Mevcut Müşterilerden Daha Fazla Satış Almanın 5 Yolu

Her müşteriyi sizinle Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal ağlarda bağlantı kurmaya davet edin.

Mevcut müşterilerinizden daha fazla nasıl satış alabilirsiniz? Doğrudan satışta, ürün satışınızı artırmak için neler yapmalısınız? Son derece basit ve de etkili 5 yolu sizin için derledik.

Mevcut Müşterilerden Daha Fazla Satış Almanın 5 Yolu

Çoğu kişi yeni müşteriler edinmeye odaklanır. Ancak mevcut müşterilerinizi elde tutmak genellikle daha da önemlidir. Araştırmalar, yeni bir müşteri edinmenin, mevcut bir müşteriyi elde tutmaktan 6 ila 7 kat daha pahalı olduğunu göstermiştir.

Bunu akılda tutarak, sizden satın almaya devam etmeleri için eski müşterilerle iletişim halinde olmak için belirli bir stratejiye sahip olmak mantıklı bir seçim olacaktır. İşte mevcut müşterilerinizden daha fazla satış elde etmenize yardımcı olabilecek bazı ipuçları.

Güveninizi Artırmanız İçin 5 Tavsiye >>

Müşterilerinizin neye değer verdiğini anlamak için zaman ayırın.

Birlikte çalıştığınız her müşterinin kaydını tutun ve ihtiyaçlarını, zorluklarını ve tercihlerini not edin.

Birlikte çalıştığınız her müşterinin kaydını tutun ve ihtiyaçlarını, zorluklarını ve tercihlerini not edin. Ardından, bu ihtiyaçları karşılayan yeni bir ürün veya çözüme sahip olduğunuzda, o müşteriye ulaşabilir ve bunu onlara bildirebilirsiniz. Müşterilere artık nadiren bu tür bir ilgi gösteriliyor ve hatırladığınız gerçeği takdir edecekler.

Sosyal medyada iletişimde kalın.

Her müşteriyi sizinle Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal ağlarda bağlantı kurmaya davet edin. Düzenlediğiniz eğlenceli etkinlikleri ve ürünlerinizin yaratıcı kullanımlarını onlarla paylaşın. Kataloğunuzu sadece yayınlamayın… Bunun yerine değer sağlamaya odaklanın.

Topluluk içinde sosyal bir bağlayıcı olun.

Her müşteriyle konuşmak ve neyle ilgilendiklerini öğrenmek için biraz zaman ayırın. Örneğin, müşterilerinizin ortak noktalarını bulabilir, onlarla birlikte vakit geçirebilirsiniz. Sonuçta, sadık müşteriler, sizin onları önemsediğinizin farkında olacaklardır.

Doğrudan Satışın Altın Kuralı >>

Katılın ve bağış yapın.

Çoğu topluluk, toplulukları için önemli olan, yerel öneme sahip konularla bir araya gelmiştir. Belirli zamanlarda kutlamalar, anma törenleri gibi. İşletmenizin bu olaylarda görünür bir varlığa sahip olduğundan emin olun.

  • Örneğin, bir yerel topluluk evsizlere yemek dağıtıyor. Ancak ekonomik çöküş nedeniyle bağışlarda bir yavaşlama ile karşı karşıya kalmış olabilir. Yaz aylarında bağışlar daha da düşebilir. Yaz boyunca yiyecek toplama kutuları için yardım etmeyi kabul edebilirsiniz. Sosyal medyadan duyurular yapabilir, çevrenize yardımda bulunmaları için tavsiye verebilirsiniz. 

Sonuç olarak, bu yardımlaşma gerek kendiniz, gerek sosyal tatmin duygunuz gerekse işiniz için önemli sonuçlar doğuracaktır.

8 Soruda Networking >>

Sık sık görünün.

Küçük bir işletme olarak, en iyi ticari pazarlama aracınız kendinizsiniz! Öyleyse hazır olun. Mümkün olduğu kadar çok etrafta görünmelisiniz. Diğer yerel işletmelerden alışveriş yapın, yerel restoranlarda yemek yiyin, topluluk havuzundaki insanlarla zaman geçirin. Sizi ne kadar çok insan görürse, işinizi de o kadar çok insan hatırlayacak.

  • Ayrıca zamanınızı müşterilerinizi daha iyi tanımak için de kullanabilir, böylece ihtiyaçlarına daha iyi hizmet verebilirsiniz. Tüm bunlar, sizi bir arkadaş olarak düşünen ve sizden tekrar alışveriş yapmak için gelen müşteri topluluğunuzu oluşturur.

İşi tekrar etmenin anahtarı, ilk başta harika bir satın alma deneyimi sağlamaktır. Ondan sonra da müşterilerin geri gelmeyi istemeleri için ihtiyaç duyduğu kişisel ilgiyi sağlamaktır. Sizinle kişisel bir bağları olduğunu düşünen müşterilerin sizinle tekrar tekrar alışverişe girme olasılıkları çok daha yüksektir. O halde bu bağlantıları kurun! Onları koruyun. Sonuç, müşteriler arkadaşlarına da tavsiye verdikçe işiniz daha da büyüyecektir.

Sadık müşterileriniz ile ilişkilerinizde nelere dikkat ediyorsunuz?  Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi binlerce networkokulu.net takipçisi ile paylaşabilirsiniz.

Hedef Nedir? Hedeflere Nasıl Ulaşılır? >>