza karar vermez. Etrafınızdaki her şeyden bağımsızsınız ve kendi seçimlerinizi yapıyorsunuz. Fakat muhtemelen en önemli şey, görüşmenizi yaptıktan sonra potansiyel iş ortaklarınızla nasıl konuştuğunuzdur. Onları olumlu ve neşeli bir şekilde karşıladığınızdan emin olun.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

1 YORUM

  1. network marketing teklifi ile bir şeyler bulabileceğimi sandım ama onedio yada daha çakması olan bir yerden motivasyon cümleleri copy paste edilmiş, zaman kaybı.

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....

Sizi Başarılı Kılacak 15 Basit Yararlı Alışkanlık

İrade, motivasyon ve değişimi gerektiren geleneksel başarı bilgeliği, yararlı alışkanlıklar konusunu temel alır. Hayatında başarı kovalamayan insanlar için kolay olan zararlı alışkanlıklar, aslında onların...

Yeşil Rengin Anlamı Ve Psikolojik Etkileri

Yeşil rengin anlamı ve psikolojik etkileri nelerdir? Bir önceki yazımızda sarı, kırmızı ve mavi renge yer vermiştik. Bu yazımızda da tıpkı mavi gibi sakinleştirici...

Pazarlama Nedir?

Pazarlama denilen olay, Hizmetlerin veya ürünlerin, tüketici isteği ve ihtiyaçlarına göre organize edilip, tüketiciye ulaştırılmasıdır. Ayrıca, bu ulaştırma süresince en yüksek verim hedeflenir. Son...