fbpx

Network Marketing’de Instagram’ın Önemi!

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, daha hızlı büyüyen bir sosyal medya platformu var. Ve bu platform, insanların yaşayış şeklinden, ilişkilerine, ticari alanların değişmesine kadar her konuyu etkilemiş durumda. Sosyal medyanın ilk kullanıma açıldığı sırada bunları çok görmesek de büyük bir ticari sektör olabileceği konusunda uyanan insanlar tarafından bu platformlar ticari, amaç için kullanılmaya maya başladı.

Tabiki bu durumdan kendine pay çıkartan sektörlerin başında Network Marketing gelmektedir. Sosyal ağları kullanarak, insanlara daha çabuk ulaşabilme, bilgileri anında paylaşım ve daha çabuk pazarlama imkanı sunması gibi sebeplerle bu ticari alanın çok işine yarıyor diyebiliriz.

Sosyal medya araçlarından biri olan ve hala emekleme döneminde olduğuna inanılan Instagram, Network Marketing yapanları tüm gezegenle fırsatlarını paylaşmalarına yardımcı olmaya söz veriyor.

Instagram iki ana alana ayrılmıştır. İlki sizin Instagram gönderileriniz. Bunlar, Facebook’taki haber akışına çok benziyor. Takipçilerinize değer ve ilham vermek için günlük olarak yayınladığınız yayınları, görüntüleri, alıntıları içerir. Ancak bu demek değildir ki, takipçilerimizi paylaşım bombardımanına tutalım. Bu durum sıkıcı olabilir, sizi takipten çıkabilirler.

Instagram’ı işinizde kullanırken dikkat etmeniz gereken ana noktalar şunlardır;

Paylaşımlar

Instagramda bir şey paylaşırken aklınızda bulundurmanız gereken bazı spesifik stratejiler var. Markanın içinde kalın. Renklerinizin, cümleleriniz ve mesajınızın tutarlı ve doğru olduğundan emin olun.

İnsanların %50’sinden fazlası ilham verici yayınlara ve etkileyici grafiklere ilgi gösteriyor. Instagram, takipçilerinize ve ekibinize daha büyük düşünmek ve daha fazla çaba göstermeleri için ilham vermek için mükemmel bir yerdir. Instagram gönderileriniz, ekibinize soru sormak için harika bir yerdir. Onlara yardıma ihtiyaç duydukları alanları sorun. Onlara neyle sorun yaşadıklarını sorun ve sonra merak ettikleri, akıllarında soru işareti olan konuları öğrenmek için onlara ulaşın.

Hikayeler

İnstagram hikayeleri, insanların sizi daha iyi tanıması için bir şanstır. Bu, ne yaptığınızı ve nasıl kendinizi geliştirdiğinizi öğrenmek için bir fırsat. Örneğin, kendi paranızı kazandığınız ve çocuklarınızla evde zaman geçirmenin ne kadar önemli olduğunu gösteren bir gönderi sizi takip eden insanlara ilham verebilir.  Sonra mali olarak bağımsız bir şekilde çocuklarınızı büyütmek ve hakkında bir hikâye yayınlıyorsunuz. Aynı kişi, bunu nasıl yaptığınızı öğrenmek için o hikâyeyi kesinlikle izleyecek. Bu kombinasyon çok güçlü bir araç olabilir.

Instagram hikayeleri hakkında hatırlanması gereken 3 inanç vardır.

 • Hikayeniz önemlidir ve başkalarına değer içerir.
 • İnsanlar hayatınız boyunca yaptığınız yolculuğunu ve yaşadıklarınızı önemser. Gerçekten önemseyenler sizi takip edecek.
 • Instagram hikayeleriniz evrensel olarak başkalarıyla ilişki kurmak için kullanılabilir.
 • Potansiyel müşterileri içeren, takipçileri heyecanlandıran ve kitlenizi mıknatıs gibi size çekecek kişisel bir marka oluşturun.

Sonrasında da şu konulara dikkat etmelisiniz;

 •   Hızlı bir şekilde arkadaşlarınız ve sizi takip edenlerin bir listesini oluşturun.
 •   Takipçilerinizi, dağıtıcı ve müşterilere dönüştürün.
 •  Ekiple iletişim kurmak ve eğitmek için dijital kamplar oluşturun.
 •  Doğrudan sizi kitlenize bağlamak için Facebook Live’ı kullanın. Facebook Messenger’ı stratejik bir iletişim aracı olarak kullanın. (Messenger, Facebook’taki en sıcak özelliklerden biri… İlişkileri oluşturmak için Messenger’ı kullanmıyorsanız, çok şey kaçırıyorsunuz!)
 •  Facebook gruplarını kullanarak motivasyon ve eğitim verebilir veya ekibinizle bağlantılar kurabilirsiniz.
 •  Fırsatınızı kişisel bir şekilde sunan güçlü Facebook ve Instagram hikayeleri oluşturun.
 •  YouTube videolarının potansiyel müşteri bulma, trafik çekme ve ekibinizi eğitme aracı olarak nasıl kullanılabileceğini öğrenin.
 •  Linkedin kullanarak potansiyel müşterilerinizi bulun.

Günümüz artık teknoloji çağı ve geçmişten bu yana sürekli değişen ve gelişen bir iletişim ağı var. Brian Tracy bu konu hakkkında şöyle demiştir;

“İnsanlık tarihinin belki de hiç görmediği ve sahip olmadığı kadar fırsatlarla çevrilmiş durumdayız. Böyle bir ortamda hala sızlanıyorsanız ve yakınıyorsanız bu sizin değişmek istemediğinizi gösterir.”

Bu yüzden elimizde imkanları yine kendi ticaretimiz için rahatça kullanabiliriz. Dünyanın diğer ucunda bir kişi ile arkadaşlık kurabilir veya ona fırsatımızdan bahsedebiliriz. Şuan tek yapmamız gereken kutunun dışında düşünmeye çalışmaktır. Eski alışkanlıkları ve inançları değiştirme zamanı.

Bol kazançlar…

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,481BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,566TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Subliminal Mesaj Nedir? Etkileri Nelerdir?

Çok sık karşılaştığımız bir kavramdır subliminal mesaj. Peki tam olarak nedir subliminal mesaj? İlk ne zaman ve nerede ortaya çıkmıştır? İnsanlar üzerindeki etkisi nedir? Pazarlamasyon...

Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek Gandhi Sözleri

Hayata bakış açınızı değiştirecek altın değerinde Gandhi sözleri nelerdir? Asıl adı Mohandas Karamçand Gandhi olan, Gandhi, 2 Ekim 1869 yılında Hindistan’ın Porbandar kentinde doğmuştur....

Satış Yeteneği Nasıl Geliştirilebilir?

Doğrudan satışta, satış yeteneği geliştirilebilir bir kavramdır. Daha önce ek gelir getirecek bir iş yapmamış veya kendi işinizi kurmamış olabilirsiniz. Takım yönetimi, insanlarla konuşma,...

Baskı Altında Çalışma Yeteneğinizi Nasıl Geliştirirsiniz?

Baskı altında çalışmak zordur. Ancak bu yeteneği edinmeniz, stres varlığında bile görevlerinizi iyi bir şekilde yerine getirebileceğiniz anlamına gelir. Peki baskı altında çalışma yeteneğinizi...

Pomodoro Tekniği İle Verimli Çalışarak Performansınızı Katlayın

Pomodoro tekniği nedir? Pomodoro tekniği ile verimli çalışarak performansınızı nasıl katlayabilirsiniz? Francesco Cirillo adlı bir İtalyan tarafından 1980'li yıllarda bulunan Pomodoro verimli çalışma metodu...

Başarılı İnsanlar Neleri Farklı Yaparlar?

Başarılı insanlar neleri farklı yaparlar? Sıradan insanlardan farklı düşündükleri noktalar nelerdir? Başarılı insanlar hayatın her kesiminde karşımıza çıkarlar. Ancak hepsinin ortak bir yanı vardır:...