Network Marketing’de Başarısız İnsanların Ortak Özelliği

Hayatta ilerleyemeyen kişilerin hepsinin ortak özelliği, sadece bugünü görmeleridir.

Hayatta ilerleyemeyen kişilerin hepsinin ortak özelliği, sadece bugünü görmeleridir. Bir işte ilerlemek istiyorsanız öğreneceksiniz ki geleceği görebilesiniz. Network Marketing’de de organizasyonunuzu 6 ay sonra hayal edin. Acaba onun 6 ay sonrasını hayal edebiliyor musunuz? Acaba aynen bu günkü gibi midir? Defalarca söylüyorlar; “Oooo senin 20.000 kişi sağında, 20.000 kişi solunda var ama benim organizasyonumda birkaç kişi var. Sağ kolumda 2 kişi, sol kolumda 3 kişi var.” Bu, bugündür. 2 ay sonra, 6 ay sonra , 1 yıl sonra nasıl olacak? Acaba hayal edebilir misiniz?

Başarılı olmanın, hayal etmeye ihtiyacı var

Siz güle güle bankaya gidiyorsunuz. Acaba organizasyonunuzdaki kişilerin durumunu 2 yıl sonra hayal edebiliyor musunuz? Başarılı olmanın, hayal etmeye de ihtiyacı vardır. Sadece bugünü düşünmeyin. Neden bugünün sorunlarıyla uğraşıyorsunuz? Bugünden yarının işlerine odaklanın. Ama kafanızda geleceği de hayal edin.

Sizin mali durumunuz gelecekte şu birkaç ayın içinde yaptığınız ya da yapmadığınız işlere bağlıdır. Gelecek sizi bekliyor. Biz burada oturmuş ve 2 yıl sonra ki organizasyonumuzu hayal ediyoruz. Acaba networkü tüm ciddiyetinizle günde 8 saat yaparsanız bundan 2 yıl sonra organizasyonunuzun ne olacağını hayal edebiliyor musunuz? Organizasyonunuzun şekli nasıl olacak? Sizce iyi ilerlemiş mi? 4 yıl sonra nasıl olmuş? Eğer her gün 8-10 saat bu işi yaparsanız eğitim alıp eğitim verirseniz çok daha ilerleyeceğinden, büyüyeceğinden emin olun.

Gelecek, bir gün gelecektir

İzin verin bir gerçeği söyleyelim, 5 yıl sonra nasıl olursa olsun gelecek, bugün onu düşünebiliriz, düşünmeyebiliriz de. Anlıyor musunuz? Belki siz diyorsunuzdur, “4-5 yıl sonrasından söz ediyor, ama ben bugünün ve yarının endişesindeyim. Ben bu gün borçlarımı ödeyeceğim.” Tabi ki bugünün sorunlarıyla da uğraşacaksınız.  Ama bunu da bilmeniz gerek, 5 yıl sonra da gelmek zorunda, düşünseniz de düşünmeseniz de. Gelecek size ulaşacak, siz onun için ne yapmışsınız? Gelecek için planınız nedir?

Hepiniz şunu kabul edersiniz ki, hergün bu işi 8 saat yaparsanız buiş ilerler. Herhangi biri sizce networkü her gün 8 saat yaparsa ne kadar kazanabilir?  ‘1 milyon dolar’, aylık ya da haftalık? Bazıları aylık 1 milyon doların çok olduğunu, bazıları da az olduğunu söylüyorlar. 200 bin dolar aylık bu da çok değil, 100 bin dolar aylık bu da iyidir. Bazıları diyor “Ben haftada 400 dolar kazansam yeterli.” Evet bu da senin bugünkü işlerine bağlıdır.

Bunun için sürekli geleceği düşünün. Şuanda bir kişi olabilirsin. Herkes başladığı zaman bir kişiydi. Gelecek yıl 1000 kişilik organizasyonu kafanda canlandır. Geleceğimizi şekilllendirebiliriz. İlerlemek istiyorsak geleceği görmeye çalışmalıyız.