fbpx

Doğrudan Satışta Örnek Lider Olmak

Doğrudan satışta etkili lider olmayı, büyük organizasyon sahibi olmayı çok isteriz. Doğrudan satışta örnek lider olmak, sizi başarıya götürecek temel bilgidir. Peki nasıl olacağımız hakkında bir fikriniz var mı? Takımınız için yapabileceğiniz en iyi şey, belki de takip edebilmeleri için güçlü bir kişisel örnek oluşturmaktır.

Tüm zamanınızı harcamak yerine, ekibinize ne yapmanız gerektiğini söylemek yerine, EYLEMLERinizin onlara ne yapmaları gerektiğini göstermesine izin verin. Birçok insan bunu karıştırır. Çünkü işlerinde çok hızlı bir şekilde yönetim moduna girerler.

Birkaç kişiye sponsorluk yapar, sonra arkanıza yaslanıp iş kurmalarını beklerseniz, işiniz asla büyümez. Doğrudan satış bir sayı oyunudur. Ve HER ZAMAN ekibinize kişi eklemeye devam edin ve siperlerde kalın. Arkanıza yaslanıp “takımınızı izleyin” anı, işinizin düşmeye başlayacağı zamandır. Sakın bunu yapmayın. Peki doğrudan satışta örnek lider olmak neyi gerektirir?

Network Marketingde Kopyalamanın Önemi >>

Doğrudan Satışta Örnek Lider Olmak

Takımınızda birlikte çalışacak liderleri bu şekilde bulacaksınız.

Doğrudan satışa işinizi ilerletmek için tetikte olmalısınız. Takımınızda birlikte çalışacak liderleri bu şekilde bulacaksınız. Sadece, diğerlerinin izleyeceği örneği ayarlayarak en iyi liderlerin önde gittiğini unutmayın. Bu yazının geri kalanında paylaşmak istediğimiz şey, örnek olmanız için bazı örnekleri paylaşmaktır.

1. Her gün yeni müşteri adayları oluşturun – Organizasyonunuzun lideri olarak, her gün işiniz için yeni müşteri adayları oluşturmalısınız. Bu, insanlarla konuşmanız, yeni ilişkiler kurmanız ve yeni insanlarla tanışmaya devam etmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu şekilde, işi paylaşmak için daima yeni bir isme sahip olursunuz.

2. Planı tutarlı bir şekilde gösterin – İdeal olarak, planı her ay en az on kez yeni potansiyel müşterilere göstermelisiniz. Yeni insanlara bu şekilde sponsor olacaksınız.

3. Her ay 2-4 yeni temsilciye sponsor olun- Her ay insanlara, ideal olarak her ay 2-4 yeni sponsor olmaya devam etmelisiniz. Bu, grubunuza yalnızca oturup bir şeyler yapmayı beklemekten hoşlanmadığınızı gösterir. Ve insanların harekete geçmesini sağlar.

4. Tüm etkinliklere katılın – Lider olarak, tüm yerel, bölgesel ve ulusal etkinliklere katılmalısın. Takımını orada olmaya teşvik etmelisin ve onlara kendin katılmalısın. Ayrıca etkinlikleri aktif olarak tanıtmalısınız.

5. Eğitimlere katılmalısınız – Ekip eğitim görüşmelerine katılmalı ve konukları yanınızda görüşmelere getirmelisiniz. İnsanlar sizi görmeli. Sürekli yeni şeyler öğrenmek istediğinizi, kendinizi geliştirmek için çabaladığınızı fark etmeliler.

Bunlar doğrudan satışta örnek olarak gösterebileceğiniz birkaç şeydir. Ekibinizin bu şeyleri yaparken sizi gördüğünden emin olun.

Son düşünceler

Sonuç olarak, doğrudan satışta örnek lider olmak sizi başarıya götürecek. Takımınızdaki kişiler sizi izliyor. Tıpkı çocukların ebeveynlerini taklit etmesi gibi, ekibiniz de ağ pazarlamasında ne yaparsanız, onu yapacak. Her zaman güçlü bir kişisel örnek oluşturduğunuzdan ve önden lider olduğunuzdan emin olun. İşinize çekmek istediğiniz kişi türü olun. Başarının anahtarı budur.

Takımınıza Nasıl Yeni Liderler Kazandırırsınız? >>>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,515TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Analiz Derdi Geride Bırakır

Kişisel gelişim bölümümüzde bu kez analiz etmek üzerine kafa yoracağız. İnsanları geride bırakan, gelişmesini ve değişmesini engelleyen bir düşünce yapısını inceleyeceğiz. Nedir bu analizci...

Kısa Hikayeler – Değerli Yüzük Hikayesi

Kısa hikayeler bölümümüzde bu defa bir şeyin değerini nasıl bileceğimiz üzerinde duracağız. Değerli yüzük hikayesi, bize bilginin önemini anlatır. Çünkü bilginin, insanı farklı kılan...

Girişimcilerin Michael Phelps’ten Öğrenebilecekleri 7 Ders

Tüm zamanların en büyük Olimpiyat sporcularından biri olan Michael Phelps, bireyin çok genç yaşta neler başarabileceğini yeniden tanımladı. Sadece beş Olimpiyat Oyunu'nda kemerinin altında...

Neden Marka Olunmalı?

Neden markalar bizim hayatımızda bu kadar önemli bir yer tutuyor? Neden bazı markalar bizim için birer “arzu nesnesi” olmuş durumda? Neden çok beğendiğimiz markalarla...

Hayatta Sahip Olmanız Gereken En Önemli 7 Öncelik Nedir?

Öncelik belirlemek, başarınızı artıracak en önemli etkendir diyebiliriz. Peki yapılacaklar listenizdeki her öğenin çok önemli olduğunu düşündüğünüz için her gün tüm görevlerinizi tamamlamaya mı...

Çevrimiçi Öğrenmenin Eğitimin Geleceği Olmasının 5 Nedeni

Geleneksel eğitim kavramı son birkaç yılda kökten değişti. Çevrimiçi öğrenme ya da uzaktan eğitim, öğrenci ve öğretmenlerde bakış açısını tamamen değiştirdi diyebiliriz. Bir sınıfta...