Keratin Nedir? Faydaları Nelerdir?

Keratin nedir? - Keratin, tüm insanların tırnaklarında, saçlarında, dişlerinde ve derisinde bulunmaktadır

Keratin nedir? Sorusu birçok kişi tarafından sorulan ve araştırmalara konu olmuştur. Genel olarak, deri, tırnak ve saçta yer alan protein olarak bilinmektedir. Bu bağlamda da keratin bakımı da sıkça aranmaktadır. Dilerseniz, keratinin faydaları nelerdir? Başlığı altında tüm bunlara yanıt verelim.

Keratin, tüm insanların tırnaklarında, saçlarında, dişlerinde ve derisinde bulunmaktadır. Keratinin özellikleri konusuna genel olarak bakıldığında ‘dayanıklılık’ özelliği ön plana çıkmaktadır.

Saçınıza sürekli yapay işlem uyguladığınızda; boyadığınızda, saç renginizi açtırdığınızda, maşa kullandığınızda, düzleştirdiğinizde saçınızdaki keratin miktarı düşmektedir. Bu da saçın cansız görünmesine sebep olmaktadır. Belki de saçınızın cansız görünümde olmasının sebebi budur. Eğer sorun bu ise dert etmeyin. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte keratin saç bakımı keşfedildi. Keratin bakımları uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Eğer, keratin bakımı ile ilgilenen bir uzmandan seans talep ederseniz bu sorununuzu çözecektir.

Argan Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir? >>

Keratinin Faydaları Nelerdir?

Keratinin faydaları yoğunluk olarak saçın üzerine yoğunlaşmaktadır.

Keratinin faydaları yoğunluk olarak saçın üzerine yoğunlaşmaktadır. Çünkü, saç insanı toplum içerisinde var eden ve göz zevki inşa eden bir doğal aksesuardır. Bu nedenle de insanlar için önemlidir. Propolis maddesi gibi insan vücuduna yararlı proteinler arasında yer almaktadır.

Saç yapısındaki keratin zarar görürse, çeşitli işlemlerden dolayı yıpranırsa, saç sağlığını yitirmektedir. Ayrıca, hacimsiz ve ince telli saçların temel eksikliği de kerantindir. Bu denli zayıf saçlara keratin uygulandığında saç eskisinden daha güçlü hale gelmektedir. Ayrıca, daha dolgun olacağı içinde dökülme oranı biraz daha azalmaktadır. Keratin, kıvırcık ve karmaşık saçları incelterek, daha kolay bir şekilde şekil almasını sağlamaktadır. Bu bağlamda da saçların daha düz ve düzenli görünmesini sağlamaktadır.

Keratin Kullanımı Nasıldır?

Brezilya keratin tedavisi, bir saç düzleştirme işlemidir. Burada saçlara keratin krem şeklinde yedirilir ve saç düzleştirilir. Bu aşamada danıştığınız uzman, saçlarınıza krem şeklindeki keratini iyice yedirmektedir. Bu kremin içinde farmaldehit içeren bir madde de vardır. Saçlarınıza keratin tedavisi uygulandıktan sonra birkaç gün saçınızı yıkamamanız istenmektedir.

Daha sonraki süreçte saçınızdaki kimyasal maddelerin yıkanması için merkeze uğradığınızda saçınız yıkanır ve saçınızın düzleştirme oranı ayarlanır. Tabii, bu sürecin doğru bir şekilde işlemesi için en az 12 hafta sürmesi gerekmektedir. Unutmayın ki doğru keratin tedavisi kısa sürmemektedir.

Aloe Vera Nedir? Faydaları Nelerdir? >>