fbpx

Network Marketing bu kadar büyük ise neden şimdiye kadar duymadık?

SorularKategori: Soru/ CevapNetwork Marketing bu kadar büyük ise neden şimdiye kadar duymadık?
Avataranonim bunu 9 ay önce sordu

Merhaba, ben network marketinge bu ay girdim. İş anlattığım arkadaşlarım ve ailemde kimle konuştuysam bana, ‘network madem bu kadar büyük bir iş neden şimdiye kadar duymadık’ diye sordular. Açıkcası benim de kafam karıştı. Bu soruma ne cevap verebilirsiniz?

AvatarKenan Komutan 7 ay önce cevapladı

kanka sanki arkadaşların veya ailenden biri hayatta çok bişey başarmışlar da onların dediklerine mi takılıyon 😀 3-5 lira kazanan insanları dinleyerek milyoner olamazsın unutma

AvatarBakkal ali 7 ay önce cevapladı

Bakkal ali dedi ki bu iş olmaz ama Kuyumcu ziya amcada Altın al sat dedi ne yapsam bilmiyorum. Yakınlarının aklı ile buraya kadar geldin bırak belki bir başkasının aklı ile %1 ihtimalle uçabilirsin en kötüsü kaldığın yerden devam edersin.

AvatarHacıbaba 7 ay önce cevapladı

Hocam bu reklamlarla ilgili aslında.Bizim duyduğumuz aşina olduğumuz şeyler hep tv’de internette reklamı dönen şeyler. Network’te reklam dönmüyor. Bir de amway, avon, herballife, tupperware gibi firmaları çoğu insan bilir.Bunlar network marketing firmaları. Yani reklam dönmemesine rağmen tee amerikadan gelen firmayı biliyoruz. Yani aslında duyuluyor ama biz farkında değiliz.

2 Cevap
Network OkuluNetwork Okulu Ekip 8 ay önce cevapladı

Network marketing bir ürün dağıtım modelidir. Ama işleyişi geleneksel ticaretten farklıdır. Network marketing firmaları ürün reklamı için internet,radyo,tv gibi platformları kullanmak ve ünlü insanlara reklam için milyonlarca lira vermek yerine; reklamın atası olan tavsiye satışını kullanırlar.

Tavsiye satışı ise aslında insanların günlük hayatta sürekli yaptıkları bir şeydir. Nasıl ki sinemada bir film izleseniz ve film hoşunuza gitse kendinizi eve kapatıp susmazsınız da, arkadaşlarınıza eşinize kardeşinize büyük bir keyifle anlatırsınız. İşte network marketing de tam bu mantıkta ilerler. Eğer ki yakın çevrenizde network işi yapan kimseler yoksa başka şekilde duyma ihtimaliniz zaten yoktur, yani tavsiye satışı mantığı gereği duymamanız çok normaldir.

 

Daha fazla bilgiye için aşağıdaki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz:

Network Marketing Nedir?

Network Marketing Türkiye 2018 Büyüme Oranları

Doğrudan Satış Nedir?

Network Marketing Yasal mı?

 

AvatarAsabiyim 7 ay önce cevapladı
Avatarşehirliyörük 7 ay önce cevapladı

yani sonuçta yeni başlamış adam, tepkileri dile getirmiş. niye tepki gösteriyorsunuz ki???? işte sektörümüz hep böyle tepkiler yüzünden kaybediyor

Cevabınız