Birkaç kişiye sponsorluk yapar, sonra arkanıza yaslanıp iş kurmalarını beklerseniz, işiniz asla büyümez.

Doğrudan satışta etkili lider olmayı, büyük organizasyon sahibi olmayı çok isteriz. Doğrudan satışta örnek lider olmak, sizi başarıya götürecek temel bilgidir. Peki nasıl olacağımız hakkında bir fikriniz var mı? Takımınız için yapabileceğiniz en iyi şey, belki de takip edebilmeleri için güçlü bir kişisel örnek oluşturmaktır.

Tüm zamanınızı harcamak yerine, ekibinize ne yapmanız gerektiğini söylemek yerine, EYLEMLERinizin onlara ne yapmaları gerektiğini göstermesine izin verin. Birçok insan bunu karıştırır. Çünkü işlerinde çok hızlı bir şekilde yönetim moduna girerler.

Birkaç kişiye sponsorluk yapar, sonra arkanıza yaslanıp iş kurmalarını beklerseniz, işiniz asla büyümez. Doğrudan satış bir sayı oyunudur. Ve HER ZAMAN ekibinize kişi eklemeye devam edin ve siperlerde kalın. Arkanıza yaslanıp “takımınızı izleyin” anı, işinizin düşmeye başlayacağı zamandır. Sakın bunu yapmayın. Peki doğrudan satışta örnek lider olmak neyi gerektirir?

Network Marketingde Kopyalamanın Önemi >>

Doğrudan Satışta Örnek Lider Olmak

Takımınızda birlikte çalışacak liderleri bu şekilde bulacaksınız.

Doğrudan satışa işinizi ilerletmek için tetikte olmalısınız. Takımınızda birlikte çalışacak liderleri bu şekilde bulacaksınız. Sadece, diğerlerinin izleyeceği örneği ayarlayarak en iyi liderlerin önde gittiğini unutmayın. Bu yazının geri kalanında paylaşmak istediğimiz şey, örnek olmanız için bazı örnekleri paylaşmaktır.

1. Her gün yeni müşteri adayları oluşturun – Organizasyonunuzun lideri olarak, her gün işiniz için yeni müşteri adayları oluşturmalısınız. Bu, insanlarla konuşmanız, yeni ilişkiler kurmanız ve yeni insanlarla tanışmaya devam etmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu şekilde, işi paylaşmak için daima yeni bir isme sahip olursunuz.

2. Planı tutarlı bir şekilde gösterin – İdeal olarak, planı her ay en az on kez yeni potansiyel müşterilere göstermelisiniz. Yeni insanlara bu şekilde sponsor olacaksınız.

3. Her ay 2-4 yeni temsilciye sponsor olun- Her ay insanlara, ideal olarak her ay 2-4 yeni sponsor olmaya devam etmelisiniz. Bu, grubunuza yalnızca oturup bir şeyler yapmayı beklemekten hoşlanmadığınızı gösterir. Ve insanların harekete geçmesini sağlar.

4. Tüm etkinliklere katılın – Lider olarak, tüm yerel, bölgesel ve ulusal etkinliklere katılmalısın. Takımını orada olmaya teşvik etmelisin ve onlara kendin katılmalısın. Ayrıca etkinlikleri aktif olarak tanıtmalısınız.

5. Eğitimlere katılmalısınız – Ekip eğitim görüşmelerine katılmalı ve konukları yanınızda görüşmelere getirmelisiniz. İnsanlar sizi görmeli. Sürekli yeni şeyler öğrenmek istediğinizi, kendinizi geliştirmek için çabaladığınızı fark etmeliler.

Bunlar doğrudan satışta örnek olarak gösterebileceğiniz birkaç şeydir. Ekibinizin bu şeyleri yaparken sizi gördüğünden emin olun.

Son düşünceler

Sonuç olarak, doğrudan satışta örnek lider olmak sizi başarıya götürecek. Takımınızdaki kişiler sizi izliyor. Tıpkı çocukların ebeveynlerini taklit etmesi gibi, ekibiniz de ağ pazarlamasında ne yaparsanız, onu yapacak. Her zaman güçlü bir kişisel örnek oluşturduğunuzdan ve önden lider olduğunuzdan emin olun. İşinize çekmek istediğiniz kişi türü olun. Başarının anahtarı budur.

Takımınıza Nasıl Yeni Liderler Kazandırırsınız? >>>