fbpx

Ufkunuzu Açacak 10 Büyük İlham Kaynağı

İlham gelmesi için beklememiz gerektiğini kim söyledi?

Çoğu insan bunun sadece yaratıcı insanların bildiği nadir bir durum olduğunu düşünür. Üsteliksadece tavrımızı değiştirerek ve başka bir bakış açısından bakarak, ilham verici bir hayat yaşayabileceğimize inanmak bile istemiyorlar.

Önyargılarımızı görmezden gelir, yargılamak ve karşılaştırmaktan vazgeçersek, neredeyse her şeyde ilham bulabiliriz.

İşte 10 ilham kaynağı:

Doğada

Bu günlerde doğada yeterince zaman harcamıyoruz ve bu kendimizden uzaklaştığımızın bir işareti.

Sadece derin nefes almak ve etrafa bakmak için daha sık yürüyüşe çıkmaya başlayın. Doğanın güzelliğini göreceksiniz, daha canlı ve ona bağlı hissedeceksiniz ve sonunda ilham bulacaksınız.

Müzik

Bir şarkı çok fazla duygu, anı ve his yaratabilir. Size daha enerjik hissettiren, hayatınızla ilgili bir şeyler yapmaya hazırlayan ve sizi motive eden şarkıları dinleyin. O zaman müzik sizin için bir ilham kaynağı olacaktır.

Koşuya çıkmak

Koşuya çıkmak büyülü bir olay. Yapmanız gereken tek şey, erteleme ve tembelliğin üstesinden gelmek, koşu ayakkabılarınızı giymek ve dışarı çıkmak.

Koşuya çıkmak, vücudunuzdaki tüm stresi, negatifliği ve baskıyı alır. Kendinizi özgür ve tatmin olmuş bir şekilde rahatlamış hissettirir. Kesinlikle bir şans vermelisiniz.

Seyahat

Ülkenizin dışına çıktığınız an, dünyanın devasa bir kitap olduğunu anlıyorsunuz ve bu zamana kadar sadece ilk sayfayı gördüğünüzü öğreniyorsunuz.

Seyahat ettiğinizde ufkunuzu genişletin, açık fikirli olun, farklı ve sıra dışı şeyleri görün, daha önce hiç hissetmediğiniz bir şekilde hissedin, harika yerler ve dünya fenomenlerini görün, ilginç insanlarla tanışın ve onların kültürleri hakkında bilgi edinin.

Eğer en çok ilhamı size bu vermezse, size daha başka ne önerebiliriz bilmiyoruz.

Yabancılarla konuşun

Utangaçlığınızın, yargılanma ve onaylanma korkunuzun üstesinden gelirseniz, yani yabancılarla daha sık konuşmaya başlarsanız, yaşam hakkında çok şey öğrenebilirsiniz.

İnsanların yarım saat kadar kısa süre içinde size kaç şey söyleyebilecekleri ve bunun düşünce tarzınızı nasıl etkileyeceği inanılmazdır. Diğer bakış açılarını görmek ve diğer insanların deneyimlerini dinlemek gerçekten çok faydalıdır.

Ayrıca, dinleyeceğiniz hikayelerin ilham verici ve hayatınızda heyecan verici bir etkisi olacaktır.

Yeni beceriler

İlham bulmaya devam etmek için, yeni beceriler edinmeyi asla bırakmayın. Onları idare edip edemeyeceğiniz gerçekten önemli değil, mühim olan kendinizi geliştirmeyi kovalamanız ve bu yolculukta öğrenecekleriniz.

Yeni dil öğrenmek, yemek yapmayı öğrenmek, şiirler yazmak, spor yapmak, yürüyüş yapmak, yüzmeye başlamak, bilgisayar becerilerinizi geliştirmek, vb. öğreneceğiniz her beceri size yeni ilhamlar katacaktır.

Meditasyon

Kısa bir süre için oturmak, aklınızı boşaltmak ve sadece nefes almak için odaklanmak; aklınız, bedeniniz ve ruhunuz üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir.

Kulağa kolay geliyor ama sahip olduğumuz telaşlı yaşam tarzı ile bu oldukça zor olabilir. Her gün sadece birkaç dakika için bunu yaparak deneyin. Yakında alışırsınız ve daha uzun süre için pratik yapabilirsiniz. O zaman sizin için ne kadar yararlı olabileceğini göreceksiniz.

Sabah rutinleri

Erken kalkın, sağlıklı bir kahvaltı edin, meditasyon yapın, gününüzü planlayın, kendiniz için okuma veya yazmaya zaman ayırın. Bir insanın güne olumlu, enerjik ve motive olarak başlayabilmesine olanak veren güzel sabah rutinleridir.

Korkularınızla yüzleşmek

Kendinize meydan okumak ve sizi korkutan şeylerin üstesinden gelmeye çalışmak, karakterinizi güçlendirir, sizi daha cesur ve dünyanın neler sunabileceğini keşfetmeye hazır hale getirebilir.

Olumlu insanlara beraber olun

Her zaman pozitif olan, ilham veren enerjiye sahip olanlarla kendinizi çevrelemeye çalışın. Ve sürekli olarak şikayet edenleri, olumsuz ve kötü bir ruh halini dillendirenleri göz ardı edin hatta onlardan uzaklaşın.

 

***

Başka hangi günlük ilham kaynaklarını denediniz ve bu listeye ekleyebilirsiniz?

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,512TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Analiz Derdi Geride Bırakır

Kişisel gelişim bölümümüzde bu kez analiz etmek üzerine kafa yoracağız. İnsanları geride bırakan, gelişmesini ve değişmesini engelleyen bir düşünce yapısını inceleyeceğiz. Nedir bu analizci...

Kısa Hikayeler – Değerli Yüzük Hikayesi

Kısa hikayeler bölümümüzde bu defa bir şeyin değerini nasıl bileceğimiz üzerinde duracağız. Değerli yüzük hikayesi, bize bilginin önemini anlatır. Çünkü bilginin, insanı farklı kılan...

Girişimcilerin Michael Phelps’ten Öğrenebilecekleri 7 Ders

Tüm zamanların en büyük Olimpiyat sporcularından biri olan Michael Phelps, bireyin çok genç yaşta neler başarabileceğini yeniden tanımladı. Sadece beş Olimpiyat Oyunu'nda kemerinin altında...

Neden Marka Olunmalı?

Neden markalar bizim hayatımızda bu kadar önemli bir yer tutuyor? Neden bazı markalar bizim için birer “arzu nesnesi” olmuş durumda? Neden çok beğendiğimiz markalarla...

Hayatta Sahip Olmanız Gereken En Önemli 7 Öncelik Nedir?

Öncelik belirlemek, başarınızı artıracak en önemli etkendir diyebiliriz. Peki yapılacaklar listenizdeki her öğenin çok önemli olduğunu düşündüğünüz için her gün tüm görevlerinizi tamamlamaya mı...

Çevrimiçi Öğrenmenin Eğitimin Geleceği Olmasının 5 Nedeni

Geleneksel eğitim kavramı son birkaç yılda kökten değişti. Çevrimiçi öğrenme ya da uzaktan eğitim, öğrenci ve öğretmenlerde bakış açısını tamamen değiştirdi diyebiliriz. Bir sınıfta...