Milyoner Olmak İçin Öğrenilmesi Gereken 4 Ders

0
Birçok kişi tüm hayatları boyunca çalışır ve asla arzulanan milyoner statüsüne ulaşmaz.

Bugün bir milyoner olmak, birkaç yıl öncekinden çok daha fazlası için ulaşılabilir bir hayal. Ama bu hiçbir şekilde kolay bir iş değildir. Birçok kişi tüm hayatları boyunca çalışır ve asla arzulanan milyoner statüsüne ulaşmaz. Bir yanda ise 30 olmadan önce bu tür bir servete ulaşmayı başaranlar var!

Günümüzün yeni milyonerlerinin çoğu, genellikle birkaç ortak özelliği paylaşıyor. İşte akıllı milyonerlerden öğrenebileceğiniz  4 ders:

4 Steve Jobs, “Zamanınız sınırlıdır, bu yüzden onu başkalarının hayatını yaşamak için boşa harcamayın.”

Başkalarının Ne Düşündüğü Konusunda Endişelenmeyin.

Başkalarının kendileri hakkında düşündüklerini önemseyen insanlar her zaman diğerlerinin fikirleriyle sınırlı kalacaktır.

Başarının peşinden koşarken başkalarının sizi desteklemesini beklemeyin, çünkü henüz sahip olmadıkları cesareti, gücü ve vizyonu siz temsil ediyor olacaksınız.

Zamanınız sınırlıdır, bu yüzden onu başkalarının hayatını yaşamak için boşa harcamayın.

Steve Jobs
3 Kaldıraç gücüne ve zamanı paraya değişmeden tutarlı bir gelir yaratmaya odaklanın.

Zamanınızı Asla Paraya Değişmeyin.

Girişimcilik, Network Marketing, doğrudan satış ve internet işletmelerinin katlanarak artması nedenlerinden biri de sundukları sonsuz olanaklardır. Bunu başarmak da kolay değildir ve alınması gereken riskler taşır, ancak riski bırakıp ödüllere odaklanmalısınız. Kaldıraç gücüne ve zamanı paraya değişmeden tutarlı bir gelir yaratmaya odaklanın.

2 Başarı konusunda ciddiyseniz, aciliyete sahip olmalısınız.

Aciliyet Duygusu Geliştirin.

Başarı konusunda ciddiyseniz, aciliyete sahip olmalısınız. ŞİMDİ’nin, diğer zamanlardan daha önemli olduğunun farkına varmalısınız. Zamanın gerçek değerini bilin – onu yakalayın, ele geçirin ve hedeflerinize ulaşmak için her fırsatı kullanın. Fırsatlar sonsuza dek sürmez ve sadece bunlardan tam olarak yararlanıyorsanız onlar fırsattır.

1 Akıl hocası size meydan okuyarak daha büyük düşünmeye odaklanmanıza yardımcı olacaktır.

Güçlü Bir Mentor Bulun

Milyonerler bu statüye tek başına ulaşamazlar ve hatta kendi kariyerlerini inşa eden milyonerler onlara rehberlik edecek akıllı ve bilgili mentorlar bulurlar. Sizden önce gelenlerden öğrenmek doğru kararlar vermenin anahtarıdır ve iyi bir akıl hocası size meydan okuyarak daha büyük düşünmeye odaklanmanıza yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here