fbpx

 Network Marketing İşiniz İçin İş Saatlerini Ayarlama

Başarılı olmak ümidiyle pek çok insan bu endüstriye katılıyor. Ne yazık ki, aynı insanların çoğu bu hedeflere ulaşmakta başarısız oluyor çünkü aciliyetleri yok ve zamanlarını nasıl etkili bir şekilde yöneteceklerini bilmiyorlar.

Birçok kişi işleri üzerinde haftada bir ya da iki saat çalışır ve niçin arzu ettikleri sonucu almadıklarını merak eder. Size sürpriz olmamalı, ama bu işte başarılı olmak istiyorsanız çok fazla yatırım yapmanız ve tutarlı olmanız gerekiyor. Bu yazı kısa ve nokta atışı olacak.

Geleneksel iş söz konusu olduğunda, bir restoran sahibi, restoranını haftada bir saat çalıştırması ve çok para kazanmasını beklemez. Kuru temizleyici haftada sadece bir gün açık olursa ve çok uzun bir süre iş yapmasını bekleyemezsiniz. Bir emlakçı ayda beş veya on saat çalışıp ve aşırı derecede başarılı olması imkansızdır.

Yine de network marketing de insanların beklediği şey budur. İşlerine bağlı kalmak yerine, bir piyango zihniyetine sahipler ve başarılarını şansa bağlıyorlar!

Sizinle oldukça açık olmak gerekirse, kimse uygun olduğunda çalışmaya başlayarak ya da biraz zaman ayırarak başarılı bir kariyere sahip değildir. Bu işte başarılı olmak için yarı zamanlı olarak çalışıyor olsanız bile, zamanınızla odaklanmış ve disiplinli olmalısınız. İş saatlerini ayarlamanız gerekiyor. Yapılacaklar listesi için bir güne ihtiyacın var. İşletmenizi büyütmek için günde en az bir veya iki saat süreyle yatırım yapmanız gerekir. Önceliklerinizi belirlemeye ihtiyacınız var. Ve işinizi yaparken para üreten faaliyetlere odaklanmanız gerekir.

Tüm bunların gerçekleşmesi için, bunları yapmalısınız:

Haftada kaç saat iş yapacağınızı belirleyin

Akıllı çalışmanın ilk adımı, haftada kaç saat iş yapacağınızı belirlemektir. Haftada en az 10-20 saat öneririm. Bundan daha az olan herhangi bir şey sizi işin çok uzağına götürmez. Çalışacağınız süre, hedeflerinizle eşleşmelidir. Hedef ne kadar büyükse o kadar zaman alacak.

Haftanın hangi günlerini işinizi kuracağınızı belirleyin

En azından haftada beş gün işinizi yapmalısınız. Haftada altı gün daha iyidir, ancak beşi çıplak kemiklerdir. Herkesin aileleriyle vakit geçirip dinlenmeleri için Pazar gününü seçmesini öneriyoruz.

Günün hangi saatinde çalışacağınızı belirleyin

Haftanın hangi günlerinde işinizi yapacağınızı öğrendikten sonra, bir sonraki adım, işinizi her gün hangi saatlerde yapacağınızı belirlemektir. İdeal olarak, işinizi her gün aynı şekilde yapmaya çalışmalısınız, ancak bunun her zaman mümkün olmadığını anlıyorum. İşinize ve aile programınıza kayıyor ve sizin için en uygun olan şey. Sadece bir zaman seç ve onunla uğraşacak kadar disipline sahip ol.

Çalışırken yapacağınız etkinlikleri belirleyin

Çalışırken işinizde para üreten faaliyetlere odaklanmalısınız. İnternette gezinme,  YouTube da takılma, dosya düzenleme, web sitelerde zaman geçirme ve konferans görüşmelerine katılma, para üreten bir etkinlik olarak sayılmaz. Para üreten tek aktivite, sunum yapmak, takip yapmak, takımınızı eğitmek ve müşteri almakdır.

Programınızı takip edin ve bir gün bile asla işten kaçmayın

Disiplin başarı için anahtardır. Yukarıda belirtilen dört adımı uygulamak için iyi bir şey yapmıyorsanız, bunu yapmak için yeterli disipline sahip değilseniz. Bahane yok. İstediğin halde, her gün işine gidiyorsun. Başarılı olmanız durumunda ağ pazarlama işinize de aynı şekilde davranmalısınız. Bir iş gibi davranın ve bir iş gibi size ödeyecek. Bir hobi gibi davranın ve size bir hobi gibi geri verecek.

Son düşünceler

İşte bu millet. Kulağa bayat gibi geldiğini biliyoruz. Günün sonunda, Network Marketing işiniz için iş saatlerini ayarlamanız gerekir. Akıllı çalışmalısınız. Ne olursa olsun işinizi her gün yapacak kadar disipline sahip olun ki işlerinizin iplerini elinizden kaçırmayın.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,427BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,559TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Müşteri Odaklı Örgüt Kültürü Nedir?

Müşteri odaklı örgüt kültürü nedir? İşletmelerin, müşteri ilişkilerini başarılı bir şekilde uygulayabilmesi için müşteri odaklı bir örgüt kültürüne sahip olması gerekir. Müşteri odağı, müşteriler için...

Doğrudan Satışta Kişisel Markanızı Nasıl Oluşturursunuz?

Doğrudan satışta kişisel markanızı nasıl oluşturursunuz? Doğrudan satışta, şirketinizin markasını tanıtmak için bir sürü yol vardır. Ancak, şirketinizin markasını, kendinize ait hale getirmekten ve...

Doğrudan Satışın Avantajları – İşinizi Ucuza Nasıl Kurabilirsiniz?

Doğrudan satışın avantajları girişimcilik fikrine sahip olanların planlarında yer etmektedir. E-ticaretin gelişmesi de bu sektöre inanılmaz katkılar, avantajlar sağlamaktadır. Özellikle geleneksel işlerde bir başlangıç...

Super Bowl’a Damga Vuran Tom Brady Kimdir?

Tom Brady kimdir? Dünyaca ünlü sporcu dünyada en çok izlenen spor müsabakalarından Super Bowl tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dünyanın en başarılı sporcuları arasındaki...

Instagramda Satış – Instagram İşletme Hesabı İçin İpuçları

Facebook'a bağlı sosyal medya araçlarından olan Instagram, instagram işletme hesabı ile instagramda satış yapmak isteyen girişimcilerin gözdesi olmuş durumda. E ticaret sektöründe satış pazarlama...

Doğrudan Satışta Sıkışık Durumdan Nasıl Kurtulursunuz?

Doğrudan satış işinizde araya sıkışmış gibi mi hissediyorsunuz? Planlarınız istediğiniz gibi gitmiyor mu? Üzülmeyin, herkesin hayatında tekdüze geçen, sıkışmış gibi hissetti dönemler mutlaka vardır....