Network Marketing’i Part-Time Yapabilir Misiniz?

İşinizi ciddiye aldığınızda part-time başlamanız, sizin başarınızı azaltmaz.

Genel olarak MLM(çok katlı pazarlama) veya Network Marketing’in cazibesi, satış sahalarının birçoğunun, tam zamanlı işinizi sürdürürken boş zamanınızda nasıl ek para kazanabileceğine odaklanması gerçeğinde yatar. Bu sahaların ima etmediği şey, bu “ek paranın” genellikle ayda 1000 liradan daha az olması çoğu insanın başlangıçta zamanına ve yatırımına değer görmediği bir miktar.

Buna rağmen, Network Marketing işini sadece yarı zamanlı olarak yürütürken, Network Marketing işini kurmayı başarmış çok sayıda başarılı insan var. Ancak bunu yapmanın son noktasında aşırı çaba, zaman yönetimi ve motivasyon gerektireceği konusunda uyarılmalıdır.

Kendinize bir zaman çizelgesi yapın

Mükemmel zaman yönetimi becerilerine sahip olmak, sadece yarı zamanlı olarak çalışırken bir Network Marketing işi oluşturmak için ihtiyacınız olacak en büyük özelliklerden biridir. Çabalarınızı bu sektöre adamak için günde en fazla 2-3 saatiniz olacak ve günde 2-3 saatinizi verimli olan şeyleri yaparak harcadığınızdan emin olmalısınız.

Örneğin internette web sitesi oluşturmayı planlıyorsanız öncelikler kaynağınız olacaksa, web siteniz için yeni ve alakalı içerik oluşturmak için zamanınızın en az %70’ini ayırmanız önemlidir. Yeni videolar oluşturmak, e-posta potansiyelini yakalamak için ücretsiz demo ürünleri yayınlamak ve sonuç olarak bir sayfa ve otomatik yanıtlayıcı aracılığıyla olası satışları yakalamak gibi.

Bir rutin geliştirin ve işinizi kurmak için ona bağlı kalın

Günlük hayatınıza uygulayacağınız bir rutini geliştirmek ve bu rutine bağlı kalmak zorundasızınız. Network işinizi oluşturmaya geldiğinde, bu işi yapmak için sadece günde birkaç saatiniz olduğunda çok önemlidir. 9-5 arasında çalışıyorsanız ve saat 6: 00’a kadar eve gitmiyorsanız ve genellikle 11: 30’da yatağa giderseniz, bu işten dönme ile işe gitme arasında beş buçuk saatlik bir “boş zaman” bırakır.  Sabahları kişisel temizlik, kahvaltı ve günlük işlerinizi düşünürsek Network Marketing üzerinde çalışmak için zamanınızın olmadığını varsayıyoruz.

Yukarıdaki formülü kullanarak, şirketinizde her akşam aynı saatlerde çalışmanızı sağlayan bir sistem geliştirmelisiniz. Belki de saat 6:00 ile 8:00 arasında çalışabilirsiniz ya da belki de çocuklara yardım etmelisiniz, akşam yemeği ve ev işlerini pişirmeniz gerekiyordur. Bu da sadece yatmadan önce saat 9: 00’dan sonra çalışmaya zaman ayırmanıza sebep olur. Hangi saatlerde olursa olsun, her gün rutine bağlı kalmak önemlidir.

Tüm bunlardan yola çıkarak, ilk başta bu işe part-time başlayıp bir süre devam ettirebilirsiniz. Networke katılan insanların büyük bir çoğunluğu bu işe part-time olarak başlamaktadır. Geliriniz sizi tatmin etmeye başladığı zaman, networkte daha ileri bir kariyer için işinizi bırakmayı düşünebilirsiniz.

Odaklanmaya ihtiyacınız olacak

Odaklanmaya devam edin. Çünkü evden yapabileceğiniz işlerde sosyal medyayı da kullanacaksınız. Ancak sosyal medya ve web siteleri, doğru kullanıldığında başarıya giden en iyi yollarından biridir.  Ama çoğu zaman, insanlar en son kedi videoları veya komik karikatürlerle oyalanır hale gelirler ve daha sonra kendilerini işlerinden tamamen koparırlar. Evden çalışmak da kolay değildir, odaklı kalmak,  özveri ve öz disiplin gerektirir.

İşinizi ciddiye aldığınızda part-time başlamanız, sizin başarınızı azaltmaz. Zaman herkes için 24 saat. Planınızı yapın, hayallerinizi hedefleriniz haline getirin. Kısıtlı olan zamanı dolu dolu geçirmeniz yeterli. Bunu da ancak tanıtım ve takip yaparak, kendi gelişiminiz ve takımınızın gelişimi için eğitim yaparak olur. Doğru yapıldığında tüm işler seni başarıya götürecektir.