Tutku, Başarılı Olmak İçin Gerekli Mi?

Tutku, Başarılı Olmak İçin Gerekli Mi?

İş tutkusu diye çıkan bir tabir günümüzde yüceltilmiş, abartılmış durumda… Her sabah işe giderken aynaya bakıp işinizden nefret ettiğinizi düşünerek kendinizi yersiniz ve yetersiz hissetmeye başlarsınız. Eğer sürekli enerjiniz düşükse, sürekli negatif düşünüyorsanız ve yaptığınız şeye dikkatinizi veremiyorsanız işinizi tutkuyla yapmıyorsunuz demektir.

Hedeflerini, ne yapmak istediğini keşfedinceye kadar tutku duyduğunuz bir iş hayatı beklemek imkansızdır. Bir amaç için uğraşmak ve onlara ulaşmak en yoğun tatminlik duygusunu yaşatır insanlara. Amaç, çalışma hayatınıza anlam katar ve tutkunuzu açığa çıkartır.

Department Store Wtf GIF by Cheezburger - Find & Share on GIPHY

Tutku hakkında yüzeysel konuşmayalım. Açıkçası, tutku bir iş gerekliliği değildir. İş için şevkiniz yoksa, sakin olun. Öğrenmek ve büyümekle ilgileniyorsanız, bunun için amacınızın olması yeterlidir.

Usa Soccer Wow GIF by ELEVEN SPORTS - Find & Share on GIPHY

Hayatınızda amacınızı aramaya başlamak istiyorsanız beklemeyin ve bunu yapın. Aramanın kendisi, sizin üzerinizde pozitif enerji üretecek. Bu süreci yaşamak için yavaşlayın. İş dışındaki sivil toplum kuruluşları, girişimler ve ilgi alanlarını da keşfedin. Bunda formül veya sihir yok. Şansınıza güvenin, bir şey enerjinizi yükseltene kadar yeni şeyler denemeye devam edin.