Önemli Bir Toplantı Öncesinde Beslenmenize Dikkat Ediyor Musunuz?

Doğrudan satış sektörü inanılmaz bir hızla büyüyor, her geçen gün yeni yeni bir sürü firma kuruluyor. Yepyeni kazanç planları, yeni sistemler ortaya çıkmaya başlıyor. Durum böyle iken genel olarak doğrudan satışta veya diğer özel adıyla Network Marketing’de sizi ön plana çıkaracak püf noktalara daha fazla kulak verin.

Network Marketingde, organizasyonunuzun enerjisi tamamen sizin enerjinizle alakalı. Takımınız her anlamda sizi kopyalıyor. Her hafta yapılan toplantıların ve traininglerin enerjik geçmesi ve bunun takımınıza yansıması sizinle alakalı bir şey.  Bu sektörün içerisinde uzun süredir bulunan bir networker ve aynı zamanda bir beslenme uzmanı ve diyetisyen olarak diyebilirim ki, bu sektör tamamen enerjiyle büyüyor. Organizasyonumuzun ilerlemesi için, her zaman  ruhsal ve fiziksel olarak olabileceğimiz en yüksek enerjide olmak zorundayız.

Peki sürekli olarak enerjimizi nasıl yüksek tutabiliriz?

Bir networkerin enerjisi her ne kadar tutkusundan, inancından ve hayallerine bağlılığından gelse de, bu konuda beslenme çok büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı, yeterli ve dengeli bir beslenme şekliyle gün içerisinde kendinizi daha dinç ve enerjik hissetmeniz çok kolay.  Çok basit ve pratik birkaç beslenme ipucundan bahsedecek olursak;

 Kahvaltı olmazsa olmaz !

Öncelikle vücudun yakıtı, metabolizmayı çalıştıran, güne maksimum enerjiyle başlamamızı sağlayan kahvaltı öğünümüz vazgeçilmezimiz olmalı.

Öncelikle vücudun yakıtı, metabolizmayı çalıştıran, güne maksimum enerjiyle başlamamızı sağlayan kahvaltı öğünümüz vazgeçilmezimiz olmalı. Sabah uyandığımızda vücudun ve beynin enerji deposu boştur. Bu nedenle dikkatsizlik, odaklanamama ve sinirlilik durumu söz konusu olabilir. Güne kaliteli protein, sağlıklı bir karbonhidrat seçeneği ve C vitamini içeren bir meyve ile başlamak size inanılmaz enerji verecek. Örneğin; 1 adet haşlanmış yumurta + 1 dilim peynir + bolca limonlu yeşillik, biber ve çeri domates + esmer ekmek + portakal, kivi ya da ananas gibi bir meyve ya da  1 kase yoğurt + 2 kaşık yulaf ezmesi + ceviz + meyve gibi karbonhidrat, protein ve vitamin açısından dengeli öğünler tercih etmeye özen gösterin.

Yeterli miktarda su tükettiğinizden emin olun !

Hepimiz biliyoruz ki su, bütün yaşamsal faaliyetlerin gerçekleşmesini sağlayan en temel sıvıdır. 

Hepimiz biliyoruz ki su, bütün yaşamsal faaliyetlerin gerçekleşmesini sağlayan en temel sıvıdır.  Vücutta başlıca; böbrek fonksiyonları için, vücut ısı dengesini sağlamada, detoks (arınma), besin öğelerinin taşınması, kan dolaşımın düzgün olmasında ve metabolizmanın çalışması için,  su elzemdir.

Gün içerisinde yeterince su tüketmiyorsanız; baş ağrısı, halsizlik, yorgunluk ve konstipasyon (kabızlık) gibi problemleri muhtemelen çok sık yaşıyorsunuz demektir. Asla su diyip geçme! Bizler birer networker olarak gün içerisinde enerji bombası gibi olmak zorundayız demiştik. Bol miktarda su tüketimi bizim enerjimizi maksimum seviyede tutacak bir püf noktadır.

Aşırı çay ve kahve tüketimine dikkat !

Çay ve kahve diüretik (idrar söktürücü) içeceklerdir. Aşırı tüketimi, vücudun aşırı sıvı kaybetmesine neden olabilir. Ayrıca yemeğin hemen üzerine içmemeye özen gösterilmelidir. Yemekten en az 1 saat kadar sonrasında tercih etmek daha sağlıklı olacaktır. Çay ve kahve içerdikleri kafein ve tanenle,  hemen yemek sonrasında tüketildiğinde, besinlerin  besleyici değerini düşürebilmektedir.

Kesinlikle öğün atlamayın !

kesinlikle öğün atlamayın

Ana öğünlerimiz bizim vazgeçilmezimiz olmakla birlikte ara öğün yapmaya da özen gösteriniz. Çünkü ara öğünler, gün içerisinde uzun saatler aç kalmamanızı sağladığı için kan şekeriniz daha düzenli olur. Böylelikle gün içerisinde kendinizi daha dinç ve dinamik hissedersiniz. Konsantrasyon problemi , uyku yorgunluk ve halsizlik  gibi durumları engellemiş oluruz.

Ara öğün seçeneği olarak gün içerisinde taze ve kuru meyveler ile yoğurt, süt, ayran ya da ceviz, badem, fındık, fıstık gibi kuru yemişler tercih edilebilir.

Özellikle de çok önemli bir toplantı öncesinde bazı besinlerin vücuda inanılmaz etkilerinden faydalanmamız mümkün. Örneğin; odaklanma konusunda ceviz, fıstık, fındık gibi kavrulmamış kuru yemişler inanılmaz etkilidir. Limon, portakal, mandalina, çilek ve kivi gibi meyveler ise C vitamini içerikleriyle canlandırır ve algılama yeteneğini arttırırlar. Havuç ise beyin metabolizmasını canlandırır ve hafızayı etkiler.

Kesinlikle egzersize zaman ayırmalısınız !

Egzersiz, özellikle bütün kasların oksijenlenmesini sağlayarak vücudun daha iyi detoks yapmasını sağlar.

Egzersiz, özellikle bütün kasların oksijenlenmesini sağlayarak vücudun daha iyi detoks yapmasını sağlar. Ayrıca metabolizmanın daha da hızlanmasını sağlar. Böylelikle gün içerisinde kendimizi daha enerjik, zinde ve dinamik hissedebiliriz.