fbpx

Doğrudan Satışta Farklı Olmak

Doğrudan satışta farklı olmak… Kalabalığın içinde öne çıkmazsan, fark edilmezsin. Tıpkı diğer herkes gibi olacaksınız: yaşam boyunca sürüklenmeye hazır olun. Sektörümüzdeki çoğu distribütörde bu sorun var! Mücadele ediyorlar, çünkü kendi yollarını yaratmak yerine paketi takip ediyorlar. Bazı tuhaf nedenlerden dolayı hepimize aynı sistemi takip etmeyi, üst çizgimizle aynı şeyi yapmayı ve robot olmayı öğretiriz.

Hepimize işimizi tıpkı herkesin yaptığı gibi kurmamız söylenir. Bize bunları yapmamız söylendi, ama nedenini asla söylemediler. Daha da kötüsü, bize seçim yapabileceğimiz başka bir seçenek verilmedi. Bizim endüstrimizde insanlar biraz da kör aslında diyebiliriz.

Doğrudan Satışta Farklı Olmak

Dürüst olmak gerekirse, üst sıradaki / şirketinizdeki herkesin yaptıklarının sizi başarılı kılacağına inanıyor musunuz? Olabilir, ama onlar için işe yaramış olsa bile, sizin için işe yarama şansı yüksek midir? Aslında, olasılıklar size karşı istiflenir. Gerçekten başarılı bir ağ pazarlama iş kurmak için sadece bir yol olduğuna mı inanıyorsunuz?

Endüstrimizdeki başarısızlık oranı ve endüstrimizdeki çoğu SİSTEM’deki başarısızlık oranı oldukça yüksektir. Sektöre ya da sistemleri kötülemiyoruz. Ancak başarılı insanlar ve başarılı doğrudan satış distribütörleri işleri diğer herkesten farklı yapıyor. Kalabalığı takip etmiyorlar. Trendleri takip etmiyorlar. Trendleri belirliyorlar. Kendi kalabalığını yaratıyorlar. Kendi yollarını buluyorlar.

Başarılı distribütörler, ağ pazarlama işlerini kendileri için işe yarayacak şekilde oluşturmak konusunda kendi yeteneklerinden yararlanırlar. Sponsorlarından veya üst sıralarından bazı tavsiyeler alabilirler. Ancak çoğunlukla kendi yollarından devam ederler.

Doğrudan Satışa Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler >>

Henüz Başlangıçtaysanız Neler Yapabilirsiniz?

İşi yapmayı öğrenme şekliniz sizin için bir anlam ifade etmiyorsa veya sizinle rezonansa girmiyorsa, duygularınızı engellemeyin.

Henüz lider değilseniz, üzülmeyin. Başkasının sistemini takip ederek işe başlayabilirsiniz. İşletme, şirket, ürünler ve sistem hakkında her şeyi öğrenmek için birkaç ay yatırım yapın. Becerilerinizi ve zihniyetinizi geliştirin. Ama iç sesinizi dinleyin! İçgüdülerinize güvenin. İşi yapmayı öğrenme şekliniz sizin için bir anlam ifade etmiyorsa veya sizinle rezonansa girmiyorsa, duygularınızı engellemeyin. Yeni şeyler denemeye istekli olun. Aklınızı yeni fikirlere karşı açık tutun.

Körü körüne takip etmeyin. Birkaç güvenilir danışmandan tavsiye alın, ancak HER ZAMAN duygularınızı dinleyin. Sezginiz nadiren yanlıştır. LÜTFEN, farklı olmanın bir yolunu bulun! Doğrudan satışta farklı olmak iyi bir şey… Kendinize aşağıdaki iki soruyu sorun:

  • “İnsanlar neden başkaları yerine benimle iş yapmalılar?”
  • “Beni şirketimdeki diğer tüm distribütörlerden farklı kılan nedir?”

Doğrudan Satışta Kadınların Az Bilinen Avantajları >>

Bu iki temel soruyu cevaplayamazsanız, potansiyel müşterileriniz de yanıtlayamaz. Eğer bu iki soruyu cevaplayamazsanız uzun süre işte kalmayacaksınız. Bunu yapana kadar, insanların sizi dinlemelerini ve sizinle iş yapmak istemelerini zorlaştıracaksınız. Kendinize güvenin. Sizin EŞSİZ bir yönünüz var. Sizi herkesten farklı kılan özel bir şey var. Aslında hepimiz farklıyız. Yaptığımız tek gerçek hata herkes gibi olmaya çalışmak.

Sonuç olarak: Doğrudan satışta farklı olmak iyi bir şeydir. Bu işte tekrarlamak istediğiniz tek şey SONUÇLAR.  Ancak, bu sonuçları almanın BİNLERCE yolu olduğunu unutmayın.

“Liderler yenilik yaparlar, taklit etmezler.”

Kendi Benzersiz Satış Teklifinizi Geliştirin

Sizi farklı kılan, benzersiz satış teklifinizdir. McDonald’s hızlı ve ucuz. Domino’s Pizza’ya 30 dakika veya daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Walmart en ucuz fiyatlar ve seçim yapmanız çok. Bunlar, benzersiz satış tekliflerinin sadece birkaç örneğidir.

Aynı şeyi pazarlama ağı işinizde de bulmalısınız. İnsanların ağ pazarlamasında farklı ve kristal berraklığına sahip olarak neden sizinle iş yapmaları gerektiğini belirleyin. Size ne seçeceğini söyleyemeyiz, çünkü sizi tanımıyoruz. Ne yaparsanız yapın, olmadığınız biri olmaya çalışmayın. Sizi benzersiz kılan şeyin ne olduğunu bulun ve buna odaklanın.

Son düşünceler

Doğrudan satışta farklı olmak hakkında ne düşünüyorsunuz? Biraz zaman ayırın ve işinizde başarılı olmak için neler yapabileceğiniz hakkında birkaç fikir yazın. Doğal yeteneklerinizi belirleyin ve buna odaklanın.

Ev Toplantılarında Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,582TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Network Marketingde Olumlu Düşünmenin Önemi

Network marketingde olumlu düşünmenin önemi nedir? Network marketing en çok kazananlar listesi içerisinde bulunan liderlerin düşüncelerini hiç merak ettiniz mi? Bazıları için, bir network...

Kendinize Her Zaman Hatırlatmanız Gereken 8 Nokta

Kendinize her zaman hatırlatmanız gereken şeyler nelerdir? Zorluklar, başarı yolunda aşmanız gereken engellerdir. Hayatınız sizin seçimleriniz üzerine kurulu olup, zorluklara karşı bakış açınızı değiştirmeyi...

Doğru Kararlar Verebilmek İçin Bir Düşmanınız Var: STRES

Stres, sisli bir havaya benzer. Önünüzü görmekte zorlanırsınız ve hata yapma ihtimaliniz çok fazladır.. Bu nedenle bir an önce bu sisli havadan çıkmaya çalışın....

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...