fbpx

Doğrudan Satış Ve Konfor Alanı

Doğrudan satış başarısı için alışkanlıklarınızın önemini küçümsemeyin. Hepimizin konfor bölgeleri var.Konfor alanımız, bizim görüşümüze ve değişme isteğimize bağlı olarak ağ pazarlama işimizde (ve hayatımızda) bir varlık veya yükümlülük olabilir. Çoğu insan, onlar için faydalı olsa bile, yeni bir şey denemekten çok rahatsız olur.

Tanıdık topraklarda kalmak, bu arazi berbat olsa bile, çoğu insanı içerik tutarken, yeni veya farklı bir şey denemek genellikle insanları rahatsız eder. Bu durum çoğu insanda çok yaygın görülmektedir.

Doğrudan Satış Ve Konfor Alanı

Doğrudan satış başarısı için konfor alanı çok önemlidir. Konfor alanımız “stressiz ve rahat hissettiğimiz bir yer” olarak tanımlanıyor. Hiç sorununuzun olmadığı bir yerden bahsetmiyoruz. Hayatınızda ne kadar problem olsa da siz onlarla bir  bütün halindesiniz. Onların sıkıntısı bile size rahat gelmeye başlar. Değişim sizi korkutur. İşte size birkaç örnek:

 • Alışkanlıklarınız rahatlık alanınızdır.
 • Yediğiniz yiyecekler sizin rahatlık alanınızdır.
 • Alışveriş yaptığınız işletmeler konfor alanınızdır.
 • Her gün işe nasıl gittiğiniz rahatlık alanınızdır.
 • Güvenlik veya fırsat seçme konfor bölgeniz tarafından belirlenir.
 • Yaptığınız işin türü konfor bölgenize dayanmaktadır.
 • Potansiyel müşterilerle konuşma isteğiniz, konfor bölgeniz tarafından belirlenecektir.
 • İşe koyma ve ağ pazarlama işinizle tutarlı olma isteğiniz konfor bölgeniz tarafından belirlenecektir.
 • Zorlukların ve geçici yenilginin üstesinden gelme yeteneğiniz konfor bölgeniz tarafından belirlenecektir.
 • Randevulaştığınız insan türleri konfor bölgenize göre belirlenir.

Network Marketing İle Kolay Yoldan Para Kazanma >>

Ağ pazarlaması söz konusu olduğunda, işletme tipik olarak insanları rahatlık alanlarından çıkarır. Bu kadar az insanın harekete geçmesinin ve çoğu insanın bırakmasının nedenlerinden biri budur.

 • Çoğu insan satış yapmaktan rahatsızlık duyuyor.
 • Çoğu insan yeni iş ortaklarını aramaktan rahatsız olur.
 • Çoğu insan işten eve geldikten sonra gece ve hafta sonları rahatsızlık hisseder.
 • Çoğu insan reddedilirken rahatsız olur.
 • Çoğu insan liyakate dayalı bir ödeme sisteminden rahatsız olur.
 • Çoğu insan çalışan olmamasından rahatsız olur.
 • Çoğu insan kendi başarılarından % 100 sorumlu olmaktan rahatsız olur.
 • Çoğu insan bilinmeyenden rahatsız olur.

Konfor Alanınızdan Çıkmak İçin Ne Yapabilirsiniz?

Kendinizi zorlamadığınız sürece asla değişmeyecek ve doğrudan satış başarısı yakalayamayacaksınız.

Yukarıdaki örnekleri sürekli olarak artırabilirsiniz. Çünkü sizi belirleyen şey sizin alışkanlıklarınızdır. Alışkanlıklarınız da sizin konfor alanınızı belirler. Kendinizi zorlamadığınız sürece asla değişmeyecek ve doğrudan satış başarısı yakalayamayacaksınız.

Konfor alanınızdan çıkmak için yukarıda da değindiğimiz gibi, harekete geçerek bunların üstesinden gelmeyi öğrenebilirsiniz. Çoğu insan için, korku onları geride tutan şeydir.

 • Başarısızlık korkusu.
 • Reddedilme korkusu.
 • Değişim korkusu.
 • Başarı korkusu.
 • Başkalarının ne düşündüğünden korkma.
 • Bilinmeyen korkusu.

Bu korku kişinin konfor bölgesi tarafından belirlenir. Çoğu insan korkularının onları felce uğratmasına izin verirken, başarılı insanlar yaşam alanlarının değişmesini istediklerinde değişmeleri gerektiğini bildikleri için rahatlık alanlarını aşarlar.

Unutmayın, delilik aynı şeyi tekrar tekrar yapıyor ve farklı bir şey olmasını bekliyor olmaktır. Hayatınızı ve ağ pazarlama işinizi daha iyi hale getirmek için, engelleri aşmanız ve konfor bölgenizi bir kez ve herkes için geride bırakmanız gerekecek.

Yeni şeyler denemeniz gerekecek. Başarısız olmak için istekli olmalısın. Gülmeye istekli olmalısın. Sen alay edilmeye istekli olmalısın. Geçici yenilgiyle mücadele etmeye ve mücadele etmeye istekli olmalısınız. Rahatsız olmaya istekli olmalısınız. Bu şeyleri kucaklamak istemiyorsanız, büyük olasılıkla ağ pazarlamacılığını bir kenara bırakacaksınız.

Doğrudan Satışta Sorumluluk Almak >>

Doğrudan satış başarısı

Doğrudan satış başarısı ve büyümenin DEĞİŞİM gerektirdiğini fark etmelisiniz. Ve değişmenin tek yolu harekete geçmek, rahatlık alanınızı geride bırakmak ve ortaya çıkan şeylerle baş etmektir.

Korkacağınız şeylerin çoğu zaten olmayacak.  Konfor bölgeniz gerçekten sadece aklınızdadır. İsterseniz düşüncelerinizi değiştirebilir ve yeni paradigmalar oluşturabilirsiniz. Şu anda sahip olduğunuz tüm korkuları geçmişte ÖĞRENDİNİZ. Ayrıca bu korkulardan kurtulmayı da öğrenebilirsiniz.

Hayatta öğrenebileceğiniz en değerli derslerden biri, eylemin korkuyu iyileştirmesidir. Harekete geçtiğinizde, korkularınızın çoğu kaybolacaktır. Korktuğumuz şeylerin çoğu asla gerçekleşmez.

Felç, korku veya konfor bölgenizle yapılan analizlerin sizi hak ettiğiniz hayatı yaşamaya itmesine izin vermeyin. Hayatta ne istediğinize karar verin ve bir şeylerin daha iyi olmasını istiyorsanız, daha iyi olmanız gerektiğini anlayın. Yeni şeyler denemeye istekli olmanız gerektiğini fark edin. Başarısız olmak için istekli olmalısın. Konfor bölgenizin arkanıza yaslandığını ve korktuğunuz şeylerin çoğunun asla gerçekleşmeyeceğini anlayın.

Doğrudan satış başarısı için konfor bölgeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Network Marketingde Sizi Geride Tutan 10 Şeyler Bunlar >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
135,381TakipçilerTakip Et
4,496TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satış – Az Para Kazanma Sendromu

Doğrudan satışta az para kazanma sendromu hakkında bilginiz var mı? En kolay para kazanma yöntemleri arasındaki ek gelir imkanı sunan bu ticari sektörde sınırsız...

Mutluluğu Tatile Göndermek

Mutluluğu tatile göndermiş olabilir misiniz? İş hayatınızda daha verimli bir süreç, kariyer basamakları aşmak için nasıl yönetilmeli? İnsanlar, gelecek adımlarını içinde bulundukları zaman dilimindeki...

Network Marketing Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Network marketing firmaları sayısı gittikçe artmaktadır. Bu nedenle Network Okulu'na gelen soruların başında; "Network marketing'de firma seçerken nelere dikkat etmeliyiz?" gelmektedir. Peki nedir bu...

Hatalarımız Ve Başarılarımız

Kişisel gelişim köşemizde bu defa hatalar yapılmasına rağmen tekrar tekrar denemenin bize olan faydalarından ve bizi nasıl başarıya ulaştırdığından bahsedeceğiz. Hata yapmanın, aslında bir...

Kişisel Gelişim Kitabı Önerileri – Vazgeçebilmek’ten Ufkunuzu Açacak Alıntılar

Dünyanın en çok satan kişisel gelişim kitapları arasında (The Secret Of Letting Go) olan Vazgeçebilmek, Guy Finley’in kaleme aldığı bir kişisel gelişim kitabıdır. Bu...

Mevsim Geçişlerinde Kendinizi Daha Dinç Hissetmenin 3 Altın Kuralı

Mevsim geçişlerinde sağlığımıza yeterince dikkat ediyor muyuz? Gece uyuduğunuz halde sabah uyanınca kendinizi dinlenmemiş hissediyor musunuz? Yataktan çıkarken isteksiz misiniz? Sebepsiz yere gün içinde...