Tutkunuzu Yaşarken Ortaya Çıkan 10 Şaşırtıcı Şey

Tutkunuzu her gün yaşarsanız hayatınızın ne kadar şaşırtıcı olacağını hiç düşündünüz mü?

Tutkunuzu her gün yaşarsanız hayatınızın ne kadar şaşırtıcı olacağını hiç düşündünüz mü? Astronot, pilot veya mucit olacak o çocukken geçen hafta gibi görünüyor. Sonra beklenmedik bir şey oldu… büyüdün.

Zaten büyümek ne anlama geliyor? Ve neden “büyümek”,  hayallerinizi ve tutkularınızdan vazgeçmeniz gerektiğini ima ediyor gibi görünüyor?

Toplum, tutkunuzu yaşamanın sorumsuz ve aptalca olduğuna inanmanızı istemesine rağmen, tutkunuzu yaşarken meydana gelen 10 harika şeye odaklanacağız;

  1. Kendine güven artar

Herkesin olduğu gibi kabul edilmek istediği az bilinen bir gerçektir. Ancak, herkes kim olduğunu ifade etmekte rahat değil. Başkalarının görüşlerini görmezden gelip tutkunuzu yaşarsanız, kendinizi ifade etmek daha rahat olacaktır. Çoğu zaman, tutkunuzu yaşamadığınızda, başkaları için kabul edilebilir olduğuna inandığınız hayatı yaşarsınız. Toplumun, arkadaşlarınızın ve ailenizin baskısına maruz kaldığınızda güveniniz acı çeker. Bu büyük ölçüde çünkü kendinizi ilginizi çekmeyen bir şey yapmaya zorluyorsunuz. Bunun muhtemelen iyi bir nedeni var, bu nedenle güçlü ve ilgi alanlarınız dahilinde çalışmadığınızda performansınız düşük olacaktır.

  1. Düşük stres seviyeleri

İş stresi yetişkinler için en büyük stres kaynağıdır ve “kalp krizi, hipertansiyon ve diğer bozuklukların artması” ile ilişkilidir.  Tüm stresin kötü olduğu yanılgısına aldırmadan başlayayım. Tutkularını izleyenler de stresle karşı karşıya kalırlar. Fark, karşılaştığınız stres türünde. Tutkusunu yaşayanlar, durumlarına denge kazandırmaya yardımcı olan içsel bir motivasyona sahiptir. Sonuç olarak, büyük olasılıkla gelip giden stresli durumlara sahip olacaklar.Tutkulu yaşamayanlar genellikle işlerinden zevk almıyorlar ve her günü stresli buluyorlar. Uyanma, kıyafetlerini giyme ve çalışmaya devam etme eylemi onları strese sokuyor. Her pazartesi korkuyorlar ve her cuma için özlem duyuyorlar.

  1. İşinizin de yerine getirilmesi

“yaşamak için çalışmak” hissi herkesi yorar. Sıkışmış hissedersiniz, çünkü ödeyeceğiniz faturalar vardır ve işiniz faturaları öder. Tutkunuzu çevreleyen biraz belirsizlik olsa da, yaptığınız şeyi sevmenin değerini hafife alamazsınız. Tutkunuzu sürdürerek işinizde yerine getirilmiş hissedeceksiniz. Tutkunuzu yaşamayı planlamak yerine, tutkunuzu yaşama sevincine sahip olacaksınız. Yapmanız için çağrıldığınız şeyi yapmaktan daha değerli bir şey yoktur.

“Tutku, Başarılı Olmak İçin Gerekli Mi?” adlı içeriğimiz için>>

  1. İş-yaşam dengesi ustalığı

Tutkunuzu takip ederken, yaşamınız sürekli dengededir. İşin bir iş gibi hissetmiyor çünkü ücretsiz olarak yapıyorsun. Yaptığınız işi gerçekten yapmaktan zevk aldığınız için çalışmayı dileyerek, hayal edebiliyor musunuz? Bu, tutkunun peşinden koşarken tam olarak olacak olan şey.

  1. Hayatta daha az pişmanlık

Sonunda, çoğu insan yaptıklarından pişman olmayacak, yapmadıkları şeylere pişman olmayacaklar. Tüm hayallerini ve tutkularını takip etseydin hayatının nasıl olacağını hayal et. Şimdi, o kişiye rastladığınızı ve neden tutkunuzu takip etmediğinizi açıklamak zorunda kaldığınızı hayal edin. Bu, çoğu insan çok geç olduğunda, çoğu insanın yaşadığı gerçek yaşam konuşmasıdır. Bir risk al ve kendine bahis oyna. Tam olarak beklediğiniz gibi sonuçlanmasa bile, bunun için daha iyi olursunuz.

  1. Kişisel gelişim

Çoğu insanın tutkusunu yaşamamasının nedeni, tutkularını çevreleyen belirsizlikten kaynaklanmaktadır. Finansal, profesyonel, hatta duygusal olarak başarılı olabileceğiniz konusunda şüpheleriniz olabilir. Tutkunuzu yaşamak için hangi becerileri geliştirmeniz gerektiğinin haritasını çıkarın ve ardından bunu yapın.

“Kişisel Gelişim Nedir?” adlı makalemiz için>>

  1. Olumlu cazibe

Bazen tutkunuzun başkaları tarafından iyi karşılanmayacağından korkuyorsunuz.. Hayatınızı yaşadığınızda ve tutkularınızı takip ettiğinizde, benzer düşüncelere sahip insanları çekeceksiniz. Dürüst olmak gerekirse, tutkunuzu sürdürürken muhtemelen bazı insanları yanlış şekilde ovalayacaksınız. İnsanlar değişmekten hoşlanmaz ve siz değiştiğinizde ilişkilerinizi de değiştirebilir.

  1. Konfor bölgenizi genişletin

Tutkunuzu takip etmek için her şeyi bırakmanız gerektiğine inanma tuzağına düşmeyin. Bu tür sınırlayıcı inançlar, çoğu insanın hayatını değiştirme yolculuğuna başlamalarını engeller. Aslında, yeniden başlamak için her şeyden vazgeçmenize gerek yok. Konfor bölgenizi yavaşça genişletmenize ve yeni şeyler denemenize izin verin. Yan tarafta yeni maceralar peşindeyken mevcut yaşamınızı yaşamaya devam edebilirsiniz. Tutkunuzu yaşama kabiliyetinizde daha rahat büyüdükçe, yavaşça ona daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Siz bilmeden önce, her şey dahil olacak ve hayatınızı sonuna kadar yaşayacaksınız.

  1. Minnettar ol

Her zaman minnettar olabileceğiniz ve olması gereken doğru. Hayatında her zaman minnettar olacak bir şey vardır. İşten eve giderken patlamış bir lastik olsa bile, en azından bir aracınız var. Benzer şekilde, bir işe sahip olduğunuz için her zaman minnettar olmalısınız. Ancak, her gün tutkulu olduğunuz bir şeyi yaparsanız daha minnettar olacağınıza dair çok az şüphe vardır. Her sabah uyanmak için kendinizi heyecanlı bir şekilde bulabilirsiniz, çünkü hayatınızın amacını yerine getirmenin başka bir günü olduğunu biliyorsunuz.

  1. Kendi özünüze tekrar bağlanın

Özgür hissettiğin bir zaman vardı. Bir şey yapabileceğini ve her şeyin mümkün olduğunu hissedin. Tutkunuzu yaşamaya başladığınızda, büyük olasılıkla çocukken sevdiğiniz şeylerle yeniden bağlantı kuruyorsunuz. Bir an alıp toplumdan önce sevdiğiniz şeyleri fark ederek, size neyi seveceğinizi söylemeden önce, kendiniz için kayıp bir parça buluyorsunuz.

Çocukluk eğlencelerinizi tekrar ziyaret edin ve ne yapmaktan hoşlandığınıza dikkat edin. Belki bazı aralara bulmaca koymaktan hoşlandığınızı da bulabilirsiniz. Bu, analitik doğanız hakkında konuşabilir ve neden bir şeyleri bir araya getirme ve sorunları çözme konusunda bu kadar tutkulu olduğunuzu anlamanıza yardımcı olabilir.

Her ne olursa olsun, bir dakikanızı ayırın ve “büyümek” için zorlanan “gerçek sizi” yeniden keşfedin.

Komik Ve Anlamlı Karikatürler – Yeterince İstiyor Musun? >>