Network Marketing söz konusu olduğunda, değişiklikler şaşırtıcı oldu.

İnternetin Network Marketing’de Yarattığı 4 Farklı Değişiklik

Bugünün yayınında, internetin Network Marketing endüstrisini değiştirdiği dört şeyi paylaşmak istiyorum. Bazı iyi değişiklikler ve bazı kötü değişiklikler oldu. Kabul edelim, internet dünyadaki herkesin çalışma şeklini değiştirdi. Küresel rekabet yarattı. Küçük işletmelerin devlere karşı rekabet etmesine izin verdi. İnsanların hayatını daha kolay ve rahat hale getirdi.

Network Marketing söz konusu olduğunda, değişiklikler şaşırtıcı oldu. Bazı başarılı temsilciler bu değişiklikleri benimsedi, diğerleri ise bunları görmezden geldi ve geride kaldı. Şahsen, teknolojiyi benimseyip işinizi büyütebileceğinizi veya görmezden gelseniz bile mücadele edebileceğinize inanıyorum.

Milyonlarca İnsana Anında Erişim

İnternetten önce, çoğu networker yerel bölgesiyle sınırlı kalmıştı. İşlerini eski moda bir şekilde, arkadaşlar, aile ve yabancılarla konuşarak kurmak zorunda kaldılar.

Ulusal ya da uluslararası bir Network Marketing işi kurmanın tek yolu, gazetelerde reklam vermek ya da farklı bir şehirde yaşayan tanıdığınız birisine sponsor olmaktı.

İnternetin icadıyla, tüm distribütörlerin artık küresel bir müşteri kitlesine erişimi var. Herhangi bir ülkeden herhangi biri ile sosyal medya, blog, e-posta veya başka uygulamalarla iletişim kurabilirsiniz.

Zeki distribütörler interneti nasıl kullanacaklarını öğrenerek akıllıca çalışabilirler ve insanların hizmetlerini talep sağlarlar. Başarılı distribütörler, Network Marketing şirketlerini büyütmek için hem internet üzerinde hem de gerçek hayatta bazı stratejiler kullanırlar.

Bilgiye Daha Fazla Erişim

İnsanlar bilgi almak ve araştırma yapmak için internete girerler. İnternette düşünebileceğiniz hemen her konuda hakkında çok fazla bilgi var. Doğru ve yanlış bilgiler var.

Potansiyel müşteriniz online olarak size ulaşmak isteyebilir ve ürünlerinizi, şirketinizi ve SİZİ araştırabilir. İnanın bana, her şeyden önce araştırmalarını yapacaklardır. Ancak, internet ile ilgili en büyük sorun, birçok insanın internette bulduğu her şeyin otomatik olarak doğru olduğunu düşünmesidir.

İnternette gerçek şeyler olduğu kadar YANLIŞ ve yanıltıcı şeyler de var. Hepsinden kötüsü, bu bilgiyi paylaşanlara yaptırım yapacak kimse yok. İnternet üzerinden sizi ve şirketinizi araştıranlar gerçek ile kurgu arasındaki farkı bilemeyebilir.

Ek olarak, büyük miktarda bilgi, birçok distribütör için aşırı bilgi yüklenmesine neden olur.

Birçoğunun çelişkili bilgileri olan bir milyon veya daha fazla Network Marketing ile ilgili web sitesi olduğunu kabul edelim. Her gurunun kendi sistemi, stratejisi ve sırrı vardır. Gerçekten kime güveneceğinizi bilmiyorsunuz.

Ayrıca, anti-Network Marketing web sitelerinin birçoğunun reklam satma, satış ortağı ürünleri tanıtma veya olumsuz incelemelerden oluşan bir gündemi vardır.

Artan Rekabet

İnternet sektörümüzde rekabeti gerçekten arttırdı. O zamanlar, yaşadığınız aynı şirketi ve ürünlerini tanıtmak için dört ya da beş distribütörünüz olabilirdi. Artık böyle değil.

Şimdi işleriyle online olarak etkin olan HERKES ile rekabet etmek zorundasınız. Her yıl kurulan yüzlerce yeni Network Marketing şirketi var. İyi bir Network Marketing şirketi seçmelisiniz.

Ek olarak, artık blog sahibi olan ve Network Marketingde tecrübeli olan milyonlarca diğer distribütörle de rekabet etmeniz gerekiyor.

Hepsinden kötüsü, artık normalde şirketinizin ürünlerini bir distribütör olarak alabileceğinizden daha ucuz bir fiyata satan Amazon ve e-Bay ile rekabet etmeniz gerekiyor.

Bu, müşterilerin bu web sitelerden ve istedikleri zaman ürünleri satın alabilecekleri için distribütörler için işi zorlaşmaktadır.

Bir Marka İnşa Edebilirsiniz

İnternet sayesinde artık kendi markamızı oluşturabilirsiniz. İşleri doğru yaparsanız, yaptığınız işin gelirine ek olarak birden fazla gelir kaynağı oluşturur ve istediğiniz şekilde kendiniz markalaştırabilirsiniz.

Bunu internetten önce yapabilir misin? Tabii ki. Fakat çok daha zordu.

Şahsen markalaşmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum, çünkü çoğu Network Marketing şirketi gelir ve gider! Bir markanız varsa, çeşitli, uzun vadeli gelir getirici bir varlığınız olabilir. Bu şekilde Network Marketing şirketiniz iflas etse bile, tüm gelirinizi bir gecede kaybetmezsiniz.

Son düşünceler

Başarının anahtarı UYGULAMALI BİLGİDİR. Online pazarlamanın içeriğini ve mantığını öğrenmeli ve öğrendiklerinizi uygulamalısınız.

“Bir gecede başarı elde edemezsiniz, ancak başlarsanız, hatalarınızdan ders alın ve ilerlemeye devam edin, sonunda işinizde hedeflerinize ulaşacaksınız.”

Bu yazımız, internetin size neler sunabileceği konusundaki farkındalığınızı mümkün olduğunca artırmak için. Aynı anda hem internet üzerinden hem gerçek hayatta satış yapmaya çalışın.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın