Kararlılık Ve Azmin Sonunda Gelen İnanılmaz Başarı Hikayesi

Birçoğunuz Honda Motor Company’yi duymuşsunuzdur. Muhtemelen araçlarından birini sürmüş veya bir noktada onlardan birinde bir yolcu olmuş olabilirsiniz. Ama Honda’nın kurucusunun, şirketi bugün olduğu yere getirmek için muazzam engelleri nasıl aştığının inanılmaz hikayesini biliyor musunuz? İnanılmaz bir hikaye ve bu dünyada gerçekten öncülük edenlerin oraya ulaşmada muazzam bir başarısızlığın üstesinden gelmek zorunda olduklarının bir kanıtı.

Soichiro Honda Honda'nı Kurucusu

Eğitimini tamamlamadan Soichiro Honda, 15 yaşında rüyasının peşinde koşmak için küçük Japon kasabasını terk etti. Honda, o zamanlar en büyük mühendislik şirketi olan Toyota için çalışmak isteyen tutkulu bir mühendisti.

Honda, devrim yaratan bir motor segmenti geliştirdi ve tek yapmak istediği Toyota’daki montaj hattında çalışmaktı. Bu onun hayaliydi. Honda, piston segmentini tamamladıktan sonra heyecanla Toyota’ya götürdü. Ancak reddedildi çünkü yüksek mühendislik standartlarına uymadığını söylediler.

Soichiro Honda, devrim yaratan bir motor segmenti geliştirdi

Honda, istediği kalitede piston halkasını neden üretemediğini anlayabilmek için teknik bir okula tek bir hedefle girdi. İki yıl sonra tasarımını yeniden geliştirdikten sonra, Toyota’nın istediği kalitede bir piston halkasını üretti. Ona bir sözleşme verildi, ancak piston halkalarını üretmek için bir fabrikaya da ihtiyacı vardı. Japon hükümeti ABD’ye karşı savaşmak için hazırlanıyordu. Honda fabrikasını inşa etmek için gerekli malzemeleri üretemedi.

Honda yine başka bir yol buldu ve fabrikanın inşa edilmesine izin veren yeni bir üretim süreci icat etti.

Soichiro Honda  muazzam kararlılığı ve direnci ile devam etti ve başarılı oldu.

Ama işler öyle de bitmedi. Fabrikası savaş sırasında iki kez bombalandı ve neredeyse imha edildi. Fabrikasını yeniden inşa etmek için gerekli olan çelik, silahlar için kullanıldığı için mevcut değildi. Bir adam ne kadar daha kaldırabilir? Çoğu insan bu noktadan vazgeçerdi, ama Honda  muazzam kararlılığı ve direnci ile devam etti ve başarılı oldu.