Zenginliğin Büyük Sırrı – Emin Çapa

Emin Çapa - TEDx Konuşması - Emin Çapa 1967 yılında İzmit’te dünyaya gelmiştir.

“Karanlıkta kalmak istemiyorsak, mum ışığını takip etmek zorundayız.”

Emin Çapa, 1967 yılında İzmit’te dünyaya gelmiştir. Taşrada büyümüş olan ekonomist, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi gazetecilik bölümünden mezun olmuştur. Lisansüstü eğitimini AB üzerine de doktora eğitimini de ekonomi üzerine yapmıştır.

1989 yılında Tempo Dergisinde kadrolu ekonomist olan Emin Çapa, Türkiye’nin ilk özel radyolarından olan Genç Radyo’nun da kurucularındandır. Birçok gazetede yazıları çıkmış, bu gazetelerde muhabirlik de yapmıştır.

1999 Kasım ayından 2019 yılına kadar CNN TÜRK kanalında Ekonomi Müdürlüğü yapmıştır. Ayrıca “Paranın İzi” adlı programın sunuculuğunu yapmış ve program içerisinde “21.yy’ın ilk dâhisi ve Türkiye’de neden dahi yetişmiyor?”, “Tarihi değiştiren aptallıklar”, “Büyük ne kadar büyük” “Lüks endüstrisi, lükse neden bu kadar para harcarız?” vb birçok uzmanlık gerektiren konuda izleyicileri bilgilendirmiştir.

“Dünya hızla değişirken, siz eski bilgilerinizle eğitimiz size ayak bağı olmaktadır. Tarımda kullandığınız teknikleri, sanayi çağında kullanamazsınız.”

Emin Çapa’nın TEDx konferansındaki müthiş konuşmasını, birlikte izleyelim;