Yeni Distribütörlere Öğretilecek 12 Şey

Yeni distribütörünüze ilk eğitim çağrısını ya da ilk eğitim toplantısını yapıyorsanız bazı şeyler dikkat etmek gereklidir.

Yeni distribütörler için öğretilecek 12 şey nedir? Doğrudan satışa yeni katılan kişiler, bu ticaret hakkında neleri bilmelidir? Bir ticarete veya işe başlayacağınız zaman, bazı püf noktaları bilmelisiniz. Veya o iş hakkında bazı kurallar vardır. Bu kurallara az da olsa hakim olmalısınız. Bu, ekibinize katıldıktan hemen sonra birisiyle yaptığınız “temel eğitim” veya “ilk eğitimdir”.

Her sponsor, yeni ekip üyelerinin doğru şekilde başlamasına yardımcı olma sorumluluğunu taşır. Bugünkü amacımız bunu yapmanıza yardımcı olmak. Yeni distribütörünüze ilk eğitim çağrısını ya da ilk eğitim toplantısını yapıyorsanız bazı şeyler dikkat etmek gereklidir. İdeal olarak, bunu ekibinize yeni katılan biri ile ilk 72 saat içinde konuşmalısınız.

Yeni Distribütörlere Öğretilecek 12 Şey

Aşağıda listelenen ilk eğitim sırasında yapılacaklar hakkında en iyi ipuçlarını yeni distribütörünüzle paylaşmayı unutmayın. Bu, katılmış olduğunuz doğrudan satış şirketlerinin eğitimlerine göre biraz değişebilir. Ancak bu size % 90’lık bir çözüm verecektir. Bu basit gündemi takip edin. Doğrudan satışta başarı yolunca size yardımcı olacaktır.

Genç Girişimcilere Güçlü Başlangıç İçin İpuçları >>

Kısa sunum yapın

Eğitim sırasında yapmanız gereken ilk şey beş dakika harcamak ve birbirinizi tanımaktır.

Eğitim sırasında yapmanız gereken ilk şey beş dakika harcamak ve birbirinizi tanımaktır. Aileleri, nereden geldikleri, hobileri, eğlence için ne yapmaktan hoşlandıkları, eğitimleri, iş deneyimleri vb. hakkında bilgi edinin. İlgilendiğiniz kişiye bir insan gibi davranın. Çünkü siz iş ortağı alıyorsunuz. Sizin için çalışan birini değil. Kısa ve tatlı tutun. Ancak özellikle kişiyi iyi tanımıyorsanız, doğru tanıdığınızdan emin olun. Kısa sunum yapın. İş hakkında öğrenilmesi gerekenleri söyleyin.

NEDEN katıldıklarını ve hedeflerin bulun

Bir sonraki yapmanız gereken şey beş dakika harcamak ve NEDENİNİ bulmak. Onlara, işe katılmaya karar vermelerini ve işleriyle neleri başarmayı umduklarını sorun. Onlara bir yıl, beş yıl ve on yıl sonra kendilerini nerede görebileceklerini sorun. Onlara onları neyin motive ettiğini ve işletme ile finansal olarak neleri başarmayı umduklarını sorun.

SMART Hedefler Nasıl Belirlenir? >>

Ürünlere kısa bir genel bakış

Bir sonraki adımınız yaklaşık 10 dakika harcamak ve hızlı bir ürün tanıtımı yapmaktır. Popüler ürünlerden birkaçını gösterin. Ürün hikayenizi paylaşın ve farklı ürün serileri hakkında konuşun. Denemeleri için onlara farklı ürünlerden örnekler verin. Onlara ürünler hakkında neleri sevdiğinizi, hangilerini en çok sattığınızı belirtin. Hangi ürünlerin yeni distribütörünüze en fazla fayda sağlayabileceğini söyleyin.

Ürünleri sipariş etmelerine yardımcı olun

Bir sonraki adımınız, onlara ilk siparişlerini nasıl vereceklerini öğretmektir.

Bir sonraki adımınız, onlara ilk siparişlerini nasıl vereceklerini öğretmektir. Onlara şirketi nasıl doğrudan arayacağınızı ve çevrim içi olarak nasıl sipariş vereceğinizi gösterin. Mümkünse, ilk sırayı tam o anda sizinle birlikte oraya yerleştirmelerini sağlayın. Ayrıca onlara arkadaşlarından ve ailesinden nasıl negatif alabileceklerini öğretin. Bakış açılarını  ayarlayın. Karşılaşacakları insan tiplerini söyleyin. Onları yapacakları işe hazırlayın. Böylece ne yapacaklarını bilirler.

Networker Olmak İçin Gerekli Beceriler >>

Kendi web sitelerini kurmalarına yardımcı olun

Bir sonraki adım birkaç dakika harcayarak, distribütör web sitelerini kurmalarına yardımcı olmaktır. Bu madde her network marketing şirketi için geçerli değildir. Kalıcı bir organizasyon kurmanın sırrı web sitesi açmak değildir. Sadece onlarla birlikte yapın. Tam orada, insanlara ürünleri ve işleri hakkında daha fazla bilgi edinmeleri konusunda göndermek için bir bağlantıya sahip olabilirler.

Yeni MLM Ve Ağ Pazarlamacılarının Dikkat Etmesi Gerekenler >>

Takımınızın kullandığı sisteme genel bir bakış

Yeni distribütörler için yapacağınız sonraki şey yaklaşık 15 dakika harcamak ve ekibinizin işlerini kurmak için kullandığı sistem ve strateji hakkında konuşmaktır. Sistemin nasıl çalıştığı ve neden yeni distribütörün takılması gerektiği hakkında konuşun. Sistemdeki deneyiminiz ve kişisel olarak size nasıl yardımcı olduğu hakkında konuşun. Sistem sıcak pazarda çalışıyor, haftalık konferans görüşmesine ve ayda bir kez yerel toplantıya katılıyor olabilir. Sistem her ne ise, onlara iyi açıkladığınızdan ve fişe taktığınızdan emin olun.

Her Networkerin Okuması Gereken Kitaplar – 1 >>

İsim listeniz nasıl yapılır?

Yeni distribütörler için yapacağınız bir sonraki şey, bir isim listesi yapmalarına yardımcı olmak.

Yeni distribütörler için yapacağınız bir sonraki şey, bir isim listesi yapmalarına yardımcı olmak. Bazı insanlar size 500 ila 1000 isimden oluşan bir isim listesi yapmanızı söyleyecektir. Evet, bu iyi bir stratejidir, ancak yeni kişinizi zorlayabilir. Ancak liste ne kadar büyük olursa bakış açısı o kadar sağlam olacaktır. Hepsini işe almanıza gerek yok. Ancak liste hazırlamak, bu işin kurallarından biridir. En yakın beş ila on arkadaşından veya aile üyelerinden de başlayabilirsiniz. Etki alanının onlar için daha güçlü bir organizasyon kurma konusunda, yine onlara yardımcı olacağını anlatın.

Doğrudan Satışta Kontak Listesi Nasıl Hazırlanır? >>

Gerekli kaynaklar ve araçlar

Yeni takım üyenize iş araçları ve kaynakları için neyin gerekli olacağını açıklayın. Kartvizitler, örnekler, bir günlük planlayıcı ve ihtiyaç duyduklarını düşündüğünüz başka bir şey almak hakkında konuşun. Akıllıca çalışmak için iş araçlarını kullanmanın önemini açıklayınız. Yeni distribütörünüze yapacağınız en iyi yardımlar arasındadır.

Onlar için bir eylem planı oluşturun

Yeni distribütörler için sıradaki maddemiz plan oluşturmak üzerinedir. Hedeflerini öğrendikten sonra, doğru bir başlangıç ​​yapmak için her gün, hafta ve ay ne yapmaları gerektiğini söyleyerek onlar için bir eylem planı oluşturmalısınız. Günde iki yeni insanla tanışmak ve her gün iki yeni insanla iletişim kurmak kadar basit olabilir. Yapmaları gerekenleri açıkça anladıklarından emin olun.

Network Marketingde İnsanların Başarısız Olmalarının 9 Sebebi >>

E-posta listesi ve konferans çağrıları

Ardından, yeni kişinizin e-posta dağıtım listenize ve konferans görüşmelerinize erişmesini sağlayın.

Ardından, yeni kişinizin e-posta dağıtım listenize ve konferans görüşmelerinize erişmesini sağlayın. Onlara ekibinizin aramalarını hangi günlerde ve saatlerde yaptıklarını ve bunların nasıl bağlanabileceğini söyleyin. Onları e-posta dağıtım listenize ekleyip ekleyemeyeceğinizi, böylece gerekli eğitimi ve güncellemeleri gönderebileceklerini sorun.

Yeni katılan distribütörlere bakış açısı verin

Yeni distribütörler için yapacağınız bir sonraki şey, onlara bakış açısı vermektir. Beklentilerini doğru ayarladığınızdan emin olun. Etkili bir davet yapmazlarsa, insanların rahatlıkla onlara “Hayır” diyeceklerini söyleyin. Onlarla ikili eğitimler yaparak, eğitin. Onlara ürünleri ve işletmeleri tanıtmak için sıcak pazarlarına nasıl ulaşmaları gerektiğini gösterin. Onlara kullanabilecekleri birkaç senaryo verin. Başlamalarına yardımcı olmak için onlarla üç yönlü görüşme yapma teklifi sunun.

Yeni Girişimciler İçin Başarıya Giden 11 Adım >>

Onlara ilk aylarının nasıl geçeceğini anlatın

Sağlam bir organizasyon kurmak ve başarılı olmak için nelerin gerekli olduğu konusunda gerçekçi beklentileri olduğundan emin olun. Yeni distribütörler bu konuda çok endişeli olabilirler. Korku ve reddetme hakkında konuşun. Yeni distribütörlere, Roma’nın bir günde inşa edilmediğini hatırlatın. Onlara HAYIR duyacaklarını ve bazı insanların onlara yalan söyleyebileceğini veya hatta onlara karşı durabileceğini söyleyin. Onlara herkesin, kendileri gibi heyecanlanmayacağını söyleyin. Onlara bu şeyleri öğretmezseniz, reddedilme ve / veya hayal kırıklığı yaşadıktan sonra bırakmalarına neden olursunuz.

Bonus; Sorular ve cevaplar

Network Okulu Soru Cevap - Bir soru-cevap oturumu yaparak ilk eğitimi kapatın.

Bir soru-cevap oturumu yaparak ilk eğitimi kapatın. Sorularının ve kaygılarının ne olduğunu öğrenin ve sorun. Toplantıyı olumlu bir notla kapatın. Başarı için ipuçları;

Network Okulu Sorular >>

  • Yeni distribütörlere aşırı bilgi yüklemesi yapmayın.
  • Yeni distribütörlere başlamak için yeterli bilgi verin.
  • Yeni distribütörlerle arkadaşlık kurmaya başlayın.
  • Onları sistemde tutun.
  • Onlara yardım etmek için orada olduğunuzu, onların özgür koçu olduğunuzu belirterek onları güçlendirin.
  • Onlara gerçekçi beklentiler verin.
  • Onlara tam olarak başarılı olmak için ne yapmaları gerektiğini söyleyin.
  • Onları mümkün olan en kısa sürede bir toplantıya götürün.
  • Yeni distribütörlere şirket etkinliklerinin, kampların önemini mutlaka anlatın.
  • Toplantıyı 45 ila 90 dakika tutun.

Son düşünceler

Bir sponsor olarak, yeni distribütörler için bir gündem ve oyun planınız olmasını istersiniz. Biri kayıt olduktan hemen sonra, onlara yardım etmek için orada olduğunuzu bildirin. Onlara temel bilgileri öğretmek ve bir oyun planı vermek için ilk çağrılarını yapmanız gerektiğini söyleyin. Onlara bunun çok önemli olduğunu açıklayın. Bunu yapın, yeni distribütörünüzü hemen başlatacaksınız! Yapmazsanız da bir veya iki ay içinde kaybolacaklar!

Gelişmiş Network Marketing Eğitimi >>