fbpx

Başarılı Bir Girişimci Olmak İçin Nasıl Başarısız Olmalısınız?

Başarılı bir girişimciyseniz, o zamana kadar kariyerinizde başarısızlık veya başarısızlıkların tadına varmış olmalısınız. Bununla birlikte, başarısızlıklarını ve sonuçlarını analiz ederseniz, o zaman bilmeniz gereken tek şey, tüm başarısızlıkların sizin başarınıza katkıda bulunduğudur ve başarısızlıklarınız olmasaydı, elde ettiğiniz şeylere ulaşamazdınız. Aslında “Başarısızlık” denilen şey aslında başarıyı inşa ederken kullandığınız tuğlalardır.

Genel olarak genel olarak girişimciler ve özellikle de girişimciler için başarısızlık hayatlarının kaçınılmaz bir parçasıdır. Bu nedenle, er ya da geç başarısızlıkla karşılaşmanız gerekir; bununla birlikte, bu başarısızlıkla nasıl başa çıkacağınız ve ileri ya da geri olarak nasıl başarısız olduğunuz üzerinedir. Başarılı bir girişimci olarak, başarılı olmak için nasıl başarısız olacağınız konusunda sizinle bazı ipuçları paylaşmak istiyorum.

Her Zaman Pratiğe İhtiyaç Vardır

https://giphy.com/gifs/piano-Pgc4C6wLi5Llm

Girişiminizde başarısız olduğunuzda, başarısızlığın ilerlemesini sağlamak için aklınızda bulundurmanız gereken şey daha fazla deneyime ihtiyacınız olmasıdır. Başarısızlığınızı analiz ettiğinizde ve başarı ile ilişkilendirdiğinizde, başarısızlığı daha da zorlaştırırsınız ve bir dahaki sefere başarısızlık veren bir durum gelirse, bunun üstesinden gelmeye ve başarıya ulaşmaya hazırsınız demektir.

Milyoner Zihniyeti

https://giphy.com/gifs/tubelightkieid-bollywood-tubelight-3ohuPkgbcIaG2OoDIs

Başarısızlıklar öncelikle yoksul zihniyet yüzünden gerçekleşir. Eğer önemsiz şeyler yapmak ve önemsiz konularda başarıya ulaşmak için fikrinizi geliştirmediyseniz, o zaman arzu ettiğiniz seviyeye asla ulaşamayacağınızı söylemem lazım. Böylece, bir dahaki sefere başarısızlıkla karşılaştığınızda, bir milyoner zihniyet yaratın, önemli ve önemsiz başarıların arasında mesafe katın ve başarı için yüksek hedeflersiniz.

Başarı Hedef Değil Bir Yolculuktur

https://giphy.com/gifs/baby-water-drink-x9DaiByijE5Ko

İnsanların geriye ve ileriye dönük olarak başarısız olmasının bir başka önemli nedeni, insanların başarıyı sadece bir hedef olarak gördükleri, bu yüzden başarıya ulaşmaya çalıştıkları ve eğer başarısız oldukları için vazgeçtikleri takdirde hedefe ulaşılmadığı gerçeğidir. Öte yandan, başarıyı bir yolculuk olarak düşündüğünüzde, o zaman başarısızlık, bu yolculuğun bir parçası olacak ve bu da sizi yolculuğunuzda ileriye taşıyacak. Bu nedenle, başarıyı bir yolculuk değil, bir hedef olarak düşünün.

Başarı, Zorlu ve Uzun Bir Yolculuk Olacak

https://giphy.com/gifs/kids-cheezburger-extremebaby-wTP7WpoYgvPtC

İnsanlar ileriye doğru başarısız olmazlar çünkü kolay yoldan çıkmak isterler ve üstlendikleri her şeyde kolay başarı elde etmek isterler. Böylece, işler sertleştiğinde ve başarısızlıkla karşılaştıklarında, pes ederler ve asla ileriye doğru hareket etmezler. Bu bağlamda, başarılı olmak istiyorsanız zihninizi değiştirmek zorunda kalacaksınız. Bu yüzden başarıya giden yolculuğun zor ve zahmetli olduğunu düşünün ve ne olursa olsun çabalayın.

Mükemmeliyet Asla Olmayacak

https://giphy.com/gifs/toferra-omg-3o7TKsclBJdn4dSEPC

Her işletme sahibi kendi işinde mükemmellik istiyor. Kusursuzluk için bu çılgınlığa bağlı olarak, en ufak bir başarısızlık onları zorluyor ve nihayetinde pes ediyorlar. Başarısızlık için, hiçbir şeyin mükemmel olmadığının ve tüm küçük başarısızlıkların ve tutarsızlıkların başarının bir parçası olduğunun farkına varmanız gerekir ve bu tutarsızlıklar bir sonraki girişimde daha iyi performans göstermenizi sağlayan şeylerdir.

Zorluklar Bir Zorunluluktur

İş dünyasındaki tüm dikkat ve önemin arkasındaki temel neden, insanların zorluklardan kaçınmak istemeleridir. Ancak, insanların fark etmedikleri şey, zorlukların zaman zaman gerekli olması, daha ziyade aşamalı ve devam ettikleri zamanın geçişi ile ilgilidir. Bu nedenle, onları feshetmek yerine, varoluşlarına açık olmalı ve onlarla mücadelenin bir parçası olarak daha iyisini yapmaya gayret etmeliyiz.

***

Girişimlerinizde kaç kez başarısızlıkla karşılaştınız? Sizi geliştiren bir hata ya da tersi yönde başka bir başarısızlık yaşadınız mı? Hangi faktörler başarısızlıktan sonra ilerlemenize yardımcı oldu? Başarısızlığınızdan ne gibi bir başarı elde ettiniz? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşın.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,542BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
1,102TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Elektrikçi Çıraklığından Efsane Olmaya Giden Yol: Kemal Sunal

Elektrikçi çıraklığından, Türk Sinema tarihine adını efsaneler arasına yazdıran Kemal Sunal kimdir? Hababam Sınıfı, Kibar Feyzo, Çöpçüler Kralı, İnek Şaban, Salako ve daha nice...

Liderlerin Yaptıkları 13 İletişim Hatası

Liderlerin yaptıkları 13 iletişim hatası nedir? Bunlar nasıl düzeltilebilir? İletişim bir sanattır. Tarihin en büyük liderlerinden bazıları, sadece sözleriyle başkalarına ilham verme yeteneklerini değil,...

Burç Yorumları; Girişimciler İçin 2020 Temmuz Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için temmuz ayı burç yorumlarında neler var? Temmuz ayında girişimcileri ilişkiler, para, kişisel gelişim, sağlık ve kariyer alanında neler bekliyor? Aylık burç yorumları...

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin 8 Ders

Doğrudan satışta ilk yılınız için almanız gereken 8 ders üzerinde duracağız. Başarı kovalayacağınız bir şey değil, kendinize doğru çekebileceğiniz bir şeydir. Bu nedenle işinizde...

Çocuklara Tasarruf Yapmayı Nasıl Öğretebiliriz?

Çocuklara tasarruf öğretmenin yolları nelerdir? Çocuklar için gerekli eğitimlerden biri de finansal eğitimdir. Para yönetimi hayatın kendisidir. Genç yaşlardan itibaren geliştirilen beceriler, ileride çocuklarınız...

Liderlik Sırları: Asla Söylenmeyecek 9 Şey

Liderlik sırları içerisinde asla söylenmeyecek 9 şey hakkında bilginiz var mı? Etkili bir iletişim için, söyleyecekleriniz gibi söylemeyecekleriniz de önemlidir. Konuşmadan önce düşünmelisiniz. Hepimiz...