Network Marketing’in bütün felsefesini anlatan bir konudur bu.

Network marketingde kopyalamanın önemi nedir? Kaldıraç oluşturmak için gerekli olan kopyalama, neden önemlidir? Nasıl yapılır? Doğrudan satış içerisinde sağlam bir organizasyon kurmak istiyorsanız bu konuya özellikle dikkat etmenizde fayda var. Peki doğrudan satışın geliştirilmiş şekli olan network marketingde kopyalama nedir?

Network Marketingde Kopyalamanın Önemi

Network marketingin bütün felsefesini anlatan bir konudur, kopyalama. Network marketing süper kahramanlarla süper starlarla ilgili değildir. Dünyanın en iyi networkerı olabiliriz. Mükemmel sunum yapabiliriz, mükemmel takip yapabiliriz. Hayal listemiz ve isim listemizi yazabiliriz. Bağlılığımız %110’dur. Her zaman liderimize danışırız güzel ama sadece bunları kopyalayabilirsek anlamı olur.

Ekonomik özgürlüğe giden yol buradan geçiyor.

Kopyalama Network Marketing’in bütün felsefesini anlatıyor.

Kopyalama network marketingin bütün felsefesini anlatıyor. Büyük bir networker olabiliriz ama bu ekonomik özgürlüğümüz olduğu anlamına gelmez. Ekonomik özgürlüğümüzün olmasının tek yolu, yüzlerce kendimizden yapmamızdan geçer. Binlercesini yaptığımız zaman işte o zaman ekonomik özgürlüğümüz olur. Bizim büyük, harika bir networker olmamız fark etmez. Asıl soru kaç tane harika networker yetiştirdiğimizdir. Kaç tane iyi networker yaptık ve ilham verdik, motive ettik ve yol gösterdik. Bizim kadar iyi oldukları gün yada bizden daha iyi olduklarında, bu iş, büyük upline, büyük lider olup dünyada takımımızdakilerin bizden daha iyi olmasını isteyeceğimiz tek iştir.

Network Marketingde Sahip Olduğunuz En Önemli Şey >>

Eğer ki ekonomik özgürlüğe sahip olmak istiyorsak takımımızdakiler bizden daha iyi olmalılar. Sunum yapacak daha iyi teknikler geliştirmeliler bizim yapmadığımız kadar çok kişinin kaydını yapmayı başarmalılar ve biz bundan dolayı çok mutlu olmalıyız. Çünkü bütün puanla bize de geliyor, bizim komisyonumuzda artacak, onların komisyonları da artacak. Kazan-kazan durumu ve hepimiz böylece ekonomik açıdan özgür oluyoruz. Yani kopyalama kavramı network marketingde bildiğimiz her şeyi paylaşmamız anlamına geliyor. Eğitim vermeliyiz ve güçlendirmeliyiz.

Network marketingde kopyalamanın önemi şu örnekle daha iyi anlaşılabilir. Geleneksel bir işte, bildiğimiz her şeyi genel müdüre anlatamayız. Bir firmanın CEO’suysak, bütün bildiklerimizi yöneticilerimizle paylaşmayız. Çünkü firmamızı ele geçirir ya da başka bir firma açar bizimle rekabet ederler. Network marketingde ise kazan-kazan durumu vardır. Bildiğimiz her şeyi aktarırız ve daha fazla öğrenmelerini isteriz.

Network marketingde yaptıklarınızı kopyalarsanız

Hiçbir bilgiyi saklamamalıyız.

Bizim yapmamız gereken: Bilgi birikimimizi, bilgeliğimizi, tecrübemizi takımımızdakilerin ekonomik özgürlük yolculuklarında onlarla paylaşmaktır. Hiçbir bilgiyi saklamamalıyız. Takımımızdakilerle saatlerce oturmalıyız, onlara yol göstermeliyiz, onlara paylaşmalıyız. Bunun nedeni daha fazla kendimizin bir kopyasını yapmaktır. Kendimiz gibi daha fazla liderler yetiştirmeliyiz. Network marketinge inanan, güçlü ve sürdürülebilir daha fazla networker yetiştirmeliyiz.

İnternetin Network Marketingde Yarattığı 4 Değişiklik >>

Networke başlamak kolaydır, herkes çok iyi başlar. Kopyalamanın neden bu kadar önemli olduğunu düşünürsek şununla karşılaşacağız. Çok çalışırız, çok sunum yaparız her şeyi yaparız, çok heyecanımız vardır. Ama bir günde kaç saat var? Bir günde kaç saatimiz var? Ben 24 saydım. Yani biz 1 kişiysek ve 24 saatimiz varsa kaç sunum yapabiliriz, kaç takip yapabiliriz, kaç kişi ile görüşebiliriz, kaç partiye, sunuma toplantıya gidebiliriz. 24 saatimizi doldurduktan bir süre sonra networkümüz çökmeye başlar. Çünkü sadece 1 tane bizden var. Kopyalamanın ne kadar güçlü olduğunu düşünebiliyor musunuz?

Kendimizden daha iyi liderler yetiştirmeliyiz.

Bizim gibi ya da bizden daha iyi insanlar yetiştirmeliyiz.

Network marketinde kopyalamanın önemi şudur ki; Binlerce kendimizden daha iyi lider yetiştirmek demektir. Eğer binlercesini yetiştirirsek bir günde kaç saatimiz olur? Bütün dünya da tanıtım yapılan, eğitim yapılan 24.000 saat. Bu network marketingin tamamen diğer geleneksel işlerden farklı olduğu yöndür. Kopyalamalıyız, kopyalamalıyız ve mutlaka kopyalamalıyız.

Bizim gibi ya da bizden daha iyi insanlar yetiştirmeliyiz. Bilgimizi, tecrübelerimizi paylaşmalıyız ve her şeyi aktarmalıyız. Böylece bizim gibi daha çok insan yetiştirmiş oluruz. Ne kadar çok insan yetiştirirsek o kadar çok para kazanırız, ekonomik özgürlüğe o kadar çok yaklaşırız. Bu gerçekten ciddiye almamız gereken bir felsefedir. Network marketing, düşünme şeklimizi değiştirmemizi gerektirir.

***

Sizin için network marketingi çekici kılan nokta nedir? Network marketinge başlama nedenleriniz nelerdir? Yorum kısmından tecrübelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bol kazançlar…

Takımınıza Nasıl Yeni Liderler Kazandırırsınız? >>