Kalbin Enerjisini 5 Adımda Kullanın

Kalp enerjisi diye bir şey duymuş muydunuz?

Kalp enerjisi nedir? Nasıl kullanırız? Kalp, beyinden 1000 kat daha fazla enerji yayar. Üzgün olduğumuzda bunu kalbimizde hissederiz. Kötü bir durumda kalp krizi geçirebiliriz. Kalp ikinci beynimiz gibidir. Duygularımız ve kalp arasında derin bir bağlantı vardır. Kalplerimizle istediğimiz bir şey daha gerçekçidir. Sevgi ve güzelliği kalbimizde hissediyoruz.

Kalbin yaydığı enerjiyi kullanın

Peki kalbin enerjisini nasıl ortaya çıkartabiliriz?

Kalp enerjisi diye bir şey duymuş muydunuz? Evet yukarıda da bahsettiğimiz üzere, kalbimizin de bir enerjisi vardır. Aslında her şey enerji ile ortaya çıkmıştır. Etrafa enerji yayar. Kalp de bunlardan biridir. Peki kalbin enerjisini nasıl ortaya çıkartabiliriz? Onu nasıl kullanabiliriz? İşte kalp enerjisini kullanmak için, etkili ve basit 5 adım;

Anlamlı Karikatürler – Akıl, Kalp Ve Kararlarımız >>

1- Nazik ve kibar olun.

Nazik ve kibar insanları gözlemlediniz mi hiç? O insanların ortama nasıl pozitif enerji yaydığını fark edebilirsiniz. Her yerde kendini belli ederler. Odak üzerlerindedir. İnsanlar nazik ve kibar insanlarla muhabbet etmeyi her zaman çok severler. Bu nedenle siz de kalp enerjisi hakkında kendinizi geliştirmek istiyorsanız, nazik ve kibar olun. Ortamınıza pozitif bir enerji yayın. Bu, kalbinizdeki güzelliği ve enerjiyi ortaya çıkaracaktır.

2- Sevgiyi hissedin.

Sevgi, acizlik değildir. Özgüven düşüklüğü değildir. Aksine etrafınızla sizin aranızda görünmez bir bağ kurar. Bu kalp sayesinde olur. Beyninizle sevemezsiniz. Kalbinizle seversiniz. Ayrıca insanlar olumsuz düşünme meyillidirler. Birçok insan olumsuz düşünmeyle yaşar. Başarının da mutlu olmanın da ilk adımı olumlu düşünmektir. Pozitif olmaktır. Bu nedenle sevginin enerjisini hissetmeli ve kaynağa bağlanmalıyız.

3- Affedici olun.

Kalbin enerjisini en çok bağlayan şey geçmiş bağlardır. Geçmişte olanlara çok fazla takılıp kalıyorsanız, kendi iyiliğiniz için affedin ve yolunuza devam edin. Kin beslemek, enerjinizi çok düşürür. Sizi negatife sürükler. Olumsuzluk vücudunuzu tamamiyle kaplar. Bu nedenle affetmek, o düşünceleri ve duyguları geride bırakmanızı sağlar.

Hayatı Sevmek İçin 10 Neden >>

4- Olumlama yapın.

Kalp enerjisi için vazgeçilmez bir diğer madde de olumlamadır. Sağlık ve barış hakkında her gün kendinizle olumlu bir şekilde konuşun. Olumlama ego ile karıştırılmaktadır. Ancak etrafınızla olumlu konuştuğunuz ölçüde kendinizle de konuşmalısınız. Kendisini sevmeyen biri, çevresini de sevmez. Hareketler yapmacıktan öteye geçmez. Kendinizle ayna karşısında olumlama yapmaya özen gösterin.

5- Kalbinizi hissedin.

Kalpten dilediğiniz bir dilek hayatınızı değiştirebilir. Dua ederken veya teyit ederken kalbinizin enerjisini aktive edin. Kelimeleri kalbinizden söyleyin. Farkı göreceksiniz.

Ruhsal Ve Fiziksel Arınma İçin 5 Madde >>