Network Marketing Korku Hikayeleri: Bilmeniz Gerekenler

Bir an için bunu düşün.

Sektörümüzün birçok başarı öyküsü olmasına rağmen, çok korku hikayesi de var.

Network Marketing korku hikayeleri için hızlı bir internet araması yaparsanız, bu sektörde deneyimlerinin hayatlarını mahvettiğini, iflasa zorladığını, ilişkilerini zorladığını, işlerini kaybetmelerine sebep olduğunu iddia eden insanlar tarafından yazılan binlerce hikâyeyi bulacaksınız

En yaygın korku öykülerinden bazıları:

Mali Sıkıntı evlerini hacizle kaybeden, kredi kartı borcunu biriktirdiği ve nihayetinde başarısızlıkları nedeniyle iflas başvurusunda bulunan bir sürü insanın internette tonlarca Network Marketing korku hikayesi var.

Başarısız evlilikler yaşayan birçok kişi, Network Marketing’in eşleriyle olan ilişkilerini bozduğunu iddia ediyor. Eşleri iş hakkında farklı görüşlere sahip olduğunu ve evlilikte gerginliğe neden olduğunu anlatırlar. Ya da işlerini kurarken eşlerine ve çocuklarına zaman ayıramadıklarından söz ederler.

Yok edilen dostluklar, sayısız insan, Network Marketing’ de çalıştıkları için arkadaşlarıyla ve aileleriyle ilişkilerini bozduğunu iddia ediyor.

Kalp krizi ve stres altındaki birçok insan, ağ pazarlamacılığındaki hayal kırıklığı ve başarısızlıklarından dolayı endişe ve stres (hatta bazı kalp krizleri) bildirmektedir.

Öncelikle, bunlardan herhangi birini yaşamışsanız ve bunun Network Marketing sistemine katılımınızın bir sonucu olduğunu düşünüyorsanız, böyle hissettiğiniz için üzgünüz. Kötü bir deneyim yaşadığınız için üzgünüz. Bu şeyler, hiç kimsenin başına gelmemelidir.

Ağ pazarlama işinizi yanlış bir şekilde yaparsanız, bunların sizin de başına gelebileceğini kabul eden ilk kişiler biz olacağız. Ayrıca, aynı durumun diğer işletme modelleri için de geçerli olduğunu iddia edebilirsiniz. Sayısız girişimci iflas etti, boşandı, dostluklarını kaybetti ve sağlıklarını kaybettiler.

Bu hiçbir şekilde Network Marketing sektörüne özel değildir ve herhangi bir networkera da olması gerekmez.

Şu an kendinize sormanız gereken asıl soru şudur:

– Bu korku hikayelerinin gerçek nedeni nedir?

Bir an için bunu düşün. Herkes kendi problemi için başkasını suçlar. Sonuçta, başkalarını suçlamak daha kolaydır. Madalyonun diğer tarafında, bir kişinin kontrolü dışında olan koşullar da olduğunu da fark edeceksiniz. Gerçekçi beklentileri olan, akıllıca çalışan ve işleri perspektif içinde tutan birinin, bu Network Marketing korku hikayelerinin çoğunun önleyebileceğine inanıyoruz.

İnsanlar bu makalede paylaşmak üzere olduğumuz tavsiyelere uyacaksa, Network Marketing korku hikayesini, Network Marketing başarı hikayesine dönüştürebilirler (ya da en azından bir korku hikayesi yaşamaktan kaçınırlar). Network Marketingde başarısız olmamak için birkaç basit fikri paylaşacağız. Her ipucunda bizimle aynı fikirde olmasanız bile, umarız en azından bizi duyarsınız.

Asıl amacımız, eğlenmenize, para kazanmanıza ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaktır.

Herkes Kendi İşini Yapmak İçin Doğmadı

İşte söyledimiz gibi. Herkes networker olmamalıdır. Herkesin durumu, kişiliği farklıdır. Herkes bir girişimci (veya pazarlamacı) olamaz ve bu konuda yanlış bir şey yoktur. Bazı insanlar, başarılı bir iş kurmak için gereken zaman ayrımına ve sıkı çalışmaya uygun değildir.

Herhangi bir işe başlamadan önce kendinize aşağıdaki soruları sorun:

 1. Kendi zamanımı etkili bir şekilde yönetebilir miyim?
 2. Kendi patronum olmaktan hoşlanır mıyım?
 3. Birkaç yıl boyunca yarı zamanlı olarak sürekli çalışmak için disipline girmek zorunda mıyım?
 4. İşim kuruluncaya ve sorunsuz çalışana kadar, hiç para kazanmadan birkaç yıl boyunca çalışmak ister miydim?
 5. Part-time bir iş kurmak için boş zamanımın çoğunu birkaç yıllığına buna adamaya istekli miyim?
 6. Sürekli reddedilme, geçici başarısızlık ve hayal kırıklığı ile başa çıkabilir miyim?
 7. Sabit bir maaş almadığının bilinmeyen korkusunu ve stresini kaldırabilir miyim?
 8. Bu soruları sadece siz cevaplayabilirsiniz, ancak umarım her türlü işe başlamadan önce her soruyu kendinize sorarsınız.

Bir işletme kurmadan ÖNCE bu konuda daha fazla insan düşünürse, kesinlikle daha az Network Marketing korku hikayesi olacaktır.

Önceliklerinizi Sıralayın

Öncelikle ve en önemlisi, aileniz ve arkadaşlarınız, sağlığınız, kişisel bütçeniz ve manevi yaşamınız Network Marketing işinizden (veya diğer herhangi bir işinizden) daha önemlidir.

Bunu bir kez daha okuyun, böylece aklınıza kazınsın. Network Marketing işinizin hayatınızı ele geçirmesine izin vermeyin. İşiniz sizin hayatınız değil. Bu sadece hayatınızın bir parçası. Kim olduğunuzu kişi olarak tanımlamaz. Bunun yerine, basitçe nasıl para kazanırsınız.

İşinizin (her türlü iş) eşinizden, çocuklarınızdan, mali durumunuzdan, sağlığınızdan, ruhsal iyiliğinizden ve mutluluğunuzdan daha önemli hale geldiği gün, başarısızlığa mahkum olduğunuz gündür. Network Marketing işinizin öncelikli olmaması gerektiğini söylemiyoruz. En öncelikli konularınızdan BİRİ olmalı, fakat sadece bahsettiğimiz diğer şeylerden sonra.

İşte bilmeniz gerekenler:

 • ASLA ama ASLA arkadaşlarınıza veya ailenize sizinle iş yapmak için baskı yapmayın. Elbette, yaptıklarınız hakkında onlara bilgi verin, ancak asla yer almaları için baskı yapmayın.
 • İnsanların işinizi desteklememesi nedeniyle ilişkilerinizi zorlamayın.
 • İşe asla ilişkiden daha fazla değer vermeyin.
 • Ve ilişkiyi asla şirkete katılımlarına bağlı kılmayın.

İnsanlar sizinle çalışmak ister veya müşteri olmak isterse, GÜZEL. Değilse de GÜZEL. Unutmayın, arkadaşlarınız ve aileniz, öldüğünüz güne kadar arkadaşlarınız ve aileniz olacak. Bu ilişkileri bir miktar para için mahvetmenin bir anlamı yok! Ayrıca, Network Marketing sektöründe işinizi kurarken, bunları yaptığınıza emin olun:

 • Egzersiz yapın, doğru yiyin ve formda kalın
 • Eşiniz ve çocuklarınızla çok kaliteli zaman geçirin
 • Manevi sağlığınızı koruyun

Sonuç olarak, işleri perspektifte tutmanız ve önceliklerinizi doğru yapmanız gerekir.

Network Marketing İşinize Gerçek Bir İş Olarak Bakın

Endüstrimizdeki çoğu insan, ağ pazarlamacılığı işine hobi gibi davranıyor, ancak onlara bir iş gibi ödemelerini bekliyorlar. Anladığımız kadarıyla çoğu insanın günlük işleri ve diğer sorumlulukları var ve sorun değil, ancak başarılı olmak istiyorsanız işinize bir milyon dolarlık yatırım yapmış gibi davranmanız gerekiyor.

En azından, aşağıdakileri yapmalısınız:

 1. Ağ pazarlama işiniz için yazılı bir iş planı ve pazarlama planı geliştirin
 2. Yazılı hedefleri belirleyin
 3. İş saatleri kurun
 4. Çalışırken para üreten faaliyetlere odaklanın
 5. Gelir ve giderlerinizi takip edin ve finansal projeksiyonlar yapın

Yine de endüstrimizdeki çoğu insanın yaptığı budur. Doğru faaliyetlere odaklanırsanız ve beş ila on yıl boyunca tutarlı bir şekilde yaparsanız, günde sadece bir saat çalışan büyük ve karlı bir Network Marketing işi kurabileceğinize inanıyoruz.

İşte önereceğimiz şey;

Eğer yapacaksanız, o zaman yapın!

Gerçekçi Beklentileriniz Olsun

Daha önce de belirttiğim gibi, Network Marketing geleneksel bir iş değil. İşvereninizden yaptığınız saat başı ödeme almazsınız.

Çoğu insan, büyük endüstrimize katılmadan önce gerçekçi beklentilere sahip olmaz. Bunu bugün sizin için anlatacağım ve tahmini olarak ne kadar çalışma ile ne kadar kazabileceğinizin tahmini bir hesaplamasını yapacağız. Bu tahminler haftada 20 saat, yarı zamanlı olarak Network Marketing işinde çalışan birisine dayanmaktadır.

İşletmenizi haftada 20 saatten az çalışırsanız, başarılı olmanız daha uzun sürer. Daha fazla çalışırsanız da zaman çizelgesini kısaltabilirsiniz. Bireysel sonuçlar elbette değişecektir. Sektöre katılan çoğu insan ekonomik olarak kötü bir durumda ve hızlı paraya ihtiyaçları var. Sektöre katıldıktan sonra hızlı bir şekilde çok para kazanmadıkları zaman, sinirlenirler ve istifa ederler.

Daha önce söyledik ve tekrar söyleyeceğiz;

Network Marketing, önemli bir acil gelir, sağlamak için tasarlanmamıştır

Eğer istediğiniz şey buysa, farklı bir iş bulun ve bunu ek iş olarak yapın. Eğer bir işiniz varsa ve işinizi bırakıp Network Marketing sektörüne yönelmek istiyorsanız, Network Marketing geliriniz maaşınızın en az üç katı oluncaya kadar ve bankada birikmiş üç yıllık gideriniz kadar paranız olana kadar, işinizi bırakmayın.

İlk günden itibaren Network Marketing işinizde tam gün çalışmayın!

Ayrıca, Network Marketing pasif gelir olarak da bilinen artık bir gelir sağlar, oysa günlük işiniz doğrusal gelirdir. Bu iki gelir türü arasında büyük bir fark var.

Sağlam bir artık gelir elde etmek, birkaç yıl sürer.

Bunu yaparken biraz sabırlı olmanız gerekir. Hızlı kelimesi için tanımınız 5 ile 10 yıl olmadığı sürece, bu hızlı bir şekilde elde edilemez. Bunun sizi korkutmasına izin vermeyin. İşi part-time yaptığınızı göz önünde bulundurursak, ayda 5 bin dolar daha kazanmanız on yıl alsa bile, yine de buna değeceğini düşünüyoruz.

Ne yaparsanız yapın, bunun uzun vadeli bir proje olduğunu ve acil finansal ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde tasarlanmadığını anlayın.

Para Yönetimi

En yaygın Network Marketing korku hikayeleri para içerir.

Örnekler şunları içerebilir:

-Distribütörler stoklara binlerce veya on binlerce dolar harcıyorlar.

-Distribütörler büyük bir vergi faturasıyla takılıp kalıyorlar.

-Distribütörler hiç para kazanmıyorlar.

Bunlar, endüstrimizde aklıma gelen en yaygın üç para sorunudur. Bir kez daha, bu şeyler yalnızca Network Marketing’de değil, HERHANGİ bir işletmede olabilir

Ağ pazarlamasının gerçek güzelliği, ucuz olması, giriş engelinin düşük olması ve geleneksel işletmelere kıyasla devam eden aylık harcamaların çok düşük olmasıdır. İşi doğru yaparsanız, para sorunlarınız olmaz. Doğru yapmak sizin sorumluluğunuzdadır! Bir girişimci olarak, paranızı akıllıca harcama sorumluluğunuz var!

Gelirinizi arttırmanın ve masrafları azaltmanın yollarını mı arıyorsunuz?

-Asla sadece para harcamak için para harcamayın

-İşletmeye giren ve çıkan her bir lirayı yakından değerlendirin

Sektörümüze giren çoğu insan, hiç iş yapmamıştı, hatta para yönetimi konusunda hiçbir deneyimleri yoktu. Bir işletme sahibi olarak, mali durumunuzu kavramanız gerekir. Çoğu işletmenin iniş ve çıkışları vardır. Bolluk ve kıtlık dönemleri vardır. Nakit akışı aydan aya önemli ölçüde değişebilir. Bir ağ pazarlamacısı olarak, nakit akışı, kar ve giderleriniz konusunda hazırlıklı olmalısınız! Bu pazarlık konusu değil.

Her ay, kar ve zarar bilginizi güncelleyin ve geliştirilmesi gereken alanları bulmaya çalışın.

Son düşünceler

Sonuç olarak, internette birçok Network Marketing korku hikayesi var. Sektörümüzde birçok insan başarısız olmasına rağmen, birçok insan da başarılı. Aynı şey, herhangi bir sektörde de geçerlidir.

Ağ pazarlamasında başarının sırrı, yukarıda belirtilen adımları takip etmektir.

Bu makaleyi okuduktan sonra başkalarıyla paylaşmak istediğiniz bir Network Marketing korku hikayeniz varsa, aşağıya yazabilirsiniz. Bu web sitesini olabildiğince “olumlu” hale getirmeye çalıştık, ancak insanların başarısızlıklarını ve hayal kırıklıklarını da paylaşabilmeleri ve paylaşmaları için bir mekâna ihtiyaç duyduklarının farkındayız.

İyi bir Netwrok Marketing korku hikayeniz varsa, aşağıya bir yorum bırakın. Sadece şirkete veya belirli bir kişiye iftira atmadığınızdan emin olun. Onaylanırsa, Network Marketing korku hikayeniz takipçilerimiz tarafından okunmaya hazır olacaktır. Teşekkür ederiz.