fbpx

İş Teklifi Yapacağınız Biriyle Nasıl Konuşmalısınız?

Ne tür bir insansınız? Normalde pozitif, iyimser ve neşeli misiniz? Kişilik özelliklerimiz, hayata bakma şeklimiz ve başkalarıyla çalışma konusunda ne kadar başarılı olduğumuzla gerçekten ilgilidir.

Kuşkusuz, “bardağın yarısı dolu mu, bardağın yarısı boş mu?” İfadesini duymuşsunuzdur. Bu ifadeyi görmezden gelmeye çalışsanız da hayata nasıl baktığınız, karşınızdakiyle işiniz hakkında konuşmanızda büyük bir rol oynayacaktır. Bu aslında bugün herhangi bir Network Marketing eğitiminde kritik öneme sahiptir.

Network Marketing’de temel nokta

Network Marketing’de işe alacağınız insanlarla konuşmanız bir doğal süreç haline gelmeli ve bu iletişim kurallarını kullanarak doğallığı büyük ölçüde sağlayabilirsiniz.

Karşınızdaki kişiyle konuşurken, tüm bunları içeren tecrübelerinizi düşünün:

  • Tavırlarınız
  • Konuştuğun şeyler
  • Onlar hakkında nasıl konuşuyorsunuz
  • Konuşma hızınız
  • Konuştuğunuz konu
  • Dinleme şekliniz
  • Cevap verme biçiminiz
  • Ne kadar ilgileniyorsunuz
  • Ne kadar saygılısınız

Hayata nasıl baktığınız veya konuştuğunda ne hissedeceğinizden bağımsız olarak, olumlu ve inandırıcı olarak konuşmayı sürdürmeniz son derece önemlidir.

Empatinin önemi

Kişisel olarak nasıl hissettiğinizden bağımsız olarak karşınızdakinin Network Marketing işinize olan merakını ön koyuyorsanız, başkalarının hedeflerine ve isteklerine ulaşmalarına yardım etme konusunda gerçek bir istek duyuyorsanız, hevesli olmak zor değildir. Her zaman önce karşınızdaki kişinin isteklerine önem verin.

Bununla birlikte, insanları işe alma sürecinden empati de önemli bir rol oynar. Birisiyle konuştuğunuzda ve o kişi sizin kadar hevesli olmayabilir, o zaman çok zorlarsanız karşınızdaki size yabancılaşabilir ve arkadaş konumundan avcı konumuna geçebilirsiniz. Yani, her şey dengeyi kurmakla alakalı.

Karşınızdakine öncelik verin

Karşınızdaki insanla konuştuğunuzda, biraz güven ve sağlam bir pozitifliğe sahip olmanızı bekleyeceklerdir. Onlara yardım edecek doğru kişi olduğunu hissetmek isterler. Fakat eğer çok iyimser veya coşkuluysanız, bu kişi sizin farklı olduğunuzu hissedebilir ve sizinle konuşurken kendilerini rahat hissetmezler. Hatta sizden şüphelenmeye bile başlayabilirler. Bunu hiç yaşadınız mı?

Bu riskin üstesinden gelme şekliniz, sahte olmak değildir. Kendiniz olun ve başkalarının başarılı olmasına yardımcı olma konusundaki istekliliğinizden dolayı bu endüstrisinin bir üyesi olduğunuzu unutmayın. Tersine, konuştuğunuz kişinin iyimser ve iyimser olduğunu görüyorsanız ve tereddüt ederseniz, o kişiyi kaybedersiniz.

Sahte olmadan pozitif olun

Kulaklıklarında bir motivasyon kaseti varmış gibi veya olmadıkları gibi davranan insanlar görmüşsünüzdür. Bunu yapmanıza gerek yok. Sahte olmadan iyimser olabilirsiniz. Ve bu, bu yazıda anlamınızı istediğim en önemli şey istediğim şey. Sahte olmadan iyimser ve neşeli olabilirsiniz. Ve bunu potansiyel müşterinin ihtiyaç duyduğu şeyle dengelendiğinde başarılı olacaksın.

İyimserliğin ne olduğu konusunda çok net olun. “İyimserlik” iyi olanı görüyor. Bir konuda en iyi ışığı parlıyor. Ve “neşeli” olmak mutlu olacağın şeyleri bulmaktır.

Karşınızdakine gerçekten odaklandığınızda ve onların ihtiyaçlarını, isteklerini ve neleri istemediklerini açıkça belirlemeye çalıştığınızda, şüphesiz onlar için olasılıklar konusunda iyimser ve neşeli olmanıza yardımcı olacak ipuçlarını alacaksınız.

Karşınızdaki kişiyi çözdüğünüzde, sizi başarıya götürecek şey yine pozitifliktir

Şimdilik, bu yapabileceğiniz en açık ve basit şey. Ancak, gerçekten, bunu bir saniye düşünürseniz, neşeli olup olmadığınıza karar veren kişi sizsiniz. Örneğin, hava değil. Hava neşeli olup olmadığınıza karar vermez. Etrafınızdaki her şeyden bağımsızsınız ve kendi seçimlerinizi yapıyorsunuz. Fakat muhtemelen en önemli şey, görüşmenizi yaptıktan sonra potansiyel iş ortaklarınızla nasıl konuştuğunuzdur. Onları olumlu ve neşeli bir şekilde karşıladığınızdan emin olun.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

1 YORUM

  1. network marketing teklifi ile bir şeyler bulabileceğimi sandım ama onedio yada daha çakması olan bir yerden motivasyon cümleleri copy paste edilmiş, zaman kaybı.

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,975BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,404TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2020 Ekim Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için Ekim Ayı burç yorumlarında neler var? Ekim ayında girişimcileri ilişkiler, para, kişisel gelişim, sağlık ve kariyer alanında neler bekliyor? Aylık burç yorumları...

Network Marketing Herkes İçin Değil

Kendi işini kurmak, ek gelir sağlamak, girişimci olmak söz konusu olduğu zaman, herkes cesaret edemez. Kabul edelim ki network marketing de herkes için değil....

Tüm Milyarder Girişimcilerin Ortak Sahip Olduğu En İyi 10 Özellik

Başarılı olanı aşırı derecede başarılı olanlardan ayıran nedir? Milyarderleri, milyonerlerden ayır özellikler neler? Bakış açısı, vizyon, etkili liderlik, gelişmiş beceriler gibi özelliklerin bu konuda...

Sınav Kaygısı Nedir? Öğrencileri Nasıl Etkiler?

Sınav kaygısı nedir? Yaklaşan bir sınav, öğrenci için stresli bir zaman oluşturur. Eğitim gören, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için ders çalışmak inanılmaz derecede sarsıcı olabilir. Birçok...

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...