fbpx

8 Soruda Networking Nedir?

Networking önemi son yıllarda yeni yeni kavranmaya başlamıştır. Fakat, bu kavram tarih boyunca önemliydi. Networking kavramı, her ne kadar yeniymiş gibi hayatımızda yer alsa da tarih itibari ile çok eskilere dayanmaktadır. İnsanların yaşadığı ilk zamanlarda da görülür. Networking ile alakalı her şeyi bulabileceğiniz bu yazımızda networking ne demek? Merakına 8 soru ile cevap verilmiştir.

Networking Nedir?

Networking, bir bireyden diğer bireye fikir ve bilgi taşıması yaparak bağlantı kurmaktır. Burada bireyler tanıştırılarak bağlantılar kurulmaktadır. Networking yaparken, hiçbir çıkar ilişkisi güdülmemelidir. Networking ile yardıma ihtiyaç duyan kişilere yardım edebilir, yardıma ihtiyacınız olduğu zaman ise yardım alabilirsiniz. Burada az çaba ve çok iş vardır.

1. Networking İlk Olarak Ne Zaman Ortaya Çıkmıştır?

Networking dediğimiz kavramın göze battığı tarih 1980’li yıllardır.
31362740-694b-47d5-a8d1-12dfb6e3087c

Networking dediğimiz kavramın göze battığı tarih 1980’li yıllardır. Amerika Birleşik Devletler’inde ön plana çıkan networking, ekonomideki rekabetten ortaya çıkmıştır. O dönemde networking yapan insanlar, ticarette bir hayli güçlenmiştir.

2. Networking Nasıl Yapılır?

Networking için ilk olarak çeşitli topluluklara katılmalısınız. Zira ilk buluşmaya gitmek kadar heyecan vericidir networking. Üstüne başına dikkat edersin ve ne konuşacağın hakkında aynaya test konuşmaları yaparsın. İşte bunların sayesinde profesyonel bağlantılar kurabilirsiniz. İş bağlantıları kurmanın yolu diyaloglardan geçer. Dolayısı ile networking toplantılarına hazırlıklı gitmelisiniz.

Dünyanın En Başarılı Girişimcilerinden Gençlere Tavsiyeler >>

3. Networking Yaparken Başarının Anahtarı Nedir?

Neworking halkaları oluşturmalısınız. Bunun içinde çeşitli toplantı ve etkinliklere gitmelisiniz. Bu adımdan sonra çevrenizi iyi bilmelisiniz. Tanıdığınız kişileri, iyi anlaşacağını düşündüğünüz kişiler ile tanıştırın. Eğer, olumlu bir reaksiyon olursa size geri bildirimi de olumlu olacaktır.

4. Networking Kimlerle Yapılır?

Networkingde Hub nedir? - Networking oluşturduğunuz insanları yakından incelediğinizde sizlere sağladığı faydalar ve sizi tanıştırdığı kişileri görürsünüz.

Networking eğitimi almanıza gerek kalmadan, networkingin kimlerle yapılacağını bilseniz başarıya ulaşabilirsiniz. Networking yapılabilecek en etkili gruplar aileler ve yakın arkadaşlardır. Bu kişiler sizi iyi tanırlar ve doğru kişilere yönlendirebilirler.

5. Networkinge Engel Olan Şeyler Var Mı?

Networking yaparken sizlere engel olacak şeylerden en önemlisi ön yargıdır. Ön yargılarınızı bir tarafa bırakın ve birilerine güvenmeyi öğrenin. Korkularınızı aşın, beğenilmeme kaygınızı aşın ve yolunuza devam edin.

Gençlere Networking Başarısı İçin 5 Strateji >>

6. Networking Ağları Nedir? Nasıldır?

Gerçek dünyadaki çevreniz sizin networking ağınızdır. Küçük ağlar şeklinde örgütlenebilen networking ağları, aslında büyük bir networking ağı oluştururlar.

7. Networking’de Hub Nedir? Neden Önemlidir?

Networking eğitimi almanıza gerek kalmadan, networkingin kimlerle yapılacağını bilseniz başarıya ulaşabilirsiniz.

Networking oluşturduğunuz insanları yakından incelediğinizde sizlere sağladığı faydalar ve sizi tanıştırdığı kişileri görürsünüz. Bu kişileri kaybetmemeye çalışın. Bu kişiler, bağlantı noktası yani hub’larınızdır. Daha iyi bir ağ için hub’larınızı kaybetmeyin.

8. İyi Bir Networker Nasıl Olunur?

Herkesin bir çevresi vardır. Ancak her insan çevresinin potansiyelinin farkında değildir. İyi bir networker nasıl olunur? Sorusunu aşmanız için. İlk olarak çevrenizi iyi tanımalısınız. Strateji ve vizyon oluşturacaksınız. Kişisel gelişiminize özen göstereceksiniz. Karşı tarafa kendinizi iyi ve doğru bir şekilde ifade edeceksiniz. Böylelikle iyi networker olabilirsiniz.

Hafızanızı Nasıl Geliştirirsiniz? >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,452BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,564TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Güneşi Uyandıralım

Güneşi Uyandıralım adlı kitabı daha önce hiç okudunuz mu? Jose Mauro De Vasconcelos tarafından yazılan bu eşsiz kitabın, hayatınıza olan etkisini okuduktan sonra fark...

Doğrudan Satış Çok Zor!

Doğrudan satış ticaretini yapmak çok zor! Çok az insan size bunu söyleyecektir, ama bu doğru. Evet, çok basit. Başarının adımları berrak. Ancak bu adımları...

Müşteri Odaklı Örgüt Kültürü Nedir?

Müşteri odaklı örgüt kültürü nedir? İşletmelerin, müşteri ilişkilerini başarılı bir şekilde uygulayabilmesi için müşteri odaklı bir örgüt kültürüne sahip olması gerekir. Müşteri odağı, müşteriler için...

Doğrudan Satışta Kişisel Markanızı Nasıl Oluşturursunuz?

Doğrudan satışta kişisel markanızı nasıl oluşturursunuz? Doğrudan satışta, şirketinizin markasını tanıtmak için bir sürü yol vardır. Ancak, şirketinizin markasını, kendinize ait hale getirmekten ve...

Doğrudan Satışın Avantajları – İşinizi Ucuza Nasıl Kurabilirsiniz?

Doğrudan satışın avantajları girişimcilik fikrine sahip olanların planlarında yer etmektedir. E-ticaretin gelişmesi de bu sektöre inanılmaz katkılar, avantajlar sağlamaktadır. Özellikle geleneksel işlerde bir başlangıç...

Super Bowl’a Damga Vuran Tom Brady Kimdir?

Tom Brady kimdir? Dünyaca ünlü sporcu dünyada en çok izlenen spor müsabakalarından Super Bowl tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dünyanın en başarılı sporcuları arasındaki...