Network Marketing Şirketleri: GÖKÇEK NETWORK

Network Marketing Firmaları Gökçek Network

Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (WFDSA) 2018 resmi verilerine göre Network Marketing sektörü, 200 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmıştır. Farklı gelir gruplarından insanlar için ek gelir, finansal özgürlük ve kendi işini kurabilme gibi başlıca konularda bir umut ışığı olmuştur. Bu sektörün bu kadar büyümesi aynı zamanda şirket açmak isteyen girişimciler için de büyük fırsat oluşturmuştur. Bu şirketler insanların gelir elde etmesinin yanında, müşterilerin de kaliteli ürünlere daha uygun fiyatlarla ulaşmasına imkan tanımaktadır. Resmi verilere göre her sene %10 gibi muazzam bir büyüme ivmesine sahip olan bu sektör içerisinde, her geçen gün legal/illegal bir çok firma açılmakta, aynı zamanda da kapanmaktadır.

Networkokulu.net olarak Türkiye’de çalışan hem yerli hem de uluslararası firmaların kurumsal kimliklerini, ürünlerini, kazanç planlarını ve firma hakkındaki sıkça sorulan soruları, “tarafsız” olarak derledik.

Network Marketing Şirketleri İncelemesi: GÖKÇEK NETWORK

1 – Kurumsal Kimlik;

Gökçek Gıda İlaç ismiyle, İstanbul merkezli olarak, Türkiye’de kurulmuştur. Gökçek Gıda İlaç, 2012 yılı itibariyle Gökçek Network adıyla Network Marketing satış modelini de kullanmaya başlamıştır.

Gökçek Gıda İlaç ismiyle, İstanbul merkezli olarak, Türkiye’de kurulmuştur.

Resmi sitesinde, firma hakkında;”Doğal Tedavi tabiatta doğal olarak varolan kaynakları yaşamın her anına her dönemine enerji ve mutluluk katacak, yaşam kalitesini yükseltecek ürün hizmet ve kavramları oluşturup müşteri memnuniyeti prensibi ve kaliteli hizmet anlayışından hareket ederek insanlığın hizmetine sunmaktadır.

Günden güne gelişen ve büyüyen bitkisel şifa, herbalizm ve bitki bilimi sektöründe Türkiye’nin hızla gelişen şirketi olan DoğalTedavi, 20 yıldan fazla tecrübesi, birikimi, becerisi ve sermayesi ile yatırımlarına ve yeni istihdamlar sağlamaya devam edecektir.

Bize olan güveniniz ve desteğinizden dolayı siz değerli müşterilerimize ve tedarikci dostlarımıza ayrı ayrı teşekkür eder, güçlerini bizimle birleştirerek artırmak isteyen tüm müşteri adaylarımız ile çalışmayı sabırsızlıkla beklediğimizi hatırlatmak isteriz.“şekilde açıklama yapılmaktadır.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

2 – Ürün Kategorisi;

network marketing ürünleri

Bitkisel Kapsüller, Bitki İçecekler, Bitki Karışımlı Yağlar, Bitki Karışımlı Çaylar, Şifalı Tuzlar, Cinsellik Ürünleri, Diğer Ürünlerimiz, Gökçek Bovis Enerji Jel,Tarım Ürünleri, Bitkisel Karışımlı Macunlar

3 – Kazanç Planı;

en çok kazandıran network marketing firmaları

Gökçek Network sisteminde toplam 5 farklı kazanç metodu vardır. Bu kazanç metotları şunlardır;

Perakende Satış

İlk Kayıt Primi

Eşleşme Primi

Kariyer Primi

Araba Promosyonu

Sisteme  distribütör paket üzerinden kayıt olduğunuzda kazanç sağlayabilirsiniz. Sistemimizi diğer sistemlerden ayıran en önemli farkı birden çok kazanç sistemlerine sahip olmasıdır. Hem sağlıklı bir yaşam elde ediyorsunuz hem de gelir imkanı elde ediyorsunuz.

PERAKENDE SATIŞ

Perakende Satış metodu Gökçek Network ürünlerinin distribütörü olduğumuz için daha ucuza almamızı sağlayarak kar marjından yüzdelik bir miktarda kazanç elde etmemize yarar. Bu yüzdelik oranlar şu şekildedir;

Bronz pakette %20

Gümüş pakette %20

Altın pakette %20

olarak belirlenmiştir. Perakende satış metodu sayesinde ürünlerimizi %20 indirimle satın alıp normal fiyatıyla satarak bir gelir elde etmiş olacaksınız. Size bu metodu birkaç metotla şu şekilde anlatabiliriz.

Örneğin;

Altın distribütör paketinden sisteme giriş yaparsanız 100 liralık ürünü 80 liraya alırsınız. Ve bu ürünü 100 liraya satarak 20 liralık bir kazanç elde edersiniz.

İLK KAYIT KAZANCI

Gökçek Network sisteminde kendinize bir ekip oluşturduğunuzda yani sistemimize başka kişileri kendi referansınızla kayıt ettiğinizde oluşan bir kazanç metodudur.

Bu metottaki en önemli unsurlardan birisi sisteme dahil edeceğiniz kişinin başlayacağı pakettir. Yani sisteme dahil edeceğiniz kişi en az bronz paketten başlaması gereklidir.

Bronz paketten başlarsa sizin kazancınız 30

Gümüş paketten başlarsa sizin kazancınız 60

Altın paketten başlarsa sizin kazancınız 90 olur.

EKIP MANTIĞI

Gökçek Network firmasının aylık olarak size düzenli olarak ödediği kazanç metotlarından bir tanesidir. Gökçek  Network sistemimizi çevrenizdeki insanlara anlatarak hem sağlıklarını düzene sokmasına hem de bunu yaparken kazanç sağlayarak ikili kollar halinde network sistemine dahil etmeyi sağlamaktır.

Çevrenizdekileri sisteme dahil ettiğinizde sağ ve sol kolunuza kişileri dahil ederek artık ekipten kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz. Sisteme dahil ettiğiniz kişilerde muhakkak başkalarını da sisteme dahil edeceklerdir ve böylelikle ekibiniz giderek büyüyecektir.

Herhangi iki arkadaşına tavsiye ettiniz diyelim. Arkadaşlarınızda iki arkadaşına tavsiye ederek ekip giderek genişler ve zamanla katlana katlana çok büyük bir ekibe sahip olabilirsiniz.

Ekip kazancının hesaplanması şu şekilde olur;

Sağ kolunuzun ve sol kolunuzun puanları hesaplanır. Daha sonra hangi kolunuzun puanı az ise bu kol üzerinden hesaplanır.

Örnek vermek gerekir eğer;

Sağ kolunuzda toplam 3.000P

Sol kolunuzda ise toplam 5.000P

varsayalım. Sağ kolunuzdaki puan daha az olduğu için sağ kol üzerinden hesaplanma yapılacaktır. Hesaplanma ise bulunduğunuz paketin eşleşme kazanç oranı çok önemlidir. Bu kazanç oranları;

Bronz pakette %10

Gümüş pakette %15

Altın pakette %20

olarak belirlenmiştir.

Altın paketten örnek vermek gerekirse eğer;

Sağ kolunuzun puanı az olduğu için sağ kol üzerinden hesaplanacaktır. Sağ kolun puanı 3.000 olduğuna göre. 3.000 P %20’si 600 puan yapmaktadır. 1 Puan 1 değerinde olduğu için ekip kazancından ay sonu kazancımız 600 olacaktır.

KARIYER MANTIĞI

Kariyer sisteminde 9 adet derinlik vardır. Bu derinlik şu şekilde ilerlemektedir;

Sizin sisteme dahil ettiğiniz kişiler ilk derinlikte

Sizin sisteme dahil ettiğiniz kişilerin dahil ettikleri ikinci derinlikte

İkinci derinliktekilerin dahil ettikleri üçüncü derinlikte

şeklinde devam etmektedir. Toplam 9 derinlik vardır.

Bu paketlerin ve derinliklerin mantığı şu şekilde işlemektedir;

Bronz, Gümüş ve Altın paketlerinde ilk 3 derinlik açıktır. Her sıradan %lik prim alırsınız.

Safir kariyerine geçtiğiniz zaman 4.derinlik açılır ve 4.derinlikten %4 prim alırsınız.

Yakut kariyerine geçtiğiniz zaman 5.derinlik açılır ve 5.derinlikten %4 prim alırsınız.

Zümrüt kariyerine geçtiğiniz zaman 6.derinlik açılır ve 6.derinlikten %4 prim alırsınız.

Elmas kariyerine geçtiğiniz zaman 7.derinlik açılır ve 7.derinlikten %3 prim alırsınız.

Mavi Elmas kariyerine geçtiğiniz zaman 8.derinlik açılır ve 8.derinlikten %2 prim alırsınız.

Siyah Elmas kariyerine geçtiğiniz zaman 9.derinlik açılır ve 9.derinlikten %1 prim alırsınız.

Örnek vermek gerekirse;

İlk derinlikte 4.000P

İkinci derinlikte 5.000P

Üçüncü derinlikte 6.000P

olduğunu varsayalım. Paketimiz Altın paket olsun, Altın paketimiz toplam 3 derinlikten kazanç sağlıyordu.

İlk derinlikten 200

İkinci derinlikten 250

Üçüncü derinlikten 300

toplamda ay sonunda kariyer kazancından 750 kariyer kazancı elde edilir. Toplam 14.000 puanı geçtiği için Altın paketten Safir kariyerine geçiş yapılır.

ARABA PROMOSYONU

Araba Promosyonu Safir ve üstü paketler için geçerlidir. Ayrıca bu kazanç metodunda ise sistem bulunduğun pakete bakıyor.

Örnek vermek gerekirse Safir paketindeyiz. Safir paketine geçiş 14.000 puandı. Her ayda 14.000 puan toplarsak sistem bize diğer kazançlarımız dışında araba bonusu olarak 1.200 bir ödeme yapıyor.

Diğer paketlerde ise;

Yakut 1.700

Zümrüt 2.000

Elmas 3.000

Mavi Elmas 5.000

Siyah Elmas 5.000

bir ödeme yapıyor. Örneğin;

Bir Altın pakete sahibiz. Altın paketi toplam 3 derinlikten kazanç sağlıyordu.

4 – Sıkça Sorulan Sorular;

network marketing firma soruları

Firmanın sitesinde “Sıkça Sorulan Sorular” ile ilgili bilgilendirme bulunmamaktadır.

Önemli not:

Gökçek Network hakkında paylaşmış olduğumuz bilgilerin tamamı, firmanın kendi resmi internet adresinden edindiğimiz bilgilerdir.  Firma hakkında eksik paylaştığımız veya değişmiş bilgiler varsa bunları veya diğer firma/firmalar hakkında düşüncelerinizi, önerilerinizi ve şikayetlerinizi yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

***

Networkokulu.net platformunda paylaşılan network marketing şirketlerinin illegal yapılanma içinde olması, iflas etmesi veya Türkiye pazarından çekilmesi networkokulu.net sorumluluğunda değildir.Burada yer alan hiçbir firma, networkokulu.net’in tavsiyesi değildir.Mağduriyet yaşamamak adına, müşteri veya temsilci olarak katılmak istediğiniz firmayı araştırırken ilgili içerikleri de okumanızı tavsiye ederiz.

Network Marketing Nedir?

Network Marketing Firmasının Saadet Zinciri Olmadığını Nasıl Anlarız?

Network Marketing Şirketleri Hakkında Merak Edilen Sorular

Yasal Bir Network Marketing Firmasını Nasıl Ayırt Edebilirsiniz?

Harika Bir Network Marketing Şirketi Seçmenin 5 Yolu

Network Marketing Ekşi ve Forum Sitelerindeki Yorumlar

Network Marketing Nasıl Yapılır?