Network Marketing‘de Usta Olabilmek İçin İzlemen Gereken Yol

Network Marketing inanılmazdır. Bu sektörde herkes başarılı olabilir. Ve en iyi tarafı, diğerlerinin başarıya giden yola çoktan çıkmış olmalarıdır, bu yüzden sadece ne yaptıklarına bakmak ve uygun bir şekilde takip etmeniz yeterli. Network Marketing’de başarı ilkeleri olarak tekrar tekrar duyacağınız şeyler var. İşte ilk beşi:

Yönlendirilebilir olun.

Network Marketing bir kopyalama işidir. Zaten başarılı olmuş olanlar sırlarını sizinle paylaşacaklardır ve yapmanız gereken tek şey onları dinlemek ve sonra da söylediklerini yapmaktır. Füze fırlatmanıza gerek yok. Her firmanın kendine özgü sistemi vardır. Yeni bir sistem yazmaya çalışmayın, sadece var olan sistemi takip edin.

Hayallerinizi ve hedeflerinizi geliştirin.

Çalışmalar çok az insanın hayallerini ve hedeflerini yazdığını, ancak yüksek başarı elde edenlerin bunu yaptığını göstermiştir. İlk önce hayallerinizi tanımlayın. Kendiniz, zaman ve para engeli olmasaydı, hayatınız nasıl değişirdi? Hayalinizdeki evi ayrıntılı olarak açıklayın. Aynı şekilde, hayalinizdeki arabaları, tatilinizi, dolabınızı, yaşam tarzınızı vb açıklayın.

Çalışın.

Network Marketing muhtemelen diğer endüstrilerden daha fazla milyoner üretmiştir ve bu insanların her biri işlerini farklı şirketlerle kurdu. Farklı yöntemler kullansalar da hepsinin bir işi vardı. Network Marketing, bir hızlıca zengin ol şeması değil; sadece sıkı çalışarak zenginleşebilirsiniz.

Network Marketing’de çalışmak demek; yeni ortaklar, eğitim ve destek almak, sunmak, takip etmek, kayıt altına almaktır.

Kalıcı olun.

Çoğu Networkerler çok erken pes eder. İlk aylarında 10.000 dolar kazanmayı beklerler ve bu olmadığı zaman işi bırakırlar. Ancak Network Marketing işini kurmak zaman alır. Birçok insanla iletişim kurmak, birçok sunum yapmak ve çokça reddetmeye katlanmak zorundasınız. Ancak, başarılı olacak kişi sürekli olarak inatçıdır.

Başarılı bir sistemi kopyalarsanız, sizi başarıdan ayıran tek şey zaman olur. İşler karanlıkken, devam edin. Bir kez daha görüşme yapın. Bir kişiyle daha konuşun. Bir kez daha takip edin. Doğru şirkete sahipseniz, asla vazgeçmemelisiniz çünkü sonunda başarılı olursunuz.

Arkadaşlar edinin.

Network Marketing’de yalnızca başkalarının başarılı olmasına yardımcı olursanız, başarılı olabilirsiniz. Bu yüzden dışarı çıkın ve işinizde başarılı olmanıza yardımcı olabilecek yeni arkadaşlar bulun. İstek ve ihtiyaçlarınızı unutun ve bu arkadaşlara hizmet edin.

Bu kavram “hizmetkâr liderlik” olarak adlandırılır – liderlik ettiğiniz kişilere öncülük edin. Tanıştığınız ve hizmet ettiğiniz daha çok arkadaşınız oldukça, Network Marketing’de başarınız artar.