fbpx

Başarınız İçin Nasıl Motive Olursunuz?

Yaz zamanı! Yaz aylarında aileniz ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek için sabırsızlanıyorsunuz. Bu durum çok güzel olsa da, işimiz için aynı şey geçerli olmayabilir, işimiz acı çekebilir.  İşimiz konusunda biraz geri tepebiliriz. Çünkü yaz ayları insanların en çok bahane yarattığı zaman dilimidir. Güneş, kum ve denizi görünce bütün işleri bir kenara bırakmak istiyoruz. Haksız da sayılmayız. Ancak tatil zamanı da güzel bir planlama ile işimizi de ilerletebiliriz. Unutmayın, ilerlemiyorsanız kesinlikle geriliyorsunuz demektir.

Tatilde güçlü bir satış mevsimi geçirmek için, yeni kontaktlar kurabilirsiniz. Böylece hem tatilinizi yapmış olur hem de işinizden de geri kalmış olmazsınız. Bunları yapmak için kesinlikle sizin iş mentalitenizi korumanız gerekir. Çünkü Doğrudan Satış, her yerde yapılabilecek en basit ticaret modellerindendir. Yapmamak için bin tane bahane bulabilirsiniz. Ancak başarınız için kendinize bir neden belirlerseniz, zihin olarak hep işin içerisinde kalacaksınız.

Yaz ayları boyunca ve yıl boyunca motive olmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları;

  • Bir başarı grafiği oluşturun – ne kadar küçük veya büyük olursa olsun her takvimi yazın ve vurgulayın ve takviminizin yanına asın.
  • Tıpkı diploma veya derecenizi çerçevelemeniz gibi – büyük, kalın tipli çerçevede işinizi neden yapıyorsunuz ve neden başarılı olmak istiyorsunuz? Konusunu lütfen yazıya dökün.
  • Başarılarınızı çizerken – başarınızın her türlü içten hissini görselleştirin, günlüğe kaydedin ve keyfini çıkarın.
  • İşletmenizin karşılaştığı zorlukları kabul edin ve gerçekçi olun, aynı zamanda yaptığınız her iş kararının tüm faydalarını göz önünde bulundurun.
  • Endişelenerek zaman kaybetmeyin – ne kadar olumlu olursanız o kadar çok fırsat keşfedersiniz. Ne kadar pozitif olursanız insanlarla o kadar çabuk kaynaşırsınız. Enerji enerjiyi doğurur ve çeker.
  • Her hatayı kabul edin veya bir öğrenme deneyimi olarak yanlış adım atın. Deneyimden nasıl öğrenebileceğinize, öğrendiklerinize ve bunun üstesinden nasıl geleceğinize odaklanın.
  • Bir destekçi, rehber, iş ortağı topluluğu oluşturun ve deneyimlerinizi onlarla paylaşın. Başarılarınızı belirleme, öğrenme deneyimlerinizi paylaşma ve onlarla kutlama yapmalarını sağlayın.
  • Networkokulu.net’i şezlongunuzda güneşlenirken bile takip edebilirsiniz. Dinlenme zamanlarınızda güncel paylaşımlarımızı okuyarak, kendinizi hep hazırda tutmuş olursunuz.

Bir işletme sahibi olarak, elbette yol boyunca zorluklarla karşılaşacaksınız. Bu yüzden kendinizi motive etmeye devam ederken dikkatli olmanız önemlidir. Kendinizi yoluna sokmak için biraz zaman ayırarak, daha büyük başarılara sahip olacaksınız!

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,947BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,356TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...

Network Marketing Kariyerinizde Sürdürülebilir Bir Başarı İçin 9 Kural

Network marketingde kariyer yapmaya karar verdiyseniz, sürdürülebilir bir başarı yakalamayı hedefleriz. Network marketingde sürdürülebilir başarı sırrını sorduğumuzda ise birçok konudan bahsedilebilir. Başarılı olmak için genelin...