Cümleleriniz sizin gerçekliğinizi oluşturur.

Dibe Vurduğunda Tekrar Ayağa Kalkmak İçin 5 Yol

Hayatımız düz bir çizgi gibi ilerlemez, inişler, çıkışlar, dipler ve zirveler olmaması imkansız. Planlarınızı ne kadar iyi yaparsanız yapın bazen planlarınız bozulabilir, işler istediğiniz gibi gitmeyebilir ve dibe vurmuş hissedebilirsiniz… Sizi dibe götüren dalgaları takip edin, onlar sizi tepe noktasına götürecektir.

Dilinize Özen Gösterin

Read Hollywood Divas GIF by TV One - Find & Share on GIPHY

Cümleleriniz sizin gerçekliğinizi oluşturur. Nasıl konuştuğunuza dikkat edin, özellikle de kendinizle konuşken nasıl konuştuğunuza dikkat edin. İçinde bulunduğunuz durumla ilgili konuşurken ne diyorsunuz? Bu bir kâbus, ben bittim, her şey mahvoldu… Bu ve buna benzer cümleler sizi daha dibe iter. Dipte olmaktan, kaybetmekten korkmayın. Sakinliğinizi koruyun ki sizi aşağı çeken dalgaları kullanarak daha yukarıya çıkabilesiniz. Dramatikleşmeyin, yaşadıklarınızdan ders çıkarabilirsiniz ve bunu ileriye gitmek için kullanabilirsiniz.

Tekerleklerinizi Hizalayın

Warming Up Calgary Flames GIF by NHL - Find & Share on GIPHY

Bir arabaya düzenli bakım yaptığınızda, daha az yakar ve nadiren bozulur. Bizler de çok farklı değiliz. Düşüncelerinizi hızlandırmak ve yakıtınızı doldurmak için kendinize zaman ayırın. Böylece yaşadığınız deneyimleri daha kolay ve daha az stresle halledebilirsiniz. Mesela; müzik dinleyebilir, köpeğinizle oynayabilir veya yogaya gidebilirsiniz.

Yanlışlarınız Benliğinizi Oluşturmasın

Ouch Wait For It GIF by Tomas Ferraro, Sports Editor - Find & Share on GIPHY

Kimse işinde batmayı veya hayal kırıklığına uğramayı istemez. Hatalarımız düşüncelerimizi şekillendirebilir fakat benliğimizi oluşturamazlar. Hayat size sert bir darbe vurursa, sıkıntınızın kimliğiniz olmasına izin vermemeye dikkat edin.

Sizi Destekleyenlerden Yardım Alın

GIF by Tomas Ferraro, Sports Editor - Find & Share on GIPHY

Yardım almak sizi güçlendirir ve bazen bir el sizi boğuştuğunuz dalgalardan çekip çıkarabilecek güçtedir. Güçsüz veya başarısız gözükmekten çekinmeyip yardım isterseniz çok daha hızlı bir şekilde durumunuzu düzeltebilirsiniz, bundan korkmayın.

İyimserliği Seçin

Heidi Gardner Thumbs Up GIF by Saturday Night Live - Find & Share on GIPHY

Sadece tünelin sonundaki ışığı görememeniz, o ışığın orada olmadığı anlamına gelmez. En zor zamanlarımız, bize kötü bir patlama yaşatıp zarar vereceği söylenmiş olsa da aslında büyüyüp gelişmemiz için bir katalizör olabilir. Olaylara bu bakış açısıyla yaklaşmak hayatınıza çok farklı güzellikler katacaktır.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın