Network Marketingde Başarı İçin Yararlı Alışkanlıklar Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde başarı için yararlı alışkanlıklar nasıl oluşturulur? - Jim Rohn'un da dediği gibi motivasyon sizi başlangıç noktasından sonuca doğru hareket ettirir.

Network marketingde başarı için yararlı alışkanlıklar nasıl oluşturulur? Alışkanlıklarınız, sizi her şeyinizi belirler. Kişilik oluşumu, karakter, yaşam tarzı gibi her önemli nokta alışkanlıklarınızın bir sonucudur. Kariyerinizde de başarı için alışkanlık oluşturmak son derece önemlidir. Peki ticari kariyerinizde başarı için yararlı alışkanlıklar nasıl oluşturabilirsiniz?

Başlamanızı sağlayan şey motivasyondur. Alışkanlık ise sizi devam ettiren şeydir. – Jim Rohn

Dünyanın en önemli kişisel gelişim uzmanları arasında gösterilen Jim Rohn tarafından kaleme alınan bu ifade, hem profesyonel hem de kişisel yaşamınızda uzun vadeli başarıyı nasıl bulabileceğinizi anlatıyor. Bir şeyi alışkanlık haline getirmek zaman alır ve kesinlikle yapılması zor bir şeydir. Yeni yılınız için arzu ettiğiniz davranışları alışkanlık haline getirmenize yardımcı olacak birkaç öneri veriyoruz.

Network  Marketingde Çevrenize Karşı Tutumunuz Nasıl Olmalı? >>

Network Marketingde Başarı İçin Yararlı Alışkanlıklar Nasıl Oluşturulur?

Sabah işe gitmeden önce ilk iş olarak egzersiz yapmak istiyorsanız, kıyafetlerinizi ve ekipmanınızı hazırlayın.

Network marketingde başarı için yararlı alışkanlıklar nasıl oluşturulur?Jim Rohn‘un da dediği gibi motivasyon sizi başlangıç noktasından sonuca doğru hareket ettirir. Sizi yola koyar. Yol uzun olabilir. Engebeli arazilerden geçmek zorunda kalabilirsiniz. Çöküş yaşayabilirsiniz. Bu nedenle bu süreç içerisinde sizi yolda tutacak olan şey, yararlı alışkanlıklarınız olacaktır. İşte yararlı alışkanlık oluşturmak için yapabileceğiniz birkaç önemli nokta.

Doğrudan Satışta Başarı İçin Çalışma Rutini Nasıl Oluşturulur? >>

Öğrendiklerinizi yapmak için zaman ayırın.

Bu fikir ne kadar açık görünse de pek çok insan bu önemli ilk adımı atmayı ihmal ediyor. Örneğin, egzersizi günlük rutininizin bir parçası yapmayı planlıyorsanız, bunu yapmak için belirli bir zaman ayırmanız gerekir. Kendinizi başarıya hazırlamak için programınıza ve yaşam tarzınıza gerçekçi bir şekilde bakın. Günün başında en fazla enerjiye ve motivasyona sahip olan biri, sabahın ilk 15-30 dakikasını bir antrenmana ayırmalıdır. Zamanı önceden belirlemek, hedefinize bağlı kalmanızı ve devam etmeniz için sizi cesaretlendirecektir.

Zaten sahip olduğunuz alışkanlıkları, benimsemek istediğiniz yeni alışkanlıklara bağlayın.

Network marketingde başarı için yararlı alışkanlıklar nasıl oluşturulur? – Egzersiz hedefiniz günde bir kez koşu bandında 20 dakika geçirmekse, bunu zaten her gün yaptığınız bir şeye dahil edin. Her akşam saat 19:00 haberlerini izlemek için her zaman oturursanız, o zaman kanepede oturmak yerine televizyonun önündeki koşu bandında geçirin. Ya da e-postanızı her zaman belirli bir zamanda kontrol ediyorsanız, egzersizinizi öncesinde veya sonrasında çalışın. Bu şekilde arzu ettiğiniz davranışa bağlı kalmak için daha pozitif olacaksınız.

Sosyal Medyada Yeni Müşteriler Nasıl Bulunur? >>

Hedeflerinizi kendiniz için mümkün olduğunca uygun hale getirin.

Sabah işe gitmeden önce ilk iş olarak egzersiz yapmak istiyorsanız, kıyafetlerinizi ve ekipmanınızı hazırlayın. Su şişenizi doldurun ve bir gece önce müziğinizi hazırlayın. Böylece yataktan kalkıp hemen işe koyulabilirsiniz. Başarmak kolay ve rahatsa, onu atlamak için daha az bahaneniz olacaktır.

İlerlemenizin grafiğini çizmek için bir takvim tutun ve kilometre taşlarınızı izleyin.

Motive kalmak için hedefler belirlemeniz gerekir. Ve onları, ilerlemeniz açısından takip etmeniz gerekir. Önceden bazı ölçütler belirleyin ve bunları dijital veya kağıt üzerinde bir takvime kaydedin. Bir dönüm noktasına her ulaştığınızda, kendinizi devam etmeye teşvik edecek şekilde kendinizi ödüllendirin.

Network marketingde başarı için yararlı alışkanlıklar nasıl oluşturulur? Adlı makalemizi okudunuz. İyi alışkanlıklar geliştirirken, kendinizi başarıya hazırlamak için elinizden gelen her şeyi yapın. Önceden plan yapın, yaşam tarzınız hakkında gerçekçi olun ve ilerlemenizi takip edin. Peki siz, 2021’de hangi harika alışkanlıkları oluşturmak istersiniz? Önerilerimizden hangisi size daha çok yardımcı olacak? Lütfen fikirlerinizi yorum bölümümüzde paylaşın!