Network Marketing’de Başarılı İnsanların Ortak Özelliği Nedir?

Çevremizde mutlaka bir konuda başarıya ulaşmış insanlar vardır.

Çevremizde mutlaka bir konuda başarıya ulaşmış insanlar vardır. Bu insanlar ince noktalara, detaylara önem vermelerinden dolayı, “İşine çok konsantre olur, en ince detayına kadar düşünür o.” gibi cümlelerle tanımlanırlar. Gereksiz ayrıntılarla değil, işin gerektirdiği noktalarıyla.

Network Marketing işi de diğer işler gibidir. Ve başarı dediğimiz konunun bütün kuralları her iş için aynıdır, asla değişmez. Bu iş içerisinde de böyle kişilerle karşılaştınız mı? Odaklanma başarıya ulaşmak için bütün işlerde gereklidir. Sadece Network Marketing sektöründe değil. Bütün başarılı kişiler işlerine odaklanırlar. İstisnasız hepsi.

Tek bir noktaya odaklanmalısın

Acaba hayal edebilir misiniz müzikte kabiliyeti olan bir çocuğu? Ondan keman çalmayı öğrenmesini isteyin. Keman öğrenirken darbuka da verin. Ona piyano eğitimi de verin, hafta sonları da davul çalmayı öğrensin. Kabiliyeti çok olduğuna göre gitar da öğrensin. Bağlamanın da sesi iyidir. Neyse saksafonun da sesi kötü değil, çünkü mümkündür. Ve hatta eğlence için flüt de öğrenebilir…

Şimdi bir soru sarayım; acaba bu çocuk gelecekte dünyada tanınmış bir müzisyen olabilir mi? Hayır. Neden Hayır? Çoğu odaklanmamış çocuk gibidirler. Siz belki çok emek sarf ediyorsunuz. Ama çoğu bu çocuk gibidir. Bütün işlerden ve ticaretlerden yararlanmak isterler. Kart vizitlerinin üzerine tüm şirketlerin isimlerini yazarlar. ( Emlak, mücevher, şu iş, bu iş, zayıflatma, kilo aldırma… vs.) Ama hiçbir zaman bilmezler neden hayatlarında ilerleyen bir işleri yoktur.

Eğer ilerlemek istiyorsanız odaklanın ya da odaklanmayı öğrenin. Savaşın ilk kuralı gücün üzerinde odaklanmadır. Örnek: Tiger WOODS, yaklaşık 200 milyon$ sadece odaklanmayla kazanmış. Golfe odaklanmış sadece. Söylemek istediğimiz şu değil, sadece Networkünüz üzerinde odaklanın. Burada odaklanmak dediğimiz konu, kafa olarak, mental olarak bu ticarete odaklanmanız. Bu ticaret insanların, part-time olarak başlayabileceği ve devamında kendine bir servet yaratabileceği tek ticari modeldir diyebiliriz. Ünlü networker, yazar ve de eğitimci Randy Gage Network Marketing’de başarı için başlangıçta, “Bu ticaret için haftada 10-15 saat ayırmanız gayet yeterlidir.” diyor. Daha çok vakit ayırabilirsiniz. Sonuçta performansa dayalı bir ticaret, ne kadar emek o kadar köfte. ,

Başta networkünüze odaklanmalısınız, daha sonra kendiniz karar vereceksiniz, siz karar vereceksiniz. Eğer başka bir ticareti seçerseniz ona odaklanın. Network Marketing’i seçerseniz ona odaklanın. Neyi tercih ederseniz edin ama sadece ona odaklanın.