Bir Girişimci Güne Nasıl Başlamalı?

Bir Girişimci Güne Nasıl Başlamalı?

Girişimciler kitlelerden farklıdır. Onlar sadece düşünme şekilleriyle değil, daha ziyade uygulamada farklıdırlar. Bir girişimci diğerlerinden farklı düşünür ve eylem söz konusu olduğunda, girişimcinin eylem planı da farklıdır. Bu nedenle, arzu eden bir girişimciyseniz, farklı düşünmeye ek olarak uzmanların da aynısını yapmalısınız. Bazı şeyleri farklı yapmak, bir girişimcinin ticari markasıdır; Ancak çoğunuz bir girişimcinin başarılı olmak için her gün farklı bir şekilde yaptığı veya yapması gereken şeylerin farkında olmayacaktır. Bir girişimcinin günün başlangıcından önce, gün saymak ve bir girişimciye layık olmak için yapabileceği beş şeyi sizinle paylaşacağım.

Egzersiz

Dog Exercise GIF - Find & Share on GIPHY

Her birimiz uyanıklıktan sonra yapmamız gereken bu olsa da, girişimcilerin söz konusu olduğunda bunun önemi büyüktür. Günün başlangıcında egzersiz, beden ve zihnin her ikisinin de sağlıklı bir başlangıç yapmasını sağlar. Optimal bir güne sahip olması gereken öğelerin her ikisi de sağlıklı bir başlangıç aldığında, tüm gün boyunca yansır.

Dahası, deneysel bakış açısıyla, egzersiz mutluluk hormonlarının salınmasına yardımcı olur ve vücudun dayanıklılığını artırır, böylece mutlu bir zihin ve güçlü bir bedenle, bir girişimci, diğer bireylere kıyasla, daha fazla baskıya ve daha fazla iş yüküne taze bir zihin katıyor. Günlerini egzersiz yapmadan veya herhangi bir fiziksel aktivite olmadan başlatabilirsiniz.

Gününüzü Planlayın

By GIF - Find & Share on GIPHY

Bir girişimcinin güne başlamadan önce yapması gereken diğer önemli şey, gün boyunca yapılması gereken tüm şeylerin haritalandırılmasıdır. Bir girişimcinin yapılması gereken şeylerin bir listesini yapması gerekiyor. Bir girişimciye getirdiği avantaj, bir girişimcinin zihnini harekete geçirme zamanı veya zamanı geldiğinde, alınması gereken muhtemel eylemler için zaten hazır olmasıdır. Bu nedenle, bir girişimcinin yapacakları şeylerin bir listesini yapması ve bunu yaparken yapılması gereken hedefler olması zorunludur, böylece işler optimal verimlilik ve etkinlik ile yapılabilir.

Sağlıklı Bir Kahvaltı

GIF by LAZY MOM - Find & Share on GIPHY

Kahvaltının günün en önemli öğünü olduğu gerçeğini inkâr eden yoktur. Bununla birlikte, profesyoneller arasındaki ortak düşünce, kahvaltıyı atlarsanız, işinize önem verdiğiniz anlamına gelir ve hayatınızda sağlıklı bir kahvaltı gibi bir aktivite için zaman kaybettirecek bir yer yoktur. Girişimciler farklı düşünürler ve gün içinde en uygun şekilde performans göstermeleri için, vücuda enerji sağlayan iyi bir kahvaltı yapmaları gerektiğinin farkındadırlar.

İlk Önce Önemli İşleri Halledin

Working Jim Carrey GIF - Find & Share on GIPHY

Profesyonellerin en büyük problemlerinden biri, sabah erkenden güne başlamamasıdır, bu yüzden gün boyunca gelişigüzel şeyler yaparlar. Bu ani faaliyetin bir sonucu olarak, bazen gün içinde zor şeyleri yapmak için enerjiye sahip değillerdir, bu da sonuç olarak düşük performansa neden olur.

Diğer taraftan, bir girişimci akıllıdır ve günün başlangıcında, vücudun enerjisinin olduğu ve aklın taze olduğu gibi, zor veya ağır faaliyetleri gün başında tutmalıdır. Daha hafif görevler, günün ikinci kısmında da gerçekleştirilebilir. Bu nedenle, bir girişimcinin gündelik aktivite listesinin en üstünde yapması gereken ağır şeyleri tutması zorunludur.

Gününüzü Hayal Edin

https://giphy.com/gifs/imagination-action-movie-kid-get-in-the-boat-l0K47OPrxbfrO0hMs

Sabahın erken saatlerinde zihnin taze olduğu ve daha büyük ve daha iyi düşüncelere açık olduğu en iyi zamandır. Bu nedenle, bir girişimci bu fırsatı değerlendirmeli ve günü görselleştirmek için zihnini kullanmalıdır. Günün görselleştirilmesinde, girişimci gün boyunca meydana gelebilecek iyimser şeyleri ve bir girişimcinin kapıya gelen her fırsattan nasıl yararlanabileceğini görmelidir. Bu nedenle, günümüzün başlangıcında bir girişimci olumlu düşünceleri vizyona sokabilir ve sonra uygun şekilde hareket ederek vizyonu gerçekleştirebilir.