fbpx

Başarılı İnsanlar Sabahlarının İlk 15 Dakikasında Ne Yapar?

Bu sabah motivasyonundan daha fazlası. Hangi sabah alışkanlığını ilk sırada uyguluyorsunuz ve bu size en iyi hizmeti veriyor mu?

Sabahları Kuşlarla şarkı söylerken yataktan dışarı atlamak ya da başınızı yastığın altına sokmak olsun, hepimiz onlarla yüzleşmek zorundayız. Ancak uyandıktan sonraki ilk 15 dakika içinde yaptıklarınızın, günün geri kalanı üzerinde büyük bir etkisi olduğunu biliyor muydunuz?

Uyandıktan sonraki ilk 15-30 dakika içinde yaptığınız her şeyi düşünün. Sosyal medya hesaplarınıza bakmak, mailinizi kontrol etmek, neden erken uyandığınızı sorgulamak, plan yapmak….

İşte başarılı insanların birkaç alışkanlığı ve günün ilk 15 dakikasını nasıl harcadıkları:

Başarılı insanların sabah alışkanlıkları

  1. Hemen şükran duyma

Yataktan kalkmadan önce oturun, ayağınızı yere koyun ve 20 saniye sürerek Tanrınıza / dünyaya / evrene / sizi uyandırdığı için şükran duyun.Bu, birçok başarılı insanın sabah kahvelerinde / çaylarında yaptığını, bazıları ise sabah ayinlerinde başka noktalarda pratik yaptığı bir şeydir.

Son dönemlerde yapılan çalışmalar aslında sürekli şikayet eden bir kişinin beynini nasıl değiştirdiğini göstermiştir. Ancak şikayetçi olmak, beynimizi yeniden kablolamaktan ibaret değildir… Araştırmacılar, minnettarlık gibi duyguların, yaşamın bize sunduğu günlük iniş ve çıkışlara daha fazla esnek olmamızda yardımcı olabileceğini keşfetti. Michael Hyatt’ın “Şimdiye Kadarki En İyi Yılı” kitabınıza koyduğu gibi:

“Şükran, hayatımızdaki her şeyi büyütme potansiyeline sahiptir.”

Güne şükran ile başlayın ve hayatınızın daha iyi bir şekilde değişmeye başladığını izleyin!

  1. Telefonlarınızı kontrol etmekten kaçının

Sabahları kalktıktan sonra, en az 30-90 dakika boyunca telefonlarından uzak durmaya önem veren bireylerin artan bir verimlilik grafiği olduğu gözlemlenmiştir.Bu  alışkanlığa ilk başladığınızda, günümüz şartlarında ciddi manada zorlanacağınız kesindir.

Gmail ve sosyal medya hesaplarınızı, sabah uykulu halinizle bulamayacağınız bir yere saklamanızı öneririz. Birkaç hafta sonra, şükran yaparak, kahve yaparak ve 10-15 dakika daha yatakta kitap ve gazete okuyarak, telefondan uzak durarak güne başladığınız için kendinizi çok daha rahatlamış hissetmeye başlayacaksınız.

Son derece başarılı bireylerin sabah 30 dakika meditasyon yaptığını, telefonlarını kontrol etmeden ve işe başlamadan önce sevdikleriyle ya da kendileri için zaman ayırdıklarından emin oldukları kesindir.

  1. Telefonlarını alakalı haberler veya e-posta veya gece boyunca olan şeyler için kontrol etme

Sabah ilk işlerini e-postalarını / telefonlarını kontrol eden ve onunla tamamen iyi olan bazı çok başarılı insanlar var (Gary V ve Elon Musk akla geliyor). Buradaki 2 ve 3 numaralı anahtar paket servisi, sabahları sizin için en iyi olanın ne olduğuna karar vermektir.

2 hafta uyandıktan sonra 15 dakika boyunca telefonla uğraşmamayı deneyin ve günün geri kalanının nasıl geçtiğini görün. Bu düşündüğünden biraz daha zor olabilir!

Deneyin. Ne kadar hoşunuza gittiğini veya günün geri kalanında ne hissettiğinizi şaşırtabilirsiniz.

  1. Günlük yapılacak işlerinin bir listesini yazın.

Gününüzü planlayın. Emin olun ayırmış olduğunuz 5 dakikalık vakit bile gününüzü 10 kat daha verimli olmakla kalmayacak, aynı zamanda kendinizi her işe daha odaklanmış halde bulacaksınız.

  1. Günlü işleriniz ve idari görevleriniz için.
  2. Sadece sizin üzerinde çalıştığınız veya başka bir profesyonelle veya şirketle bir işbirliği yaptığınız projeleriniz için.

Sizin için neyin işe yaradığını bulun ve buna bağlı kalın.

  1. Yatağınıza, yürüyüş ayakkabınızı/egzersiz kıyafetlerinizi sokun.

Haftada 4-6 gün. Bu zor bir kural olmasa da, birçok başarılı insanın açıkça konuştuğu bir şey. Ama sabah 5 ile 6 arasında antrenman için bu kadar özel olan şey nedir? Güne kendinize odaklanmanızı, olumlu bir şeyler başarmanızı sağlar ve günün tonunu enerji ve başarı ile ayarlar.

  1. Yatağınızı yapın

Aptalca geliyor, ancak yatağın yapılışı günün sesini ayarlamak için başka bir yol. Bu aptalca basit bir görevdir (yatakta uyuyan bir başkası olmadığı sürece, bu durumda imkansız bir görev olabilir), gününüze önemli bir şey başararak başlamanıza olanak tanır. Ayrıca bir günün sonunda çok daha “ev gibi” ve daha güzel hissettiren bir odaya girmenize olanak tanır.

Başarılı insanlarla paylaşabileceğiniz başka sabah alışkanlıklarınız var mı? Bu ayrıntılı bir liste olmasa da, bunlar kendimde yaşadığım ve diğer başarılı kişilerle bulduğumuz en yaygın temalar. Ama bu alışkanlıklar, her şey yoluna girdiğinde, her sabah enerjilerinize odaklanmanızı ve güne olumlu bir adım ve olumlu bir görünümle başlamanızı sağlıyor. Belki sizin de gerçekten işe yaradığını düşündüğünüz bir rutininiz var?

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,969BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,400TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Sınav Kaygısı Nedir? Öğrencileri Nasıl Etkiler?

Sınav kaygısı nedir? Yaklaşan bir sınav, öğrenci için stresli bir zaman oluşturur. Eğitim gören, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için ders çalışmak inanılmaz derecede sarsıcı olabilir. Birçok...

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...