Küçük (Veya Hiç Olmayan) Parayla Nasıl Kendi Patronunuz Olursunuz?

Pazarlama ağı ile dağıtım, ürünleri diğer kişilere pazarlayan bir temsilci ağı aracılığıyla yapılır.

Bize yetişkinliğimize kadar öğretilmiş olan “Çok az para için çok fazla zaman harcamak gerekiyor, bu hayatta.” düşüncesi, yaşantımızdaki özgürlüğümüz için en büyük engel olabilir. Bu, zihinlerimizde o kadar kökleşmiş ki, para kazanmanın veya kendi patronumuz olmanın alternatif bir yolu Herkül’ün bir görevi gibi görünüyor. Ancak, bu zorluk bizim için yapılış bir aldatıcıdır. Kendi patronunuz olmanın ve geleneksel işten nispeten kolay bir şekilde iyi para kazanmanın sırrı sadece pazarlama ağına bağlı olabilir.

Pazarlama Ağı Nedir?

Ağ pazarlaması (diğer adıyla Network Marketing) popüler bir iş yöntemi ve alternatif bir ürün dağıtım biçimidir. Ürünleri müşterilere dağıtmanın geleneksel yöntemi, hepimizin aşina olduğu yöntemdir. Ürünler bir yerde üretilir, ardından müşterilere ulaştırılmak üzere, birden fazla aracı ile mağazalara gönderilir. Göreceli olarak basit ve birçok insan yol boyunca kazanç sağlar. Ancak, ağ pazarlaması bize farklı bir sistem sağlar.

Pazarlama ağı ile dağıtım, ürünleri diğer kişilere pazarlayan bir temsilci ağı aracılığıyla yapılır. Bu temsilciler liderliği altında başkalarına mal pazarlayan başka insanlara sahip olabilir. Kar, doğrudan satış ve ürünlerin dağıtımı yoluyla yapılır.

Ağ pazarlama deyince aklınıza başka şeyler de gelmiş olabilir. “Bekleyin. Bu bir….? ”Ne düşündüğünü biliyorum. “Piramit şeması”, değil mi? Kuşkusuz benzer sistemler olsa da, çok önemli bir fark var.

Piramit programları, başkalarının işe alınması yoluyla elde edilen paraya odaklanmaktadır. Bu insanlar piramit düzeni sayesinde servetlerini kolayca bulabileceklerini, gerçekten başkalarının para kazanmanın aracı olduklarını düşünerek aldatılmış olabilir.

Ağ pazarlamasının odak noktası ise, başkalarının işe alımı değil, ürünlerin satılması ve dağıtılmasıdır.

Çok iyi bilinen bazı şirketlerin ürünlerini ağ pazarlaması yoluyla işletmesi ve satması çok etkili bir sistem olabilir.

Ağ pazarlaması ile ilgili iyi şeyler:

Neden pazarlama ağı düşünmelisiniz?

 • Başlangıç için, sıradan bir 9-5 çalışılmak zorunda olan işin teklif edemeyeceği bir derece özgürlük veriyor.
 • Bir dereceye kadar (hala bir şeyleri halletmek zorunda kalacağınız anlamına gelir), pazarlamanızı yaşamınıza göre şekillendirebilir, evden yaptığınız gibi çalışabilirsiniz.
 • Gelir tavanı yok. Eğer satışta gerçekten başarılı olursanız, daha fazla para kazanacaksınız.
 • İşe alma ve işten çıkarma konusunda endişe duymadan kendi patronunuz olacaksınız çünkü çalışanlar olmayacak.
 • Diğer temsilciler ve pazarlamacılar ile ilişkiler kurarken, ücret ödemekten ve normal bir işletmenin patronunun üstlenmesi gereken diğer tüm sorumluluklardan endişe duymanıza gerek kalmaz.
 • Zamanınız olmasa bile, yine de gelir elde edebileceksiniz. Ağ pazarlamasının bu özelliğine siz de güvenebilirsiniz.
 • Başkalarının işe başlamasına yardımcı olursanız, artık gelir oluşturabilirsiniz.
 • Birçoğumuz işten atılma ya da kovulma konusunda çok acı çektik. Pazarlama ağı işinizin sıfırdan kurtarmakta başarılı olduğunuzu varsayarsak, rakipsiz iş güvenliğine sahip olursunuz. Ne de olsa kendi işinin patronusun!

Ağ pazarlaması ile ilgili çok iyi olmayan şeyler:

Şimdi, bu ticaretin güzel olmasının yanında alınması gereken bazı olumsuzluklar var.

“Hepsi tek bir önemli özelliği paylaşıyor. Tüketicilere veya yatırımcılara, esasen herhangi bir gerçek yatırımdan veya malların halka satılmasından elde edilen karlara dayanarak programlarına katılmak üzere başkalarını işe almaya dayalı olarak büyük karlar vaat ediyorlar. ”

Bununla birlikte, doğrudan pazarlamada odak, işe alım değil, satış yoluyla elde edilen paradır. İşe yaradığında, ağ pazarlamasına katılan tüm taraflar için oldukça faydalı olabilir.

 • Yapacağınız çoğu satış yüz yüze olacak.
 • Ağ pazarlaması yoluyla satışların yalnızca küçük bir kısmı çevrimiçi olarak gerçekleşir ve bunun yerine yüz yüze ya da telefonla karşılaşılır. Bu, rahat olman gereken bir şey.
 • Yüz yüze satış konusunda rahat olsanız bile, reddetmeye alışmanız gerekecektir.
 • Genellikle hızlı zengin olma şeması değildir. Kurulumu biraz zaman alabilir.
 • Çok para kazanmak mümkün olsa da, muhtemelen hızlı olmayacak.

Bu durumlarda artık, endişe etmenize gerek yok. Çünkü “networkokulu.net” olarak tarafsız olarak bilgi, motivasyon ve kişisel gelişim için her daim yardım sağlamak için buradayız.

Ee, peki nasıl başlıyoruz?

İyi haber şu ki, ağ pazarlamaya başlamak oldukça basit bir işlemdir.

Öncelikle harika bir network şirketi seçeceksiniz. Satmak istediğiniz ürünlere karar vermeniz gerekir.

Başlangıçta, şirkete kaydolmak ve ürün satın almak için biraz para yatırmanız gerekecektir. Bu fiyatlar değişebilir, ancak genellikle 100 $ civarında başlar ve 2000$ a kadar çıkabilir. Başlamak için harcayacağınız paranın miktarını dikkate almak çok önemlidir.  Çünkü bir kar elde etmeden önce harcama yapacaksınız. Bu sizin kendi işinizi kurmanın bir gereğidir. Yasal bir şirketi ayırt edebilmeniz ve bu şirketler hakkında bilgi edinmeniz, bu noktada size çok daha güzel bir başlangıç sağlayacaktır.

Ağ pazarlamasında, başarısız olan birçok kişinin yanında birçok deneyimli ve başarılı lider de bulunmaktadır. Bu insanlar mentor olarak da hizmet edebilir.

Ne dediklerini dinlemek size verilebilecek en güzel tavsiyedir. Çünkü tecrübeyi tecrübe etmek, sizce de aptallık değil midir?

Ağ pazarlaması konusunda deneyimli şirketlerin büyük olasılıkla başlamanıza yardımcı olacak sistemleri vardır. Ne de olsa, para kazanma yollarının bir parçasısın.

İş dünyası içerisinde olacaksınız. Her yerde, ne olursa olsun profesyonel olarak işinizi tanıtmayı öğrenin. Pazarınızı övün, artısına eksisine dikkat ederek.  Bunun yanında bir web sitesi oluşturmayı veya sosyal medya, seri ilanlar, hatta arkadaşlarınız ve ailenizle pazarlamayı düşünmelisiniz.

Bu bilgiyi düşündükten sonra tek yapmanız gereken, firmanızı seçmek ve satış yapmak!