fbpx

Birçok Distribütöre Zarar Veren En Yaygın Hata

Bugün, çoğu ağ pazarlamacısını inciten yaygın bir hata olduğuna inandığımız şeyi paylaşmak istiyoruz. Yeni ağ pazarlamacıları, çoğunlukla herhangi bir iş deneyimine sahip olmadıkları için işlerinde birçok hata yapar. Bunlar arasında en yaygın olan hatalar vardır.

Doğrudan satışa dahil olan çoğu insan daha önce ASLA bir iş sahibi olmamıştı. Dolayısıyla, doğal olarak iş hayatında başarılı olmak için gereken beceri ve zihniyete sahip değiller. Satış, pazarlama, reklamcılık, liderlik , bir işi yürütme ve büyütme, nakit akışı yönetimi vb. söz konusu olduğunda hiçbir fikirleri yoktur.

Elbette bu , yalnızca ağ pazarlamacıları için değil (kimse bundan bahsetmeyi sevmese de) her türden yeni işletme sahibi için geçerlidir. Çoğu yeni işletme sahibi (her sektörden), işlerinde başarılı olabilmek için dik bir öğrenme eğrisinden geçmek zorundadır.

Birçok Distribütöre Zarar Veren En Yaygın Hata

Doğrudan satış liderlerine göre, çoğu distribütörü inciten en yaygın hata, her 3 ila 12 ayda bir iş fırsatından iş fırsatına atlamaktır.

Harika olan, distribütörlerin (ve işletme sahiplerinin) bir oyun planı bulurlarsa, bir akıl hocası bulurlarsa, ısrarcı kalırlarsa ve kişisel gelişimleri üzerinde çalışırlarsa doğru becerileri geliştirebilmeleridir. Ancak, çok az ağ pazarlamacısı bunu yapmak için yeterince uzun süre kalacaktır. Artık bunu ortadan kaldırdığımıza göre, çoğu ağ pazarlamacısını inciten yaygın bir hata şudur:

Doğrudan satış liderlerine göre, çoğu distribütörü inciten en yaygın hata, her 3 ila 12 ayda bir iş fırsatından iş fırsatına atlamaktır. İşte tipik olarak size bir hikaye:

 1. Ali ilk kez doğrudan satış fırsatına katılır. Evden çalışma, artık gelir elde etme, kendi patronu olma ve sonunda işini bırakma fırsatı konusunda heyecanlıdır!
 2. İlk 30 ila 90 gün boyunca iş konusunda heveslidir. Bu üst ekip veya sponsorun ona yapmasını söylediği her şeyi yapıyor. Israrcıysa, birkaç kişiye sponsor olur ve küçük bir müşteri ve distribütör ekibi oluşturur.
 3. Üçüncü ayının sonunda, (eğer öyleyse) yalnızca 50 ila 100 dolarlık bir komisyon kontrolü yapıyor. Böylece Ali hayal kırıklığına uğrar ve üst kadrosuna ve arkadaşlığına olan inancını kaybeder.

Peki bu durumdan sonra ne yapar? Doğrudan satışta başarılı olmak isteyen birçok distribütöre zarar veren en yaygın hatalar şu şekilde devam eder.

 • İşi bırakır ve kendisine sunulan bir sonraki parlak nesneyi kovalar.
 • Bir sonraki işinde aynı şeyleri tekrarlar ve ilk işinde elde ettiği sonuçları alır.
 • Birkaç ay içinde bitkin düşer ve bir sonraki en iyi şeyi aramak için yeni işinden ayrılır.
 • Ve eğer çoğu distribütör gibiyse, endüstri (ve girişimcilik) ile tamamen hayal kırıklığına uğramadan önce, bu süreci bir YIL boyunca tekrarlar.

Birkaç yıl sonra hiç arkadaşı kalmaz. Beş parasız kaldığını düşünür ve dolandırıldığını hisseder! Bu yüzden dışarı çıkıyor ve herkese MLM endüstrisinin nasıl bir aldatmaca olduğunu anlatan bir blog oluşturur.

Network Marketing Liderlerinin Zihniyeti Nasıl Olur? >>

Doğrudan Satışta Bazı Uygulamalar Size Yararlı Olacaktır

Ne yazık ki Ali için tüm bunlar önlenebilirdi. Ali basit bir tavsiyeye uysaydı, bu pahalı hatadan ve onunla birlikte gelen acı ve hayal kırıklığından kurtulabilirdi. Ali’nin yapması gereken (ve yapmanız gereken) burada.

 1. İlk ve en önemlisi, Ali tutkulu olduğu bir ürün veya hizmete sahip bir şirket bulmalıydı. Sonuçta, sevdiğiniz bir şeyi tanıtmak çok daha kolay!
 2. Daha sonra, Ali tüm işletmelerin sadece kâr elde etmenin bir veya iki yıl sürdüğünü fark etmeliydi!
 3. Dahası, Ali en az beş yıl boyunca BİR şirkette kalmaya karar vermeliydi. Kabul edelim, çoğu girişimcinin (ve ağ pazarlamacısının) yalnızca ayda 3 bin dolar veya daha yüksek bir gelir elde etmesi üç ila beş yıl sürüyor, özellikle de yarı zamanlı bir işte çalışıyorsanız.
 4. Daha sonra, Ali bir akıl hocası bulmalıydı, böylece (1) gerçekçi hedefler belirleyebilecekti, (2) başarılı olmak için bir oyun planı oluşturabilecekti ve (3) ona koçluk yapacak ve onu eğitecek birine sahip olacaktı. Ali’nin bir akıl hocası olsaydı, diğer tarafta çimlerin daha yeşil olmadığını, suladığın yerin daha yeşil olduğunu fark ederdi!
 5. Son olarak, Ali başarılı bir iş kurmanın çalışan olmaktan farklı bir zihniyet olduğunu anlamalıydı. Bir işletmede, çalıştığınız saat miktarına değil, ürettiğiniz sonuçlara göre ödeme alırsınız.

Ali bunları önceden bilseydi, çoğu ağ pazarlamacısını inciten yaygın bir hatadan kaçabilirdi: zıplamak ve hemen pes etmek. Bu nedenle, yeni bir ağ pazarlamacısıysanız veya ekibinizde yeni ağ pazarlamacıları varsa, umarız bu dersleri işinizde uygulayacak ve ekibinize aynısını yapmayı öğreteceksiniz.

Bu konuda düşünceleriniz nelerdir? Ağ pazarlamacılarının yaptığı en yaygın hata sizce nedir? Aşağıya bir yorum bırakın ve bize bildirin.

Acil Paraya Mı İhitayacınız Var? O Zaman Bu İş Size Göre Değil! >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,433BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,553TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satış Çok Zor!

Doğrudan satış ticaretini yapmak çok zor! Çok az insan size bunu söyleyecektir, ama bu doğru. Evet, çok basit. Başarının adımları berrak. Ancak bu adımları...

Müşteri Odaklı Örgüt Kültürü Nedir?

Müşteri odaklı örgüt kültürü nedir? İşletmelerin, müşteri ilişkilerini başarılı bir şekilde uygulayabilmesi için müşteri odaklı bir örgüt kültürüne sahip olması gerekir. Müşteri odağı, müşteriler için...

Doğrudan Satışta Kişisel Markanızı Nasıl Oluşturursunuz?

Doğrudan satışta kişisel markanızı nasıl oluşturursunuz? Doğrudan satışta, şirketinizin markasını tanıtmak için bir sürü yol vardır. Ancak, şirketinizin markasını, kendinize ait hale getirmekten ve...

Doğrudan Satışın Avantajları – İşinizi Ucuza Nasıl Kurabilirsiniz?

Doğrudan satışın avantajları girişimcilik fikrine sahip olanların planlarında yer etmektedir. E-ticaretin gelişmesi de bu sektöre inanılmaz katkılar, avantajlar sağlamaktadır. Özellikle geleneksel işlerde bir başlangıç...

Super Bowl’a Damga Vuran Tom Brady Kimdir?

Tom Brady kimdir? Dünyaca ünlü sporcu dünyada en çok izlenen spor müsabakalarından Super Bowl tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dünyanın en başarılı sporcuları arasındaki...

Instagramda Satış – Instagram İşletme Hesabı İçin İpuçları

Facebook'a bağlı sosyal medya araçlarından olan Instagram, instagram işletme hesabı ile instagramda satış yapmak isteyen girişimcilerin gözdesi olmuş durumda. E ticaret sektöründe satış pazarlama...