fbpx

Verimliliğinizi Kesinlikle Arttıracak 6 Alışkanlık

Günümüzün dünyası verimlilikle ilgilidir. İş yerinde üretken olmanız beklenir, sonra eve gelip ev işlerinizi verimli bir şekilde bitirmeniz. Her şeyde üretken olmamız bekleniyor, ancak genellikle “yapılacaklar” listemizde sahip olduğumuz her şeyi yönetemeyiz. Bu da genel olarak performansımız ve hayatımızdan memnun olmadığımızı hissettirir.

İşte verimliliğinizi artırmak için benimseyebileceğiniz 6 alışkanlık var.

Akıllı Çalışın, Çok Değil

Daha az çalışabilir ve yine de üretken olabilirsiniz. İş gününüz başlamadan önce, oturun ve o gün için görevlerinizin bir listesini yapın. Fazla çalışmamaya çalışın!

Öncelik Verin

Önceliklerin bir listesini yapmak üretken olmanın en önemli adımlarından biridir. Çalışmaya başlamadan önce ana hedeflerinizi ve önceliklerinizi belirleyin.

İyi Uyuyun

İyi bir ferahlatıcı uyku, her şeyin tedavisidir. 7 saatten az uyuyan insanlar, daha fazla hasta olurlar. İyi bir gece uykusu, iyi bir ruh hali, motivasyon ve üretkenliği sağlar. Üretken ve motive olmak için iyi dinlenmenin çok önemli olduğunu unutmayın!

Doğal Aydınlatma Kullanın

İş yerinizde masanızı pencerelere daha yakın bir yere yerleştirmenin ne kadar fazla işe yarayacağını biliyor musunuz? Çalışma alanı pencerelere daha yakın olan insanlar %12 daha verimli! Bu yüzden masanızı pencereye yaklaştırın ve verimli bir günün tadını çıkarın!

Olumlu Kalın

Sadece kendiniz için değil, aynı zamanda başkaları için de üretken ruh halini yaratmak ve korumak için daima olumlu kalın. Bu nedenle olumlu tavrınızı koruyun, kesinlikle daha iyi performans göstermenize yardımcı olacaktır!

Ve bazı başarısızlıklardan dolayı mutsuzsanız, başarısızlığın başarının sadece bir başka adımı olduğunu unutmayın. Bu harika bir hayat dersi.

Egzersiz Yapın

Egzersizin vücudumuz ve zihnimiz üzerindeki olumlu etkisi uzun zaman önce kanıtlanmıştır. Kendimizi yeniden şarj etmemize, zihnimizi yenilememize yardımcı olur. Zihinsel ve fiziksel sağlığımız için birçok avantajı vardır.

***

Öyleyse neden sağlıklı yaşam tarzını bırakalım? Özellikle iş hayatınıza nasıl fayda sağlayacağını bildiğinizde bunu yapmaya kesinlikle gerek yok. Eğer hedeflerinize ulaşmaya ve bir kariyer inşa etmeye kararlıysanız, sağlıklı bir yaşam tarzına sadık olursanız, kesinlikle bir üretken makineye dönüşürsünüz!

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Öğrenciler Nasıl Verimli Bir Tatil Geçirebilir? Tatilde Neler Yapmalı?

Yarı yıl tatili veya hafta sonu tatili olsun, öğrenciler nasıl verimli bir tatil geçirebilir? Eğitim, öğrenciler için sadece okulda olmaz. Okul dışındaki sürelerde de...

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler

Doğrudan satışta iş planı yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? İster küçük bir işletme kuruyor olun, ister mevcut işinizi yeniden keşfetmek istiyor olun, bir iş planı...

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....