fbpx

8 Soruda Networking Nedir?

Networking önemi son yıllarda yeni yeni kavranmaya başlamıştır. Fakat, bu kavram tarih boyunca önemliydi. Networking kavramı, her ne kadar yeniymiş gibi hayatımızda yer alsa da tarih itibari ile çok eskilere dayanmaktadır. İnsanların yaşadığı ilk zamanlarda da görülür. Networking ile alakalı her şeyi bulabileceğiniz bu yazımızda networking ne demek? Merakına 8 soru ile cevap verilmiştir.

Networking Nedir?

Networking, bir bireyden diğer bireye fikir ve bilgi taşıması yaparak bağlantı kurmaktır. Burada bireyler tanıştırılarak bağlantılar kurulmaktadır. Networking yaparken, hiçbir çıkar ilişkisi güdülmemelidir. Networking ile yardıma ihtiyaç duyan kişilere yardım edebilir, yardıma ihtiyacınız olduğu zaman ise yardım alabilirsiniz. Burada az çaba ve çok iş vardır.

1. Networking İlk Olarak Ne Zaman Ortaya Çıkmıştır?

Networking dediğimiz kavramın göze battığı tarih 1980’li yıllardır.
31362740-694b-47d5-a8d1-12dfb6e3087c

Networking dediğimiz kavramın göze battığı tarih 1980’li yıllardır. Amerika Birleşik Devletler’inde ön plana çıkan networking, ekonomideki rekabetten ortaya çıkmıştır. O dönemde networking yapan insanlar, ticarette bir hayli güçlenmiştir.

2. Networking Nasıl Yapılır?

Networking için ilk olarak çeşitli topluluklara katılmalısınız. Zira ilk buluşmaya gitmek kadar heyecan vericidir networking. Üstüne başına dikkat edersin ve ne konuşacağın hakkında aynaya test konuşmaları yaparsın. İşte bunların sayesinde profesyonel bağlantılar kurabilirsiniz. İş bağlantıları kurmanın yolu diyaloglardan geçer. Dolayısı ile networking toplantılarına hazırlıklı gitmelisiniz.

Dünyanın En Başarılı Girişimcilerinden Gençlere Tavsiyeler >>

3. Networking Yaparken Başarının Anahtarı Nedir?

Neworking halkaları oluşturmalısınız. Bunun içinde çeşitli toplantı ve etkinliklere gitmelisiniz. Bu adımdan sonra çevrenizi iyi bilmelisiniz. Tanıdığınız kişileri, iyi anlaşacağını düşündüğünüz kişiler ile tanıştırın. Eğer, olumlu bir reaksiyon olursa size geri bildirimi de olumlu olacaktır.

4. Networking Kimlerle Yapılır?

Networkingde Hub nedir? - Networking oluşturduğunuz insanları yakından incelediğinizde sizlere sağladığı faydalar ve sizi tanıştırdığı kişileri görürsünüz.

Networking eğitimi almanıza gerek kalmadan, networkingin kimlerle yapılacağını bilseniz başarıya ulaşabilirsiniz. Networking yapılabilecek en etkili gruplar aileler ve yakın arkadaşlardır. Bu kişiler sizi iyi tanırlar ve doğru kişilere yönlendirebilirler.

5. Networkinge Engel Olan Şeyler Var Mı?

Networking yaparken sizlere engel olacak şeylerden en önemlisi ön yargıdır. Ön yargılarınızı bir tarafa bırakın ve birilerine güvenmeyi öğrenin. Korkularınızı aşın, beğenilmeme kaygınızı aşın ve yolunuza devam edin.

Gençlere Networking Başarısı İçin 5 Strateji >>

6. Networking Ağları Nedir? Nasıldır?

Gerçek dünyadaki çevreniz sizin networking ağınızdır. Küçük ağlar şeklinde örgütlenebilen networking ağları, aslında büyük bir networking ağı oluştururlar.

7. Networking’de Hub Nedir? Neden Önemlidir?

Networking eğitimi almanıza gerek kalmadan, networkingin kimlerle yapılacağını bilseniz başarıya ulaşabilirsiniz.

Networking oluşturduğunuz insanları yakından incelediğinizde sizlere sağladığı faydalar ve sizi tanıştırdığı kişileri görürsünüz. Bu kişileri kaybetmemeye çalışın. Bu kişiler, bağlantı noktası yani hub’larınızdır. Daha iyi bir ağ için hub’larınızı kaybetmeyin.

8. İyi Bir Networker Nasıl Olunur?

Herkesin bir çevresi vardır. Ancak her insan çevresinin potansiyelinin farkında değildir. İyi bir networker nasıl olunur? Sorusunu aşmanız için. İlk olarak çevrenizi iyi tanımalısınız. Strateji ve vizyon oluşturacaksınız. Kişisel gelişiminize özen göstereceksiniz. Karşı tarafa kendinizi iyi ve doğru bir şekilde ifade edeceksiniz. Böylelikle iyi networker olabilirsiniz.

Hafızanızı Nasıl Geliştirirsiniz? >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,567BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
2,005TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Hobilerin Stres Yönetiminde Önemi

Hobiler genellikle rahat yaşam süren insanlar için gerekli aktiviteler olarak düşünülür. Ancak hobilerin faydaları saymakla bitmez. Hatta dolu, meşgul, stresli yaşamları olan insanların bile...

Erken Uyanmanın Faydaları Nelerdir?

Erken uyanmanın faydaları nelerdir? Güne enerjik bir başlangıç yapmanın, işinizde performansınıza, üretkenliğinize ve verimliliğinize ne gibi katkıları vardır? İnsanlar genelde erken uyanmayı sevmediklerini belirtirler....

İşlerinde Son Derece Başarılı Olanların 10 Alışkanlığı

Başarı kucağınıza düşmez. Çoğu zaman, elde ettiğiniz her şeyin kazanılması ve üzerinde çalışılması gerekir. Başarınızı kazanmak, kendinizi sıkı çalışmaya, büyük bir tutuma ve bağlılığa...

Çocuklarda İyi Okuma Alışkanlıkları Nasıl Geliştirilir?

Okuma, çocukların başarılı olmak için öğrenmeleri gereken en temel becerilerden biridir. İyi okuma alışkanlığı, sadece akademik açıdan öğrencilere fayda sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yaşam...

İşinizde Takım Çalışmasını Geliştirmenin Kanıtlanmış Yolları

İşinizde takım çalışması yapmak, ekibinizin verimliliğini ve nihayetinde kârınızı doğrudan etkiler. Ekip üyeleriniz birbirleriyle işbirliği yapmazsa, hedeflerinize ulaşmak için mücadele edeceksiniz. Diğer taraftan, işbirlikçi...

Doğrudan Satışta Ekibiniz Neden Çalışmaz?

Doğrudan satışta ekibiniz neden çalışmaz? Acaba işinizde bir düşüş mü yaşıyorsunuz? Ürünlerle, müşterilerle, piyasa veya başka bir şeyle mi ilgili olduğunu düşünüyorsunuz? Doğrudan satışa...