fbpx

Proaktif Bir Zihniyet İle Başarıya Ulaşmanın 7 Yolu

Araştırmalar “proaktif kişilik” lerin girişimcilik başarısını yüksek oranda öngörebildiklerini göstermiştir. Bu yazıda ise size kendinizinkini nasıl yükselteceğinize dair 7 sağlam ipucundan bahsedeceğim.

Bu araştırmanın merkezinde, başarı olasılığını artırmak için ilk adımı atıp ön ayak olabileceğiniz fikri yer almaktadır. Proaktif olmanın tam tersi reaktif olmaktır ve reaktif eylemler uzun vadeli başarıyı sürdürmezler.

Bunu aklınızda tutmak suretiyle, işte size daha proaktif (ve böylece de başarılı!) olmanıza yardımcı olacak 7 ipucu:

Geleceğe daha fazla odaklanın

https://giphy.com/gifs/dwayne-johnson-BDYADzX16SrEk

Dikiz aynasının ön camdan daha küçük olmasının bir nedeni var: İleride ne olacağını bilmek daha önemlidir. Çünkü geçmişte üzerinde durduğumuz şeyleri halihazırda biliyor ve bunu gelecek için tahminlerde bulunmada kullanıyoruz. Bu bir dereceye kadar faydalıdır, ancak düşüncelerimizi önceden bildiklerimizle sınırlayabilir.

Başarınız için kendi sorumluluğunuzu kendiniz üstlenin.

https://giphy.com/gifs/arsenal-epl-alexis-3o6nUTEXulA56HtO3S

Herkesin kariyerine yardım etmesi için bir sponsora ihtiyacı olduğu zamanda, kendinize arka koltukta oturmak için izin vermeniz kolaylaşır. Fakat bu her zaman böyle değildir. Kendi sorumluluğunuzu almayı öğrenin ve her zaman başarınız için kendi yapabileceklerinize, başkalarının sizin için yapabileceklerinden defa fazla odaklanın.

Büyük resmi düşünün.

https://giphy.com/gifs/art-picture-cheezburger-c3PWmJWHxXgoo

Nihai hedeflerinizi dikkate almak önemlidir. Endişelenecek küçük şeyler her zaman olacaktır. Ancak ufak detaylarda çok fazla zaman harcayıp kaybolmayın ki, sonucunda gerçekten başarmaya çalıştığınız şeyin izini kaybedebilirsiniz.

Kontrol edebildiğiniz şeye odaklanın.

https://giphy.com/gifs/television-remote-control-the-cable-guy-Mui0OSVNTpj7W

Bunu yaptığınızda, ileriyi düşünmek için daha fazla zamanınız olacaktır. Ayrıca, kontrolünüz dışında gelişen faktörler üzerine uzun uzun düşünmek strese neden olur ve sağlığınıza zarar verir.

Yapacaklarınızı önceliklendirin.

https://giphy.com/gifs/midnightsun-bella-thorne-patrick-schwarzenegger-3o7WIz0R4XwKgs2fHG

Her şeyi yapamazsınız ve eğer  denerseniz de bir işten hızlıca ötekine sıçrayan reaktif bir birey haline gelirsiniz. Birkaç büyük hedefe odaklanmak, birçok hedefe odaklanmaktan daha iyi bir başarıya yol açacaktır.

Olası senaryoları düşünün.

https://giphy.com/gifs/reactionseditor-reaction-xUPGcmF2iGsTGEFVL2

Olası senaryolara odaklanın ve bir plan oluşturun. Planlarınız tabii ki değişebilir, ancak en olası senaryoları önceden incelemek, hazırlıklı olma ve rekabette bir adım önde kalma şansınızı artıracaktır.

Son olarak, harekete geçin!

https://giphy.com/gifs/excited-3Ay4N4FBvJkeA

Yan koltukta oturup olanları izlemekle vakit kaybetmeyin. Proaktif olduğunuzda ve bilinmeyene karşı ilk adımı cesurca attığınızda belki başarısız olabilirsiniz ama emin olun bundan daha fazlasını kazanacaksınız.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Öğrenciler Nasıl Verimli Bir Tatil Geçirebilir? Tatilde Neler Yapmalı?

Yarı yıl tatili veya hafta sonu tatili olsun, öğrenciler nasıl verimli bir tatil geçirebilir? Eğitim, öğrenciler için sadece okulda olmaz. Okul dışındaki sürelerde de...

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler

Doğrudan satışta iş planı yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? İster küçük bir işletme kuruyor olun, ister mevcut işinizi yeniden keşfetmek istiyor olun, bir iş planı...

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....