Güne Başlarken Verimliliğinizi Arttıracak 6 Alışkanlık

Her zaman daha üretken olma stratejileri geliştirmeye çalışıyoruz. Peki sabah rutininizin günün geri kalanını büyük ölçüde etkilediğine inanır mısınız? Başarılı insanların paylaştığı bir şey varsa, bu bir dizi pozitif sabah alışkanlığıdır. Yatağın yanlış tarafından kalkarak güne başlıyor ve gününüz için pek bir şey yapmıyorsanız, güne başlarken üretkenliğinizi arttıracak 6 küçük ama etkili alışkanlık vardır. Aşağıda bunları sizlerle paylaştık, okumaya devam edin.

 

Güne başlarken bu 6 alışkanlığa sahip olmanız verimliliğinizi muazzam arttıracaktır

 

Erken kalkın

Erken uyanmak, her zaman performansınızı arttırmak için büyük bir alışkanlık olmuştur (ve olacak da) . Sessiz sabahlar, daha fazla şey yapmak için en iyi zamanlardır.

 

Sağlıklı bir kahvaltı yapın

İşte birçok insanın yaptığı bir hata: Sağlıklı bir kahvaltıyı atlamak. Sabah ilk öğün, günün nasıl geçeceğine işarettir.

Kahvaltı atlamak iş yerindeki performansınızı etkileyebilecek çeşitli sağlık dezavantajlarına sahiptir. Bu nedenle, yüksek proteinli, yüksek lifli gıdalarla kendinizi doyurdurduğunuzdan emin olun.

 

Gerçekçi bir “yapılacaklar” listesi yapın

Yapılacaklar listesi oluşturmak, hemen dikkat etmeniz gereken ve daha önemli olan görevlerin hangileri olduğuna karar vermenizi sağlar.

 

Meditasyon yapın

Meditasyon, hayattaki performansınızı artırabilir ve günlük yaşamın -kişisel veya işle ilgili- her türlü dikkat dağınıklığını ayarlayarak daha fazla başarıya ulaşmanıza yardımcı olabilir

 

Biraz kalori yakın

Günün erken saatlerinde hareket etmek ve motivasyonunuzu artırmak adına, egzersizin zihninize ve bedeninize getirebileceği birçok faydayı aklınızda tutmanız gerekir. Ayrıca, egzersiz olumlu bir alışkanlık olduğundan, gün boyunca iyi alışkanlıklar edinme olasılığınız daha yüksektir.

 

Sevdiklerinizle İletişime Geçin

Uyanırken iş ile ilgili e-postalarla uğraşmak yerine, dünyanın diğer tarafından sevdiğiniz birine bir sabah selamı gönderin.

Özel insanlarla iletişim kurarak yarattığınız pozitif enerji, günün zorluklarıyla başa çıkmanızı ve daha fazla çalışmanızı sağlar. Verimlilikteki bu artış sizi başarıya daha da yaklaştırır.