Bugün, network marketingdeki en önemli 7 önceliği tartışacağız.

Bugün, network marketingdeki en önemli 7 önceliği tartışacağız.

Bir networker olarak öncelikleriniz neler olmalı? Başka bir deyişle, işinizde başarılı ve üretken olabilmek için hangi faaliyetlere odaklanmalısınız? Başarılı ağ pazarlamacılarının çoğunun, işlerini birbirinden farklı kursalar bile benzer önceliklere sahip olduğunu bilmelisiniz.

Network marketingde en önemli 7 öncelik

Aşağıda listelenen ve networkte en önemli 7 öncelik konusunu siz de kendiniz ve takımınız için değerlendirmelisiniz. Böylece her alanda kendinizi değerlendirebilir ve daha etkili ve daha verimli olmanın yollarını arayabilirsiniz. Eğitimin tadını çıkarın.

Maruz bırakın

Bu bir maruz kalma işi. Her gün yeni insanlarla konuşmuyorsanız, işiniz durgunlaşacak ve sonunda azalacak ve en sonunda da işinizi bırakacaksınız. Temel olarak, insanlarla konuşmak, onların sorunlarını çözmek için para alıyoruz. Ne kadar çok kişi konuşursanız, o kadar çok para kazanırsınız.

Bizim işimiz biriyle bağlantı kurmak, çıkarlarını bulmak, üçüncü taraf bir aracı ile fırsatı paylaşmak ve daha sonra bir takip etmek ve karar aldırmaktan ibarettir. Bu kadar.

  • İşinizi yarı zamanlı olarak kuruyorsanız, günde en az 3 aktivite (para getirecek aktivitelerden olmalı) yapmanız gerekir.
  • İşinizi tam zamanlı olarak yapıyorsanız, günde en az 20 konuda maruz kalma işlemi yapmalısınız (kendiniz için + takımınız için + müşteriler için vb) ve bunu haftada en az beş gün yapmalısınız. Davet, tanıtım, takip, ilişki geliştirmek, birebir görüşme yapmak, online toplantılar olabilir, müşteri edinmek, takımınıza ufak eğitimler vermek vb.

Birim oluşturun

Bir sonraki en önemli önceliğiniz hacim yaratmak! İşletmelerde yalnızca ürünler satın alındığında ve son kullanıcılara satıldığında para kazanırsınız. Çok fazla aktivite yapmanın amacı, organizasyonunuzda hacim yaratmaktır!

Birim oluşturmak için perakende satış yapıyor ve işe alım yapıyorsunuz. İşinizde yaptığınız her faaliyet, işinizde daha fazla kat oluşturmanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmalıdır. Bu, ekibin aynı şeyi nasıl yapacağını araştırmayı, perakende satış yapmayı, işe almayı ve eğitmeyi içerir. Hiçbir ürün alınmaz veya satılmazsa, hiç kimse ağ pazarlamasında para kazanmaz!

Lider bulun ve onu geliştirin

Müşteriler ve distribütörler gelir ve gider, ancak liderler gerçekten aradığınız kişidir. Bu işteki “büyük” ve “uzun vadeli” para, ekibinizdeki liderlerden geliyor. Amacınız, ekibinize en büyük liderlik potansiyeline sahip insanlara zamanınızı ve enerjinizi yatırmak. Lider bulmak ve geliştirmek için zaman ayırmalısın. Tabi öncesinde kendi becerilerini de geliştirmelisin. 

Ekip üyelerinizi günlük okuma programına ve kişisel gelişim planına alın. Onlara nasıl hedef belirleyeceklerini öğretin. Onları başarılı bir şekilde yükseltin ve sisteminize bağlayın. Onlara liderlik hakkında bilgi verin. Ne yaparsanız yapın, takip etmeleri için iyi bir örnek oluşturduğunuzdan emin olun.

Günün sonunda, gerçekten ihtiyacınız olan tek şey, büyük bir pazarlama ağı kurmak için iki ila beş lider. Gözlerinizi ve kulaklarınızı daima liderlere karşı açık tutun!

İnsanları işte tutun

İşe alım size hemen para kazandıracak, ancak elde tutma sizin zenginliğinizi artıracak. Network marketingde düşük katılım maliyeti nedeniyle pazarlama her zaman yüksek olacaktır. Amacınız, yıpranmayı olabildiğince en aza indirmektir. Yıllık yıpranma oranınızı yüzde beş veya on oranında azaltmak bile, kâr haneniz üzerinde çok büyük ve olumlu bir etki yaratabilir.

Birkaç basit şey yaparak tutuşu artırabilirsiniz. Öncelikle, ekip üyelerinizin para kazanmasına yardımcı olun. İnsanlar para kazanırken, işten ayrılma olasılıkları azalır.

Ardından, mümkün olduğunda derinlik oluşturun. Daima ekibinizdeki en derin ve en heyecan verici distribütörle çalışın. Bu, üstlerindeki herkesi motive etmeye yardımcı olur. İşletmenizi aşağıdan yukarıya doğru kurun. İnsanların kaybedecek bir şeyleri olduğunda (takım olarak) bırakma olasılıkları daha düşüktür.

Ayrıca, ekibinizle sık sık iletişimde kalmak, mümkün olduğunda insanları olaylara katılmak ve ürünleri kullanmak için ekibinize yönlendirmek istersiniz. İşi bırakan birçok insan, değeceğini düşünürse ürünleri sipariş etmeye devam edecektir.

Boru hattınızı kurun

Network marketing işinizde en önemli önceliklerden biri boru hattınızı oluşturmaktır. Her gün boru hattınıza yeni müşteri adayları eklemek istiyorsunuz. Bunu, araştırma ve pazarlama yoluyla yapabilirsiniz.

Her gün boru hattınıza 5-10 kişi eklemeyi hedefleyin. Bunu bir yıl boyunca yapın ve hattınızda 2.000 ila 4.000 kişi olacak. Bu insanların yalnızca yüzde beşi ekibinize katılıyor olsa bile, bu sizin işletmenizdeki 100 ila 200 yeni insandır.

Kendininizi geliştirin

Senin işin, kendini bir lider haline getirmek. Takip etmeye değer biri olmak istiyorsun. Her gün yeteneklerinizi ve tavrınızı geliştirmek istiyorsunuz. Kitap okumak, otomobil üniversitesine kaydolmak, etkinliklere katılmak, akıl hocanla konuşmak, ilham veren videoları izlemek ve kendini geliştirmek için elinden geleni yap.

Bu işte başarı beceri ve zihniyet aşağı doğru kopyalanır. Endüstriye ilk katıldığınızda bu iki şeyi ustalaştıramayabilirsiniz, ancak tercih ederseniz bunları geliştirebilirsiniz.

Kişisel gelişim, bu işteki uzun vadeli başarınız için çok önemlidir. İşiniz sadece sizin kadar büyüyecek. Günlük kişisel gelişim planı oluşturun ve her gün takip edin.

Etkinlikleri tanıtın

Network işinizde en önemli önceliklerden biri etkinlikleri tanıtmaktır. Bu, olay odaklı bir iştir. Her etkinliğe kendiniz katılmalı ve iş başarınız buna bağlı gibi etkinlikleri tanıtmalısınız.

Şirketinizin tüm etkinliklerine, özellikle de yıllık toplantıya katılın. Yılda birkaç kez genel network marketing eğitim etkinliklerine katılın. Diğer başarılı girişimciler gibi, işinizin öğrencisi olmak istersiniz. Bu, şirketinize, ürünlerinize, sektörünüze ve kendinize olan inancınızı artırmanıza yardımcı olur.

Büyük toplantılar, insanların büyük bir iş kurma kararını verdikleri yerdir. Ya toplantıya ihtiyacın var ya da etkinliğin sana ihtiyacı var. Asla bir etkinliği kaçırmayın!

Son düşünceler

Bunlar gördüğümüz en önemli 7 network önceliği. Bu yedi şeyi tutarlı bir şekilde yaparsanız işinizi büyütebilirsiniz. Bunları birkaç yıl boyunca tutarlı bir şekilde yapın ve bir pazarlama ağı uzmanı ve birinci sınıf öğrencisi olacaksınız.

***

Düşünceleriniz nelerdir? Sizce en önemli Network Marketin öncelikleri nelerdir? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz. İyi günler.