Bir Networker Gün Boyu Nasıl Daha Enerjik Olur?

Metabolizmayı düzgün çalıştırmanın en basit yolu ise yeterli su içmektir

Network Marketing esnek iş saatlerinin olduğu mükemmel bir iş modeli olmakla birlikte enerjik olmayı  gerektirir.Yaptığımız iş enerjiyle alakalı bu nedenle de bir networkerin enerjisinin her zaman en üst seviyede olması gerekiyor.Her ne kadar insanın işine, hayallerine duyduğu tutku enerjisini arttırsa da bu konuda sağlıklı beslenmenin de büyük payı var.Biliyorum ki ,yoğun geçen iş görüşmeleri , toplantılar ve iş seyahatleri bazen dengeyi bir hayli kaçırmamıza neden olabiliyor.Özellikle de bu mevsim geçişlerinin olduğu bahar aylarında yorgunluk ve halsizlik hissi bazen yerimizden kalkamayacak hale bile getirebiliyor. Tabiki de bu, tutkulu bir networker için hiç iyi bişey değil. İyi haber ,yalnızca basit birkaç noktaya dikkat ederek gün içerisinde daha enerjik olmak mümkün .

Kısa bir öğle uykusu

15-20 dakikalık kısa bir uyku sonrasında kendinizi daha etkili ve verimli hissedeceksiniz

Özellikle güne erken başlaya bireylerde gün ortasına doğru enerji düşmeye başlar.15-20 dakikalık kısa bir uyku sonrasında kendinizi daha etkili ve verimli hissedeceksiniz.

Besinlerle yeterli miktarda demir alın

Birçok birey (özellikle kadınlar ) yetersiz demir alımı nedeniyle sürekli bir yorgunluk hali ve halsizlik hisseder.

Birçok birey (özellikle kadınlar ) yetersiz demir alımı nedeniyle sürekli bir yorgunluk hali ve halsizlik hisseder.Beslenmenizde kırmızı et, beyaz et , balık , koyu yeşil yapraklı sebzeler , bakliyatlar ,tam tahıllar , yumurta ve pekmez (özellikle karadut ve keçi boynuzu) gibi  demir kaynağı besinlere daha sık yer veriniz.Ayrıca bu besinlerle birlikte kalsiyum kaynağı olan süt ve süt ürünleri tüketmeyiniz ve yemeğinizin hemen üzerinden çay-kahve içmemeye özen gösteriniz.Bu besinler demirle etkileşime girerek emilimini azaltmaktadır.

Egzersize zaman ayırınız

Düzenli bir egzersiz planı metabolizmanızı hızlandırıp gün içerisinde daha enerjik olmanızı sağlar.

Düzenli bir egzersiz planı metabolizmanızı hızlandırıp gün içerisinde daha enerjik olmanızı sağlar.

Kahve

Dozunda tüketilen bol sütlü şekersiz bir kahve enerji düzeyinizi ve odağınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Dozunda tüketilen bol sütlü şekersiz bir kahve enerji düzeyinizi ve odağınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Paketli gıda tüketiminden mümkün olduğunca uzak durun.

İşlenmiş gıdalar, sağlığınızı olumsuz etkilemekle birlikte   enerjinizi de düşürür.

İşlenmiş gıdalar, sağlığınızı olumsuz etkilemekle birlikte   enerjinizi de düşürür.Mümkün olduğunca doğal beslenmeye özen gösteriniz.Basitçe ,ara öğünlerinize kavrulmamış ceviz , badem, fındık gibi kuru yemişler ile taze ve kuru meyveler ekleyerek  bile enerjinizi arttırabilirsiniz.

Yeterli miktarda su için.

Metabolizmayı düzgün çalıştırmanın en basit yolu ise yeterli su içmektir

Enerji seviyemiz metabolizmamızın düzgün çalışmasıyla doğrudan ilişkilidir.Metabolizmayı düzgün çalıştırmanın en basit yolu ise yeterli su içmektir.Daha dikkatli , odaklı ve enerjik olmak için su içmeyi ihmal etmeyiniz.