fbpx

 Network Marketing İşiniz İçin İş Saatlerini Ayarlama

Başarılı olmak ümidiyle pek çok insan bu endüstriye katılıyor. Ne yazık ki, aynı insanların çoğu bu hedeflere ulaşmakta başarısız oluyor çünkü aciliyetleri yok ve zamanlarını nasıl etkili bir şekilde yöneteceklerini bilmiyorlar.

Birçok kişi işleri üzerinde haftada bir ya da iki saat çalışır ve niçin arzu ettikleri sonucu almadıklarını merak eder. Size sürpriz olmamalı, ama bu işte başarılı olmak istiyorsanız çok fazla yatırım yapmanız ve tutarlı olmanız gerekiyor. Bu yazı kısa ve nokta atışı olacak.

Geleneksel iş söz konusu olduğunda, bir restoran sahibi, restoranını haftada bir saat çalıştırması ve çok para kazanmasını beklemez. Kuru temizleyici haftada sadece bir gün açık olursa ve çok uzun bir süre iş yapmasını bekleyemezsiniz. Bir emlakçı ayda beş veya on saat çalışıp ve aşırı derecede başarılı olması imkansızdır.

Yine de network marketing de insanların beklediği şey budur. İşlerine bağlı kalmak yerine, bir piyango zihniyetine sahipler ve başarılarını şansa bağlıyorlar!

Sizinle oldukça açık olmak gerekirse, kimse uygun olduğunda çalışmaya başlayarak ya da biraz zaman ayırarak başarılı bir kariyere sahip değildir. Bu işte başarılı olmak için yarı zamanlı olarak çalışıyor olsanız bile, zamanınızla odaklanmış ve disiplinli olmalısınız. İş saatlerini ayarlamanız gerekiyor. Yapılacaklar listesi için bir güne ihtiyacın var. İşletmenizi büyütmek için günde en az bir veya iki saat süreyle yatırım yapmanız gerekir. Önceliklerinizi belirlemeye ihtiyacınız var. Ve işinizi yaparken para üreten faaliyetlere odaklanmanız gerekir.

Tüm bunların gerçekleşmesi için, bunları yapmalısınız:

Haftada kaç saat iş yapacağınızı belirleyin

Akıllı çalışmanın ilk adımı, haftada kaç saat iş yapacağınızı belirlemektir. Haftada en az 10-20 saat öneririm. Bundan daha az olan herhangi bir şey sizi işin çok uzağına götürmez. Çalışacağınız süre, hedeflerinizle eşleşmelidir. Hedef ne kadar büyükse o kadar zaman alacak.

Haftanın hangi günlerini işinizi kuracağınızı belirleyin

En azından haftada beş gün işinizi yapmalısınız. Haftada altı gün daha iyidir, ancak beşi çıplak kemiklerdir. Herkesin aileleriyle vakit geçirip dinlenmeleri için Pazar gününü seçmesini öneriyoruz.

Günün hangi saatinde çalışacağınızı belirleyin

Haftanın hangi günlerinde işinizi yapacağınızı öğrendikten sonra, bir sonraki adım, işinizi her gün hangi saatlerde yapacağınızı belirlemektir. İdeal olarak, işinizi her gün aynı şekilde yapmaya çalışmalısınız, ancak bunun her zaman mümkün olmadığını anlıyorum. İşinize ve aile programınıza kayıyor ve sizin için en uygun olan şey. Sadece bir zaman seç ve onunla uğraşacak kadar disipline sahip ol.

Çalışırken yapacağınız etkinlikleri belirleyin

Çalışırken işinizde para üreten faaliyetlere odaklanmalısınız. İnternette gezinme,  YouTube da takılma, dosya düzenleme, web sitelerde zaman geçirme ve konferans görüşmelerine katılma, para üreten bir etkinlik olarak sayılmaz. Para üreten tek aktivite, sunum yapmak, takip yapmak, takımınızı eğitmek ve müşteri almakdır.

Programınızı takip edin ve bir gün bile asla işten kaçmayın

Disiplin başarı için anahtardır. Yukarıda belirtilen dört adımı uygulamak için iyi bir şey yapmıyorsanız, bunu yapmak için yeterli disipline sahip değilseniz. Bahane yok. İstediğin halde, her gün işine gidiyorsun. Başarılı olmanız durumunda ağ pazarlama işinize de aynı şekilde davranmalısınız. Bir iş gibi davranın ve bir iş gibi size ödeyecek. Bir hobi gibi davranın ve size bir hobi gibi geri verecek.

Son düşünceler

İşte bu millet. Kulağa bayat gibi geldiğini biliyoruz. Günün sonunda, Network Marketing işiniz için iş saatlerini ayarlamanız gerekir. Akıllı çalışmalısınız. Ne olursa olsun işinizi her gün yapacak kadar disipline sahip olun ki işlerinizin iplerini elinizden kaçırmayın.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,961BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,372TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...