Network Marketing Şirketleri: SIBERIAN WELLNESS

Network Marketing Firmaları Siberian Wellness

Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (WFDSA) 2018 resmi verilerine göre Network Marketing sektörü, 200 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmıştır. Farklı gelir gruplarından insanlar için ek gelir, finansal özgürlük ve kendi işini kurabilme gibi başlıca konularda bir umut ışığı olmuştur. Bu sektörün bu kadar büyümesi aynı zamanda şirket açmak isteyen girişimciler için de büyük fırsat oluşturmuştur. Bu şirketler insanların gelir elde etmesinin yanında, müşterilerin de kaliteli ürünlere daha uygun fiyatlarla ulaşmasına imkan tanımaktadır. Resmi verilere göre her sene %10 gibi muazzam bir büyüme ivmesine sahip olan bu sektör içerisinde, her geçen gün legal/illegal bir çok firma açılmakta, aynı zamanda da kapanmaktadır.

Networkokulu.net olarak Türkiye’de çalışan hem yerli hem de uluslararası firmaların kurumsal kimliklerini, ürünlerini, kazanç planlarını ve firma hakkındaki sıkça sorulan soruları, “tarafsız” olarak derledik.

Network Marketing Şirketleri İncelemesi: SIBERIAN WELLNESS

1 – Kurumsal Kimlik;

Siberian Wellness 1996 senesinde Novosibirsk /Rusya merkezli olarak kurulmuş, yabancı Network Marketing firmasıdır.

Siberian Wellness 1996 senesinde Novosibirsk /Rusya merkezli olarak kurulmuş, yabancı Network Marketing firmasıdır. 

Resmi sitesinde, firma hakkında;”Ürünlerimiz temelinde uzun yıllar Baykal ve Gornıy Altayda yetişen otların benzersiz özelliklerini araştırmalar yatmaktadır.

Sağlık ürünleri her bütçeye uygun olmalıdır. Bu yüzden biz en önde gelen sistemi seçtik: doğrudan satışlar.

Şirket kurulduğunda biz artık geniş satış pazarına sahip olan tecrübeli ve başarılı bir ağ liderleriydik. Bu yüzden biz ilk kontratları kendimiz yapabileceğimiz bir iş sistem oluşturmak istedik. Geleceği olan ve istikrarlı ve miras edebileceğimiz iş kurabileceğimiz sistemi oluşturmak istedik.

Bizim ilkelerimiz Pazarlama sistemi açık ve şeffaf.

İş yürüttüğü ülkenin ekonomi yasalarına saygılı olmak.

‘Siberian Wellness‘ şirketinde işin ilk basamaklarından bile başarı mümkündür; iyi sonuçlara ulaşan herkese tanınmak, ödül ve destek garanti edilmektir. Şirketin tüm faaliyetleri Şirket danışmanları her yerde her zaman kazabilmelerine yöneliktir. Bu sadece para kazanma değil, aynı zamanda kendine saygı ve kendini geliştirme yolu olan güçlü kaynağının tükenmemesini temenni ediyoruz.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Bizim ilkelerimiz çalıştığını zaman kanıtlamıştır. ‘Siberian Wellness’ kurumunun ürünleri bügün pek çok ülkede ünlü olmaktadır. 20 yıldır bizim danışmanlarımız Rusya’da, Ukrayna’da, Kazakistan’da, Belarus’da, Moldova’da, Tacikistan’da, Kırgızistan’da, Azerbaycan’da başarılı iş yürütmekteler. Almanya, Polonya’da, Bulgaristan’da, Çek Cumhuriyetinde, İspanya’da, Sırbistan’da, Türkiye’den, ABD’ de, Meksika’da, Vietnam’da ve Moğolistan’da temsilcilikleri açılmıştır. Ürünlerin teslimatlı alışverişleri online olarak 46’tan fazla ülkeden gerçekleştirilebilir.

‘Siberian Wellness’ Size sağlık ve bol kazançlar teklif etmektedir. Bizim etkin sağlık ürünlerimiz ile sağlıklı olun ve bizim ile iş kurma sayısında bol kazançlı çıkın. Bizim ürünlerimiz ve eşsiz iş teknolojileri etkin olduklarını kanıtlamıştır ve binlerce insanı sağlığına ve geleceklerinde mali güvenliğe kavuşturmuştur.“şekilde açıklama yapılmaktadır.

2 – Ürün Kategorisi;

network marketing ürünleri

Takviye Edici Gıda, Cilt Bakımı, Saç Bakımı, Ağız Bakımı

3 – Kazanç Planı;

en çok kazandıran network marketing firmaları

Firmanın sitesinde kazanç planı ile ilgili bir bilgilendirme bulamadık. Daha ayrıntılı bilgi için firmaya bağlı bir bağımsız temsilci ile iletişime geçiniz.

4 – Sıkça Sorulan Sorular;

network marketing firma soruları

Bilimsel İnovasyon Merkezi nedir?

Bilimsel İnovasyon Merkezi: biyolojik araştırmalar gerçekleştiren ve yeni biyolojik aktif ürünleri ve bunların kullanımı ile ilgili programları geliştiren uzmanlar birliğidir. İnovasyon Merkezi hakkında daha ayrıntılı bilgileri Şirketin web-sitesinden öğrenebilirsiniz.

Etrafındaki Dünya” Hayır Vakfı  faaliyetleri nelerdir?

Çevreyi koruma, eko-yaklaşımın ve sağlıklı yaşam tarzının tanıtımı ile eğitim amaçlı projelerin ve popüler bilim projelerinin desteklenmesi gibi amaçları olan “Etrafındaki Dünya” Hayır Vakfı 2011 yılında kurulmuştur.

Vakfın misyonu: “Doğaya çok şey borçluyuz ve bu yüzden bugünkü haline büyük önem veriyoruz. Bizler çeşitli faaliyetlerde bulunmaktayız: ormanları tekrardan canlandırıyoruz, nadir bitki ve hayvan türlerinin gerçekten korunmasına katkıda bulunuyoruz, gerekli kuruluşlara yardım ediyoruz. Bunun yanı sıra bizler bilinç ekolojisini destekleyip: günden güne daha çok insanı aktif ve sağlıklı bir yaşam tarzına dahil ediyoruz”.

Vakfın genel projeleri: “Herb Hunters”, “Siberian Health’in Bahçeleri”, “Kar leoparını kurtarmaya yardım edin!”, “Baykal Gölünün Korunması”

“Etrafındaki Dünya” Vakfı 7 yıllık çalışma süresinde 4 149 540 TL’den fazla fon toplayıp çeşitli projelere yönlendirdi.

Şirkete ticari teklif nasıl yapılır?

Ticari teklifinizi İletişim Merkezinin e-posta adresine gönderin: [email protected].

Ürünler- Genel sorular

Şirket ürünlerini kim tasarlıyor?

Ürünlerin tasarlanmasını Siberian Wellness’in kendi Bilimsel İnovasyon Merkezi gerçekleştiriyor. Merkez hakkında ayrıntılı bilgileri Şirketin web-sitesinden öğrenebilirsiniz.

Siberian Wellness’in ürettiği ürünler sertifikalı mı?

Siberian Wellness’in ürettiği ürünler sertifikalıdır. Sertifikasyon işlemleri mutlaka her ülkede yapılmaktadır.

Siberian Wellness ürünlerinin analoglarından farkı ne?

1) Kendi Bilimsel İnovasyon Merkezimiz tarafından geliştirilmiş olduğu için bizim ürünlerimiz çok özeldir.

2) Şirketimiz bilimdeki son yeniliklere ve EKO-yaklaşımına dayalı yüksek teknolojik ürünlerini geliştirip üretmektedir.

3) Tüm doğal bileşenler EKOLOJİK VE YENİLENEBİLİR hammaddeden elde edilmektedir. Üretim tesislerimizde hava ve su gibi modern temizleme ekipmanları kullanılmaktadır.

4) Biz, sülfatlar, ftalatlar, parabenler, mineral yağlar, sentetik kokular ve renklendiriciler gibi insan ve doğa için potansiyel olarak zararlı kozmetik bileşenleri kullanmamaktayız. Ürettiğimiz kozmetikler bu tür maddeleri içermemektedir.

5) Ürünlerimizin üretiminde ve ambalajlanmasında bizler azami miktarda biyobozunur maddeleri kullanmaya çalışıyoruz.

6) Ürünlerimizi kendimiz geliştirip kendimiz ürettiğimiz için en iyi FİYAT/KALİTE/SONUÇ oranına sahipiz.

Şirketin ürünleri hayvanlar üzerinde test ediliyor mu?

Şirketin ürünleri hayvanlar üzerinde test edilmez. Siberian Wellness’in tüm ürünlerigönüllü insanların üzerinde onların kişisel onayı alındıktan sonra test edilmektedir.

İş- Genel sorular

 Sağlık Bütçesi nedir?

Sağlık Bütçesi; Ayrıcalıklı Müşterilere ve Danışmanlara aylık sonuçlarına göre bonusların ve primlerin tahakkuk edildiği bir bonus hesabıdır.

Kayıt setinin hangi kısmında kendi kullanıcı adınızı görebilirsiniz?

Kullanıcı adı, plastik kartın üzerinde yazılıdır. Kullanıcı adınız ile Sözleşme numaranız aynıdır.

Danışmanın / Ayrıcalıklı Müşterinin kaydı

Siberian Health’in Danışmanı / Ayrıcalıklı Müşterisi nasıl olunur?

Size en yakın olan Şirket Hizmet Merkezine başvurmanız gerekir.

Eğitmen kimdir ve nasıl bulunur?

Siberian Wellness’in Danışmanı veya Ayrıcalıklı Müşterisi olarak kayıt olmanız için Eğitmenin katılımı zorunludur. Eğitmen; Şirket tarafından Eğitmen olarak kaydedilmiş olan, işe davet edilenlere bilgi desteği, eğitim ve akıl hocalığı yapan, Adayı Şirket ile işbirliği yapmaya davet eden Şirket Danışmanıdır. Eğitmeninizi tanıyorsanız onunla irtibata geçin. Kendisi Danışman olarak kaydınızı yapmak için bizzat yardımcınız olacaktır. Şirket ile kendi başınıza tanıştıysanız ve Eğitmeniniz yoksa Şirket Eğitmen bulmanızda yardımcınız olacaktır. Bunun için size en yakın olan Şirket Hizmet Merkezine başvurmanız gerekmektedir.

Şirkete Danışman veya Ayrıcalıklı Müşteri olarak kayıt işleminin bedeli ne kadar?

1) Web sitesi üzerinden.

Danışmanın ve Ayrıcalıklı Müşterinin kayıt işlemleri ücretsizdir.

2) Şirket Hizmet Merkezinde.

Danışman kaydı – 10 TL, Ayrıcalıklı Müşteri kaydı – 6 TL

Şirketin web sitesinde kaydını yapan Danışman kendi kullanıcı adını ve şifresini nereden görebilir?

Online-Kayıt işlemi sırasında Danışmanın/Ayrıcalıklı Müşterinin e-posta adresine ve SMS olarak cep telefonuna bireysel numarasını ve Özel Oturumunun şifresini içeren sanal kart gönderilmektedir.

Danışman olarak kaydolursam hangi ayrıcalıklara sahip olurum?

Sizin elde ettikleriniz:

1) Kişisel Alışverişlerinizden %25 oranında cashback

 • 5% eğer BİRİNCİ alışverişiniz 65 TL (yaklaşık 30 puan) ve üzeri ise.
 • 10% eğer kayıt ayından itibaren alışverişlerinizin toplamı 300 puan ve üzeri ise

2) Ayrıcalıklı Müşterilerin alışverişlerinin %25’ine kadar kazanç

3) Prim Ödeme Planına göre tahakkuk edilen tüm prim ve bonus türleri

Sizin ek fırsatlarınız:

 • Ticaret Geliştirme Programlarına katılım.
 • BackOffice hem web sitesinde hem de akıllı telefonlarda.
 • Eğitim amaçlı seminerler.
 • StartSmart®
 • İş araçlarının tümü: videolar, broşürler, al ilanları, sunumlar.

İş broşürlerini nereden alabilirim?

İş broşürlerini online olarak web sitemizdeki “İş araçları” bölümünden inceleyebilirsiniz.

Danışmanın kayıt işlemi sırasında Eğitmen yanlış belirtilmiştir. Ne yapmak gerekir?

 1. Kayıt işleminin üzerinden bir aydan fazla sürenin geçmemesi durumunda Danışman/Eğitmen/ŞHM Menajeri [email protected] e-mail adresine Danışmanın ve onun hata sonucu birinci basamağında kayıtlı olduğu iş yapısının Eğitmeninin dilekçelerini içeren bir mektup göndermelidir. 2. Kayıt işleminin üzerinden bir aydan fazla bir sürenin geçtiği durumlarda ise Danışman/Eğitmen/ŞHM Menajeri, İşbirliği Standartları Uzmanının [email protected] e-mail adresine Sözleşmede hata sonucu gösterilen Eğitmeninin, Sözleşmede gösterilmesi gereken Eğitmeninin ve İş yapısı Liderinin dilekçelerini içeren bir mektup göndermelidir.

Referral linkler ne demek?

Referral linkler – henüz Şirkete Danışman veya Ayrıcalıklı Müşteri olarak kaydedilmeyen arkadaşlarınızı ve tanıdıklarınızı Siberian Wellness web sitesine yönlendiren kişiselleştirilmiş linkleri göndermenizi sağlayan iş aracıdır.

Referral linkler nasıl çalışır?

Bir düşünün: siz bir arkadaşınıza Siberian Wellness web sitesi linkini gönderiyorsunuz. Özel olarak oluşturulan referral link yine Siberian Wellness web sitesinin herhangi bir sayfasına yönlendiren bir linktir, ancak bu linkin önemli bir özelliği var: bu link sizin kişisel verilerinizi taşımaktadır (adınız, soyadınız, Sözleşme numaranız). Bu yüzden bir referral link arkadaşınızın bilgisayarında açıldığında “Eğitmen” alanında otomatik olarak Sözleşme numaranız çıkacaktır (arkadaşınız online kayıt bölümüne girecekse).

Dikkatli olun! Bir referral link açıldığında adres sahibi hakkındaki bilgiler 30 gün boyunca bilgisayarın belleğinde saklanacaktır.

Statü değişimi

Danışman, Ayrıcalıklı Müşteri statüsüne geçti. Tekrardan Danışman nasıl olur?

Statü değiştirmenin iki yolu vardır: BackOffice üzerinden veya Şirket Hizmet Merkezinden.

 1. BackOffice üzerinden statü değiştirme

1.1. Cari ayda Danışman için Kişisel Ciro’nun (KC) minimum normu olan 100 puanı yapın.

1.2. BackOffice’inize girin.

1.3. “Danışman ol” tuşunu tıklayın.

 1. Şirket Hizmet Merkezinde statü değiştirme

2.1. ŞHM’deki menajere Ayrıcalıklı Müşteri statünüzü Danışman statüsüne değiştirme başvurusunda bulunun.

2.2. Menajer program üzerinden KC’nuzu kontrol edecek. KC’nuz 100 puan ve üzeri ise başvurunuz kaydedilecektir.

Siz, cari ayki tüm alışverişlerinizin %25’ini elde edeceksiniz.

Bir sonraki aydan itibaren bilgi raporunuzda yeni statünüz (Danışman) yansıtılacaktır ve siz Incentive Programs’lara katılabilecek, Şirketten bonuslar alabilecek ve kariyer basamaklarını tırmanabileceksiniz!

Bu ayki Kişisel Cironuz (KC) 200 puana ulaşırsa yeni statünüz (Danışman) bilgi raporunuzda cari aydan itibaren yansıtılacaktır. Siz, cari ayki tüm alışverişlerinizin %25’ini elde edeceksiniz.

Aynı aydan itibaren siz Incentive Programs’lara katılabilecek, Şirketten bonuslar alabilecek ve kariyer basamaklarını tırmanabileceksiniz!

Ayrıcalıklı Müşteri statüsünden Danışman statüsüne kaç kez geçmek mümkün?

Sınırsız sayıda

Danışmanlar için ikramiye sistemi

 Danışman olarak kaydolursam hangi ayrıcalıklara sahip olurum?

Sizin elde ettikleriniz:

1) Kişisel Alışverişlerinizden %25 oranında cashback

 • 5% eğer BİRİNCİ alışverişiniz 65 TL (yaklaşık 30 puan) ve üzeri ise
 • 10% eğer kayıt ayından itibaren alışverişlerinizin toplamı 300 puan ve üzeri ise

2) Ayrıcalıklı Müşterilerin alışverişlerinin %25’ine kadar kazanç

3) Prim Ödeme Planına göre tahakkuk edilen tüm prim ve bonus türleri

Sizin ek fırsatlarınız:

 • Ticaret Geliştirme Programlarına katılım.
 • BackOffice hem web sitesinde hem de akıllı telefonlarda.
 • Eğitim amaçlı seminerler.
 • StartSmart®
 • İş araçlarının tümü: videolar, broşürler, al ilanları, sunumlar.

Bonus 25″ nedir?

“Bonus 25” – çek hesaplanmadan önce ay boyunca avans olarak yatırılan ve bir sonraki ay içerisinde ürün alışverişlerinde indirim olarak kullanılabilen bir ikramiyedir. Ayın son gününde hesap sıfırlanır, ardından çekin hesaplanması ve ikramiyenin ödenmesi gerçekleştirilir.

Ayrıcalıklı Müşterilere sunulan bonuslar

Ayrıcalıklı Müşteri ne tür bonusları kazanabilir. Bu bonuslar nasıl tahakkuk edilir?

Tarihinden itibaren Ayrıcalıklı Müşteri olarak kaydedilmeniz durumunda şu olanaklardan faydalanabilirsiniz:

1) Cashback:

 • %25 eğer aylık alışverişleriniz 100 puan ve üzeri ise,
 • %10 – kayıt ayından itibaren yapılan alışverişlerinizin toplamı 300 veya daha fazla puana ulaşırsa,
 • %5 eğer BİRİNCİ alışverişiniz 65 TL (yaklaşık 30 puan) ve üzeri ise.

2) Buy Siberian ücretsiz mobil uygulaması.

3) Ayrıcalıklı Müşteriler için Daimilik Kulübüne katılma olanağı.

Ayrıcalıklı Müşterinin VIP-kartı nasıl alınır?

Kart, 12 ayın herhangi 10 ayında Danışmanının kayıtlı olduğu özel mağazada 30 ve üzeri puanlık Şirketin ürettiği ürünlerden alışverişler gerçekleştiren Ayrıcalıklı Müşteriye sunulur.

İşbirliği standartları

 Eğitmen nasıl değiştirilir?

Şirket ile işbirliği Kurallarına göre Eğitmenini değiştirmek isteyen Danışman / Ayrıcalıklı Müşteri Şirkete yazılı olarak dilekçesini sunmalıdır (([email protected], iletişim için personel: Alona Oryol). Dilekçeye eklenecek belgeler:

– Kendi iş yapısının Lideri dahil olmak üzere tüm yukarıdaki «Business Leader» yazılı onayı,

– «Ruby Business Leader» yazılı onayı,

– Yeni Eğitmeninin yazılı onayı.

Eğitmenini değiştiren Danışmanın veya Ayrıcalıklı Müşterinin yarattığı iş yapısı eski Eğitmeninin iş yapısında kalacaktır.

Eğitmenin değişimi ile ilgili karar Şirket tarafından her bir olay için ayrı ayrı verilir.

Şirket, sunulan gerekçeleri yetersiz gördüğü taktirde Danışmanın Eğitmen değiştirme ile ilgili başvurusunu tek taraflı olarak reddetme hakkına sahiptir.

Kayıt nasıl iptal edilir?

Danışman, nedeni ne olursa olsun istediği an faaliyetlerini sona erdirme hakkına sahiptir.

Faaliyetlerin fesih bildirimi yazılı bir şekilde Şirketin ana yasal adresine teslim edilmelidir.

Yazılı bildirim Danışmanın imzasını, basılı harfler ile yazılmış adını, adresini ve kimlik numarasını kapsamalıdır.

Elektronik ortam üzerinden sözleşme düzenleme onaylarını veren Danışmanlar Sözleşmelerinin iptali için Faaliyetlerin fesih yazılı bildirimlerine ek olarak elektronik ortam üzerinden yapılan sözleşme düzenleme onaylarını reddetmeliler.

Danışmanın Şirket ile Sözleşmesinin gönüllü feshi ile ilgili yazılı dilekçesi Şirkete ulaştığı tarih üzerinden 30 gün geçmesi durumunda fesih edilmiş sayılacaktır.

Sözleşme fesih olmadan önce Danışman, Sözleşmesinin gönüllü feshinin yazılı dilekçesini reddettiği taktirde dilekçe geçersiz olmak ile birlikte Sözleşme yürürlükte kalacaktır. Montana Devleti ikametli Danışmanları, Danışman olarak kayıtlarını yaptığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde cezası olmaksızın Şirket ile Sözleşmelerini iptal edebilir ve aynı dönem boyunca kayıt setlerini iade edip bu setlerin tam maliyetini geri alabilirler.

İş yapısı içinde yer değişimi nasıl yapılır?

Satış yapılarının bütünlüğünü ve istikrarını korumak amacı ile Şirket, yapı içinde Danışmanların veya Ayrıcalıklı Müşterilerinin yer değişimini yasaklamaktadır .Danışmanın kurduğu satış yapısının bütünlüğünü ve istikrarını korumak, Şirket ile çalışan tüm işletmecilerin en önemli önceliğidir.

İsteyenler Siberian Wellness ürünlerini kendi web-siteleri ve online satış mağazaları üzerinden satabilirler mi?

Ürünlerin tanıtımı ve satışlarının artması için Şirket çok düzeyli doğrudan pazarlama yöntemini kullanmaktadır. Bu demek oluyor ki ürünlerimiz sadece Şirket Hizmet Merkezlerimizden, resmi web sitemizden (Online Satış Mağazası üzerinden) ve/veya kişisel Danışmanınızdan satın alınabilir. Danışmanların kendi çevrimiçi mağazalar oluşturmaları veya Şirket ürünlerini mevcut çevrimiçi mağazalar üzerinden satmaları yasaktır. Danışmanlar, yalnızca reklam amaçlı faaliyette bulunacak ancak ürün satışları için kullanılmayacak harici web sitelerini oluşturabilirler. Bu tür harici web sitelerini oluşturma şartları İşbirliği Standartlarımızın 19.9 bendinde belirtilmektedir.

Önemli not:

Siberian Wellness hakkında paylaşmış olduğumuz bilgilerin tamamı, firmanın kendi resmi internet adresinden edindiğimiz bilgilerdir.  Firma hakkında eksik paylaştığımız veya değişmiş bilgiler varsa bunları veya diğer firma/firmalar hakkında düşüncelerinizi, önerilerinizi ve şikayetlerinizi yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

***

Networkokulu.net platformunda paylaşılan network marketing şirketlerinin illegal yapılanma içinde olması, iflas etmesi veya Türkiye pazarından çekilmesi networkokulu.net sorumluluğunda değildir.Burada yer alan hiçbir firma, networkokulu.net’in tavsiyesi değildir.Mağduriyet yaşamamak adına, müşteri veya temsilci olarak katılmak istediğiniz firmayı araştırırken ilgili içerikleri de okumanızı tavsiye ederiz.

Network Marketing Nedir?

Network Marketing Firmasının Saadet Zinciri Olmadığını Nasıl Anlarız?

Network Marketing Şirketleri Hakkında Merak Edilen Sorular

Yasal Bir Network Marketing Firmasını Nasıl Ayırt Edebilirsiniz?

Harika Bir Network Marketing Şirketi Seçmenin 5 Yolu

Network Marketing Ekşi ve Forum Sitelerindeki Yorumlar

Network Marketing Nasıl Yapılır?