Başarınız İçin Nasıl Motive Olursunuz?

Yaz aylarında aileniz ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek için sabırsızlanıyorsunuz

Yaz zamanı! Yaz aylarında aileniz ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek için sabırsızlanıyorsunuz. Bu durum çok güzel olsa da, işimiz için aynı şey geçerli olmayabilir, işimiz acı çekebilir.  İşimiz konusunda biraz geri tepebiliriz. Çünkü yaz ayları insanların en çok bahane yarattığı zaman dilimidir. Güneş, kum ve denizi görünce bütün işleri bir kenara bırakmak istiyoruz. Haksız da sayılmayız. Ancak tatil zamanı da güzel bir planlama ile işimizi de ilerletebiliriz. Unutmayın, ilerlemiyorsanız kesinlikle geriliyorsunuz demektir.

Tatilde güçlü bir satış mevsimi geçirmek için, yeni kontaktlar kurabilirsiniz. Böylece hem tatilinizi yapmış olur hem de işinizden de geri kalmış olmazsınız. Bunları yapmak için kesinlikle sizin iş mentalitenizi korumanız gerekir. Çünkü Doğrudan Satış, her yerde yapılabilecek en basit ticaret modellerindendir. Yapmamak için bin tane bahane bulabilirsiniz. Ancak başarınız için kendinize bir neden belirlerseniz, zihin olarak hep işin içerisinde kalacaksınız.

Yaz ayları boyunca ve yıl boyunca motive olmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları;

  • Bir başarı grafiği oluşturun – ne kadar küçük veya büyük olursa olsun her takvimi yazın ve vurgulayın ve takviminizin yanına asın.
  • Tıpkı diploma veya derecenizi çerçevelemeniz gibi – büyük, kalın tipli çerçevede işinizi neden yapıyorsunuz ve neden başarılı olmak istiyorsunuz? Konusunu lütfen yazıya dökün.
  • Başarılarınızı çizerken – başarınızın her türlü içten hissini görselleştirin, günlüğe kaydedin ve keyfini çıkarın.
  • İşletmenizin karşılaştığı zorlukları kabul edin ve gerçekçi olun, aynı zamanda yaptığınız her iş kararının tüm faydalarını göz önünde bulundurun.
  • Endişelenerek zaman kaybetmeyin – ne kadar olumlu olursanız o kadar çok fırsat keşfedersiniz. Ne kadar pozitif olursanız insanlarla o kadar çabuk kaynaşırsınız. Enerji enerjiyi doğurur ve çeker.
  • Her hatayı kabul edin veya bir öğrenme deneyimi olarak yanlış adım atın. Deneyimden nasıl öğrenebileceğinize, öğrendiklerinize ve bunun üstesinden nasıl geleceğinize odaklanın.
  • Bir destekçi, rehber, iş ortağı topluluğu oluşturun ve deneyimlerinizi onlarla paylaşın. Başarılarınızı belirleme, öğrenme deneyimlerinizi paylaşma ve onlarla kutlama yapmalarını sağlayın.
  • Networkokulu.net’i şezlongunuzda güneşlenirken bile takip edebilirsiniz. Dinlenme zamanlarınızda güncel paylaşımlarımızı okuyarak, kendinizi hep hazırda tutmuş olursunuz.

Bir işletme sahibi olarak, elbette yol boyunca zorluklarla karşılaşacaksınız. Bu yüzden kendinizi motive etmeye devam ederken dikkatli olmanız önemlidir. Kendinizi yoluna sokmak için biraz zaman ayırarak, daha büyük başarılara sahip olacaksınız!