Sosyal Medyada Yeni Müşteriler Bulmanın 3 Etkili Yolu

Sosyal medyada yeni müşteriler nasıl bulunur? – Satış yapmanın en kolay yollarından biri de artık sosyal medyada ürününüzü veya hizmetinizi pazarlamaktır.

Sosyal medyada yeni müşteriler nasıl bulunur? Satış yapma teknikleri dijital ortamdaki değişimden etkilendi. Hızla gelişen teknoloji ile ticaretinizi için müşteri bulma teknikleri de değişti. Sosyal beceriler yerini, sosyal medya becerilerine devretti diyebiliriz. Genel olarak internette yaşanan bu kadar çok iletişim, bu kaynaktan yararlanmanız konusunda sizin için faydalı olabilir.

Doğrudan satışla ilgili önemli bir şeyi hatırladığınız sürece, çevrimiçi olarak yeni müşteriler bulmak mümkündür: ilişkiler. Siber alana giriyor olsa bile, insanlar ile ilişkiler kurmak hala başarılı bir doğrudan satış işi yürütmenin en gerekli parçasıdır.

Sosyal Medyada Yeni Müşteriler Nasıl Bulunur?

Sosyal medyada yeni müşteriler nasıl bulunur? – Satış yapmanın en kolay yollarından biri de artık sosyal medyada ürününüzü veya hizmetinizi pazarlamaktır. Ancak network marketing içerisinde iseniz, ilişki kurarak ürününüzü satmak çok daha akıllıca bir seçim olacaktır. Bunun için yeni müşteriler bulmalısınız. Peki ama nasıl? İşte size kolay ve de uygulanabilir 3 seçenek:

Stratejik Ağ Pazarlama Uzmanı Nasıl Olunur? >>

Bir çevrimiçi gruba katılın ve onlarla etkileşim kurun.

En popüler sosyal medya sitelerinin çoğunun özel ilgi alanları için katılacak grupları vardır. Örneğin, yeni bir doğrudan satış danışmanı, Facebook‘ta özellikle kendi şehrinde, evde çalışan anneler için bir grup bulabilir. Katıldıktan sonra, sorular sorarak, katkıda bulunacak fikirleri olduğunda başkalarının gönderilerine yorum yaparak ve gerçek hayatta tanıştıkları kişilere arkadaşlık istekleri göndererek, birbirlerinin haber akışlarını görebilmeleri için hemen etkileşime girmeye başlayabilir.

Bu tür gruplar, güçlerini birleştirebilen, birbirleriyle ağ kurabilen, yönlendirme yapabilen ve destek sağlayabilen benzer düşünen bireyleri içerir. Özellikle yerel gruplar çok etkilidir. Çünkü başlangıçta çevrimiçi ortamda başkalarıyla tanışabilirsiniz. Ancak gerçek hayatta da devam edin, böylece ilişkilerinizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

Sektörünüzdeki çevrimiçi liderleri takip edin ve onlarla etkileşim kurun.

Sosyal medyada yeni müşteriler nasıl bulunur? – Sektörünüzün liderlerinin adlarını henüz bilmiyorsanız, öğrenmeyi önceliğiniz haline getirin.

Sosyal medyada yeni müşteriler nasıl bulunur? – Sektörünüzün liderlerinin adlarını henüz bilmiyorsanız, öğrenmeyi önceliğiniz haline getirin. Üst ekibinize sorun, şirketinizin kurumsal web sitesine bakın ve diğer doğrudan satış web sitelerinde (networkokulu.net) arama yapın.

  • Çevrimiçi tartışmalara (bloglar, makaleler vb.) düzenli olarak katkıda bulunan birkaç kişiyi seçin ve bunları sosyal medyada takip edin.
  • Twitter, olaylara maksimum maruz kalma sağladığından, bu tür tartışmalar için harika bir forumdur.
  • Bu endüstri liderlerinin nasıl etkileşimde bulunduğunu anladıktan sonra, harekete geçin. Sorularınızı gönderin, başarı hikayelerini paylaşın ve sizin için önemli olan gönderileri yeniden tweetleyin.
  • Çoğu endüstri liderinin binlerce takipçisi olduğunu unutmayın. B nedenle belirli bir söz veya yanıt alamayabilirsiniz. Ancak en iyiden öğrenmeye ve adınızı ve markanızı oraya taşımaya devam edin.

Network Okulu Kampüs – Network Marketing Eğitimleri Başladı >>

Basit bir blog başlatın / misafir blog yazarı olun.

WordPress veya Blogger gibi ücretsiz bir web yayınlama hizmeti kullanarak kendi blogunuzu başlatın. Kendiniz olun, deneyimlerinizi paylaşın ve başkalarını etkileşime davet edin. Böylece, bağlantılar kuracak ve yeni müşterilere dönüşebilecek ilişkiler kurmaya devam edeceksiniz. Blog yazmaktan gerçekten hoşlanıyorsanız, hizmetlerinizi sektörünüzdeki yerleşik sitelere konuk blog yazarı olarak sunun. Biraz daha fazla para kazanacak ve adınızın tanınmasını artıracaksınız.

İnterneti kendi avantajımıza kullanmanın yeni yollarını buldukça, doğrudan satış sektörü de gelişmeye devam ediyor. Hemen başlayın, mevcut becerilerinizi kullanın ve yeni müşteriler bulmak için çevrimiçi ilişkileri kurun.

Sosyal medyada yeni müşteriler nasıl bulunur? Konusunda başka fikirleriniz var mı? Lütfen bunları aşağıdaki yorum bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın. Bol kazançlar…

Network Marketingde Başarı İçin Yararlı Alışkanlıklar Nasıl Oluşturulur? >>